Aktuálny čas je Pia 7.6.2024 07:48:39

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Indiana Jones a Nástroj osudu / Indiana Jones and the Dial…

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Indiana Jones a Nástroj osudu / Indiana Jones and the Dial…

Poslaťod MoonDisney » Pon 24.4.2023 16:36:40 quicklink

Indiana Jones and the Dial of Destiny

poster.png
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA | VIDEO

DABING: KINO, APPLE TV+, DISNEY+

V slovenskom znení: Peter Rúfus - Harrison Ford (Indiana Jones), Mirka Gális-Partlová - Phoebe Waller-Bridge (Helena Shawová), Marián Miezga - Antonio Banderas (Renaldo), Helena Geregová - Karen Allen (Marion), Jozef Švoňavský - John Rhys-Davies (Sallah), Petra Vajdová - Shaunette Renée Wilson (Masonová), Miloslav Kráľ - Thomas Kretschmann (plukovník Weber), Roman Pomajbo - Toby Jones (Basil Shaw), Pavol Plevčík - Boyd Holbrook (Klaber), Alex Šajban - Ethann Isidore (Teddy), Stanislav Král - Mads Mikkelsen (Dr. Voller / Dr. Schmidt), Miroslav Trnavský - Martin McDougall (Durkin), Michal Domonkoš - Alaa Safi (Rahim), Ivan Gogál - Alton Fitzgerald White (hotelová služba), Ivan Vojtek ml. - David Mills (hlásateľ v TV), Lucia Vráblicová - Anna Francolini (Mandy), Ladislav Konrád - Guy Paul (profesor Plimpton), Martin Vitek, Ján Gordulič, Dušan Szabó, Přemysl Boublík, Roman Fratrič, Petra Gažíková-Lángová, Jakub Gogál, Tomáš Majláth, Rastislav Sokol, Eduard Valašík, Dušan Vaňo, Jaroslav Žvásta, Tibor Vokoun, Michal Dutka, René Jankovič, Tomáš Vravník, Lenka Lašová, Andrej Anderko, Ondrej Benko, Daniel Lengyel, Oliver Boublík, Miroslav Čief, Gréta Čisárová, Roman Čisár, Martina Knapé, Michal Blaho, Radka Kopriva, Tomáš Krištof, Lenka Libjaková, Miroslav Málek, Andrea Mazúrová, Radoslav Paulech, Lukáš Pišta, Filip Šebesta, Andrea Šeligová, Matej Struhár, Eduard Zeman, Kristián Formel, Boris Popov, Martina Dolná, Michaela Lenčová, Bohumila Viktória Dúbravová

Preklad a konzultácie pre španielčinu a taliančinu: Marína Verešová
Konzultácie pre nemčinu: Silvia Mišenčík
Konzultácie pre gréčtinu: Marek Šibal
Zvuk: Peter Granec, Daniel Lengyel, Patrik Kuchta, Tomáš Krchlík
Asistentka réžie: Lenka Lašová
Manažérka výroby: Mária Mikušová
Vedúci výroby: Martin Turanský
Supervízia slovenskej verzie: Nina Strenková, Jarek Wójcik
Produkcia slovenskej verzie: Disney Character Voices International, Inc.
Výsledný mix: Shepperton International
Dialógy a réžia: Ján Strapec
Vyrobilo: Noise Studio - 2023

Premiéra v kinách: 29. 06. 2023

Súvisí s:
Dobyvatelia stratenej archy, Indiana Jones a Chrám skazy, Indiana Jones a posledná krížová výprava, Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky
Obrázok užívateľa
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 528
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Indiana Jones a Nástroj osudu / Indiana Jones and the Di

