Aktuálny čas je Uto 16.4.2024 20:22:37

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Doba ľadová: Mamutí tresk / Ice Age: Collision Course

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Doba ľadová: Mamutí tresk / Ice Age: Collision Course

Poslaťod patrik1177 » Sob 19.3.2016 12:53:04 quicklink

Doba ľadová Mamutí tresk SK.png
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

KINODABING

V slovenskom znení: Jozef Švoňavský - Ray Romano (Manny), Richard Stanke - John Leguizamo (Sid), Miloslav Kráľ - Denis Leary (Diego), Elena Podzámska - Queen Latifah (Ellie), Bianka Bucková - Keke Palmer (Broskynka), Viktor Horján - Seann William Scott (Crash), Tibor Frlajs - Josh Peck (Eddie), Gabriela Dzuríková - Wanda Sykes (Ňaňa), Pavol Plevčík - Simon Pegg (Buck), Marek Suchitra - Adam Devine (Julian), Kristína Turjanová - Jennifer Lopez (Shira), Lívia Bielovič - Jessie J (Brooke), Zuzana Tlučková - Melissa Rauch (Francine), Lenka Košická - Stephanie Beatriz (Gertie), Peter Rúfus - Nick Offerman (Gavin), Štefan Martinovič - Max Greenfield (Roger), Roman Pomajbo - Jesse Tyler Ferguson (Shangri Llama), Štefan Bučko - Neil deGrasse Tyson (Neil deBuck Weasel), Ladislav Konrád - Michael Strahan (Teddy) a ďalší

Preklad: Dana Farkašová
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
Vyrobilo: Štúdio Dimas - 2016

Premiéra v kinách: 14.7.2016

Súvisí s:
Doba ľadová, Doba ľadová 2, Doba ľadová 3, Doba ľadová 4: Zem v pohybe, Doba ľadová: Mamutie Vianoce, Vesmírna Scratastrofa, Doba ľadová: Veľkonočné prekvapenie
patrik1177
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 18.2.2016 10:30:34

Re: Doba ľadová: Mamutí tresk / Ice Age: Collision Course

Poslaťod Dado » Sob 19.3.2016 14:03:55 quicklink

Pri Vesmírnej Scratastrofe a traileroch ma absencia hlasu Jána Kronera neprekvapovala, no dúfal som, že keď ho už opäť začíname počuť v televízii, tak v prípade kinodabingu a dokonca u postavy, s ktorou je spätý už 14 rokov, nebude s jeho obsadením väčší problém. Škoda. :(
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Doba ľadová: Mamutí tresk / Ice Age: Collision Course

Poslaťod patrik1177 » Sob 19.3.2016 14:22:42 quicklink

V traileroch síce daboval Diega Ivo Gogál, no ešte nie je nič stratené, je možné, že Kronera nakoniec obsadia. Tak isto som zvedavý na jeho obsadenie v krátkom filme Doba ľadová: Veľkonočné prekvapenie, ktorý pôjde na TV JOJ o týždeň.
patrik1177
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 18.2.2016 10:30:34

Re: Doba ľadová: Mamutí tresk / Ice Age: Collision Course

Poslaťod Dado » Sob 19.3.2016 14:37:01 quicklink

Ak si obsadenie písal len na základe traileru, tak neviem, či ti celú tému niektorý z moderátorov rovno nevymaže, keďže ani jeden z údajov by tým pádom nebol overený. V minulosti sme sa totiž už presvedčili o tom, že v prípade obsadenia sa nedá s istotou spoľahnúť ani na televíznu upútavku, nie to ešte trailer. ;) Osobne by som minimálne namiesto Gogála dal len otázniky, aspoň dovtedy, kým samotný distribútor nezverejní nejaké informácie o dabingu. Pri ostatných vracajúcich sa postavách by snáď nemal byť žiadny problém zohnať ich dabérov z predchádzajúcich filmov.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Doba ľadová: Mamutí tresk / Ice Age: Collision Course