Poslaťod dementus996 » Str 28.6.2023 23:25:52 quicklink

Peter Rúfus - Harrison Ford (Indiana Jones), Mirka Gális-Partlová - Phoebe Waller-Bridge (Helena Shawová), Marián Miezga - Antonio Banderas (Renaldo), Helena Geregová - Karen Allen (Marion), Jozef Švoňavský - John Rhys-Davies (Sallah), Petra Vajdová - Shaunette Renée Wilson (Masonová), Miloslav Kráľ - Thomas Kretschmann (plukovník Weber), Roman Pomajbo - Toby Jones (Basil Shaw), Pavol Plevčík - Boyd Holbrook (Klaber), Alex Šajban - Ethann Isidore (Teddy), Stanislav Král - Mads Mikkelsen (Dr. Voller / Dr. Schmidt), Miroslav Trnavský - Martin McDougall (Durkin), Michal Domonkoš - Alaa Safi (Rahim), Ivan Gogál - Alton Fitzgerald White (hotelová služba), Ivan Vojtek ml. - David Mills (hlásateľ v TV), Lucia Vráblicová - Anna Francolini (Mandy), Ladislav Konrád - Guy Paul (profesor Plimpton), Martin Vitek, Ján Gordulič, Dušan Szabó, Přemysl Boublík, Roman Fratrič, Petra Gažíková-Lángová, Jakub Gogál, Tomáš Majláth, Rastislav Sokol, Eduard Valašík, Dušan Vaňo, Jaroslav Žvásta, Tibor Vokoun, Michal Dutka, René Jankovič, Tomáš Vravník, Lenka Lašová, Andrej Anderko, Ondrej Benko, Daniel Lengyel, Oliver Boublík, Miroslav Čief, Gréta Čisárová, Roman Čisár, Martina Knapé, Michal Blaho, Radka Kopriva, Tomáš Krištof, Lenka Libjaková, Miroslav Málek, Andrea Mazúrová, Radoslav Paulech, Lukáš Pišta, Filip Šebesta, Andrea Šeligová, Matej Struhár, Eduard Zeman, Kristián Formel, Boris Popov, Martina Dolná, Michaela Lenčová, Bohumila Viktória Dúbravová

Preklad a konzultácie pre španielčinu a taliančinu: Marína Verešová
Konzultácie pre nemčinu: Silvia Mišenčík
Konzultácie pre gréčtinu: Marek Šibal
Zvuk: Peter Granec, Daniel Lengyel, Patrik Kuchta, Tomáš Krchlík
Výsledný mix: Shepperton International
Asistentka réžie: Lenka Lašová
Manažérka výroby: Mária Mikušová
Vedúci výroby: Martin Turanský
Dialógy a réžia: Ján Strapec
Vyrobilo: Noise Studio - 2023
Supervízia slovenskej verzie: Nina Strenková, Jarek Wójcik
Produkcia slovenskej verzie: Disney Character Voices International, Inc.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 907
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Indiana Jones a Nástroj osudu / Indiana Jones and the Di

Poslaťod m09 » Štv 29.6.2023 07:58:13 quicklink

Až na Pomajba a hlavne Miezgu to vyzerá byť v poriadku. Dokonca niektoré spojenia až excelentné. Tie, ktoré som spomenul však vyzrejú katastrofálne.
m09
700+
 
Príspevky: 793
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Indiana Jones a Nástroj osudu / Indiana Jones and the Di

Poslaťod lubo » Štv 29.6.2023 08:42:42 quicklink

Teším sa do kina a som hrdý, že môj kolega Marek bol konzultantom pre grécky jazyk. :)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Indiana Jones a Nástroj osudu / Indiana Jones and the Di

Poslaťod mato46 » Štv 29.6.2023 12:02:16 quicklink

Spojenie Tobey Jones - Roman Pomajbo aj mne príde divné, ale tak uvidíme. Čo sa týka Banderasa, na Miezgu som celkom zvedavý, to by nemuselo byť zlé, myslím si, že skeptickí sme boli aj keď prvý krát obsadili Košica na Banderasa a nakoniec to bolo fajn.

Veľmi ma teší, obsadenie Jozefa Švoňavského a Stana Krála. Obsadenie Petra Rúfusa, samozrejme, už považujem, za povinnosť :) Návštevu kina určite nevynechám.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Indiana Jones a Nástroj osudu / Indiana Jones and the Di

Poslaťod fajnes » Štv 29.6.2023 20:42:32 quicklink

Myslím, že najlepšia Strapova robota doteraz. Zoznam tvorcov naznačuje, že k tomu pristupujú profesionálne, to sa počíta. Pomajbo za mňa fajn, nerušil ma vôbec.