Poslaťod patrik1177 » Sob 19.3.2016 15:29:40 quicklink

Povedal by som, že dabéri hlavných hrdinov z predchádzajúcich dielov budú na 90% tí istí, čo v predchádzajúcich dieloch. Jediným veľkým otáznikom ostáva iba Diego. No skúsim sa skontaktovať so štúdiom Cinetype, ktoré pravdepodobne bude mať dabing tohto filmu "na starosti", a skúsim zistiť, ako bude dabingové obsadenie vyzerať.
patrik1177
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 18.2.2016 10:30:34

Re: Doba ľadová: Mamutí tresk / Ice Age: Collision Course

Poslaťod Dado » Sob 19.3.2016 15:45:38 quicklink

Ohľadom tej výroby si nie som istý, či to bude mať na starosti Cinetype. V poslednom čase totiž pre Barracuda Movie (CinemArt SK) vyrábal kinodabingy Dimas, ktorý minulý rok pripravil aj slovenské znenie Vesmírnej Scratastrofy (tú som spomínal už vyššie).
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Doba ľadová: Mamutí tresk / Ice Age: Collision Course

Poslaťod patrik1177 » Sob 19.3.2016 15:54:12 quicklink

Tak teda skúsim kontaktovať oba štúdiá.
patrik1177
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 18.2.2016 10:30:34

Re: Doba ľadová: Mamutí tresk / Ice Age: Collision Course

Poslaťod stevo12 » Ned 19.6.2016 17:58:59 quicklink

Oficiálny zoznam dabérov od Cinemartu: Richard Stanke, Jozef Švoňavský, Miloslav Kráľ, Elena Podzámska, Bianka Bucková, Viktor Horján, Tibor Frlajs, Gabriela Dzuríková, Marek Suchitra, Kristína Turjanová

Takže Diega bude rovnako ako vo Veľkonočnom prekvapení dabovať Kráľ.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Doba ľadová: Mamutí tresk / Ice Age: Collision Course

Poslaťod Dado » Štv 23.6.2016 15:27:58 quicklink

CinemArt SK zverejnil na svojom FB profile album s obrázkami jednotlivých postáv, ku ktorým pripísal aj mená ich dabérov. V kombinácií s informáciami z dabingu predchádzajúcich častí (na spomínaných obrázkoch totiž z nejakého dôvodu chýbajú Manny, Diego, Eddie a Shira) som spravil presný prepis aj s dabérmi z pôvodného znenia:

Jozef Švoňavský - Ray Romano (Manny), Richard Stanke - John Leguizamo (Sid), Miloslav Kráľ - Denis Leary (Diego), Elena Podzámska - Queen Latifah (Ellie), Bianka Bucková - Keke Palmer (Broskynka), Viktor Horján - Seann William Scott (Crash), Tibor Frlajs - Josh Peck (Eddie), Gabriela Dzuríková - Wanda Sykes (Ňaňa), Pavol Plevčík - Simon Pegg (Buck), Marek Suchitra - Adam Devine (Julian), Kristína Turjanová - Jennifer Lopez (Shira), Lívia Bielovič - Jessie J (Brooke), Zuzana Tlučková - Melissa Rauch (Francine), Lenka Košická - Stephanie Beatriz (Gertie), Peter Rúfus - Nick Offerman (Gavin), Štefan Martinovič - Max Greenfield (Roger), Roman Pomajbo - Jesse Tyler Ferguson (Shangri Llama), Štefan Bučko - Neil deGrasse Tyson (Neil deBuck Weasel), Ladislav Konrád - Michael Strahan (Teddy) a ďalší

Plus odkaz na slovenský plagát a českú verziu dabingu.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Doba ľadová: Mamutí tresk / Ice Age: Collision Course

Poslaťod patrik1177 » Ned 26.6.2016 11:42:35 quicklink

Konečne som si našiel čas na doplnenie :)
patrik1177
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 18.2.2016 10:30:34

Ďalší

Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.