Vzhľadom na predošlú tvorbu režiséra neprekvapí, že sa nedočkáme maximálneho obsadzovania spätých hercov a la Daniela, podstatné však je, že Rúfusa zavolali. Oceňujem výborné rozhodnutie nemeniť nemecké (a ďalšie) dialógy za slovenské, ale nechať hercov odohrať repliky v danom jazyku (s obrazovými titulkami). Ak v tom má prsty supervízia, super, ak režisér, ešte lepšie - počuť budete najmä Stana Krála a Miezgu.

Partlovej výkon poslabší, jej herečka v originále bola ale slabá tiež, takže poľahčujúca okolnosť. Naopak, Rúfus výborne a s prehľadom dal Indyho aj po rokoch.

Parádny zvuk v bratislavskej Atmos sále, žiaľ išlo iba o jediné premietanie v rámci predpremiéry. Tradične kvalitný preklad Maríny Verešovej.
fajnes
100+
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Indiana Jones a Nástroj osudu / Indiana Jones and the Di

Poslaťod mato46 » Uto 11.7.2023 12:18:17 quicklink

Za mňa dobrý dabing.

Budem trochu oponovať fajnesovi, podľa mňa podala Mirka Partlová veľmi dobrý výkon, tak isto ako aj Alex Šajban. Trochu ma mrzelo, že Peter Rúfus daboval starého Indyho hlbším, nižšie posadeným hlasom, aby sa prispôsobil jeho veku. "Mladého" Indyho na začiatku filmu pritom daboval normálnym hlasom. Podľa mňa to bolo trochu na škodu. Ak by aj starého Indyho dal s normálnym hlasom, bolo by to lepšie.

Čo sa týka spojenia Toby Jones - Roman Pomajbo, za mňa úplne v pohode, zapasovalo mi to. Ale kombinácia Miezga - Banderas už menej. Možno ešte, ak by daboval mladého Banderasa v nejakom inom filme, ale holt, Antonio už je riadne zostarnutý, tam si to pýtalo niekoho iného.

Ako som písal vyššie, potešilo ma obsadenie Švoňavského a aj Geregovej. Výborný výkon Stana Krála už považujem za štandard ;)

Ak by som mal dabing ohodnotiť, dávam 8/10.

---------------------------------------------------------

edit: práve som si pozrel česky dabovaný trailer. No nechcem hodnotiť dabing na základe traileru, ale ak dopadol rovnako, tak si tento slovenský dabing cením ešte viac.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Indiana Jones a Nástroj osudu / Indiana Jones and the Di

Poslaťod Mariuss » Ned 24.9.2023 23:45:51 quicklink

Taká zaujímavosť...

Pôvodne sa na hlas Indiana Jonesa, pre tento piaty diel, mal robiť casting, na žiadosť produkcie zo zahraničia (z USA). Na to zareagoval režisér Ján Strapec tým, že Harrisona Forda (a teda aj Indiana Jonesa) dabuje takmer 30 rokov Peter Rúfus, a teda žiadny casting nie je potrebný. Zahraničný producent však ďalej argumentoval, že pre kino ho ešte nedaboval, a preto trvá na castingu. Na to prišla reakcia, že je úplne jedno, či je to dabing pre kino, alebo TV. Našťastie tento argument Jánovi Strapcovi uznali, a toto legendárne spojenie Ford - Rúfus, zostalo zachované aj v tejto záverečnej časti o najslávnejšom archeológovi.

Za toto má u mňa režisér veľký palec hore.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1283
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Indiana Jones a Nástroj osudu / Indiana Jones and the Di

Poslaťod mato46 » Pon 25.9.2023 10:29:57 quicklink

Tak to klobúk dole, dokážem si predstaviť, že to asi nebolo jednoduché. A že možno inému režisérovi by to bolo jedno, ak by naňho zatlačili.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31


Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 6 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.