Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 23:42:55

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Autá 3 / Cars 3

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Autá 3 / Cars 3

Poslaťod Dado » Pia 12.5.2017 09:34:04 quicklink

Autá 3.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

DABING: KINO, DVD, TV JOJ, DISNEY+

V slovenskom znení: Peter Sklár - Owen Wilson (Bleskový McQueen), Miroslava Partlová - Cristela Alonzo (Cruz Ramirezová), Vladimír Černý - Chris Cooper (Smokey), Vladimír Kobielský - Nathan Fillion (Sterling), Dušan Kaprálik - Larry the Cable Guy (Mater), Lukáš Frlajs - Armie Hammer (Jackson Hrom), Juraj Predmerský - Ray Magliozzi (Klink), František Výrostko - Tony Shalhoub (Luigi), Andrea Somorovská / Helena Geregová - Bonnie Hunt (Sally Carrera), Lucia Vráblicová - Lea DeLaria (slečna Kroketa), Soňa Norisová - Kerry Washington (Natalie Presná), Marcel Forgáč - Bob Costas (Bob Cutlass), Judita Hansman - Margo Martindale (Lujza Nashová), Peter Kollárik - Darrell Waltrip (Darrell Cartrip), František Kovár - Isiah Whitlock Jr. (River Scott), Martin Hronský - Bob Peterson (Chick Hicks), Giovanni Baldini - Guido Quaroni (Guido), René Jankovič - Tom Magliozzi (Klank), Dušan Tarageľ - John Ratzenberger (Mack), Roman Pomajbo - Kyle Petty (Cal Weathers), Lukáš Dóza - Lewis Hamilton (Hamilton), Ivan Laca - Lloyed Sherr (Filmore), Ján Mistrík - Junior Johnson (Junior Moon), Alfréd Aczel - Ray Evernham (Ray Reverham), Ivan Romančík - Paul Newman (Doc Hudson), Ladislav Konrád - Cheech Marin (Ramone), Alfréd Swan - H. A. Wheeler (Tex Dinoco), Helena Húsková - Katherine Helmond (Lizzie), Ján Greššo (Seržant), Tatiana Kulíšková - Jenifer Lewis (Flo), Michaela Kapráliková-Medvecová - Shannon Spake (Shannon Spokesová), Daniel Hudák - Madeleine McGraw (Maddy McGear), Karol Čálik - Michael Wallis (Šerif), Stanislav Staško - Mike Joy (Mike Joyride) + Ryan Blaney (Ryan „Inside“ Laney), Michal Dutka - Jeff Gordon (Jeff Gorvette), Michael Vrzala - Daniel Suárez (Danny Swervez), Matúš Krátky - Darrell Wallace Jr. (Bubba Wheelhouse), Pavol Náther - Chase Elliott (Chase Racelott), Miroslav Málek - Richard Petty (Strip „King“ Weathers), Jeanette Švoňavská - Andra Day (Sladký Čaj), Jakub Abrahám, Marián Andrísek, Juraj Bednarič, Michal Blaho, Tibor Frlajs, Dávid Hartl, Michal Hudák, Adam Jančina, Miloš Kanjak, Igor Krempaský, Jana Kvantiková, Lenka Libjaková, Peter Makranský, Andrea Martvoňová, Romana Orlická, Petra Palevičová, Jakub Ružička, Tatiana Šúrová, Jozef Švoňavský, Jana Valocká, Tibor Vokoun

Pieseň: Bum-bum
Spev: Dušan Kaprálik

Hudobná réžia: Kristian Seidmann
Texty: Marián Brezáni
Zvuk: Jonatan Pastirčák, Peter Ondrejička
Výroba: Patrícia Kubovská
Asistentka výroby: Nina Strenková
Vedúci výroby a supervízia: Dušan Hájek
Supervízia slovenskej verzie: Maciej Eyman, Aleksandra Janikowska
Preklad a úprava: Dušan Hájek, Daniel Feranec
Réžia: Ivan Laca
Mixing Studio: Shepperton International
Produkcia slovenskej verzie: Disney Character Voices International, Inc.
Výroba slovenskej verzie: Saturn Postproduction v štúdiu Creative Music House - 2017

Premiéra v kinách: 15. 6. 2017

Súvisí s:
Autá, Autá 2, "Autá na cestách"
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Autá 3 / Cars 3

Poslaťod Dado » Štv 25.5.2017 19:45:34 quicklink

Doplnené kompletné informácie z presskitu na webe Saturnu. Je škoda, že z nejakého dôvodu došlo k niekoľkým zmenám pri postavách známych najmä z prvého dielu (King, Chick Hicks, dokonca sa prostredníctvom archívnych nahrávok Paula Newmana vráti Doc Hudson). Najciteľnejšia však bude pravdepodobne výmena pri Sally, ktorú v oboch predchádzajúcich dieloch, ba dokonca - ak sa nemýlim - aj v najnovšom traileri dabovala Helena Geregová. Ešte ale môžeme veriť, že sa v tomto prípade jedná len o chybu v PK.

Na druhej strane ostatné vracajúce sa postavy majú svoje hlasy a navyše to vyzerá na príjemné déjà vu, keďže podobne ako v dvojke prepožičia novej ženskej hrdinke hlas známa herečka, ktorú sme doteraz nemali možnosť v dabingu počuť. :)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Autá 3 / Cars 3

Poslaťod PeterSD » Str 14.6.2017 19:04:23 quicklink

Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Autá 3 / Cars 3

Poslaťod lubo » Pon 3.7.2017 11:46:38 quicklink

Včera som bol v kine a, čo sa týka Sally bolo to zvláštne. Pretože ju dabovala Andrea Somorovská v scéne, kde McQueena presviedča, aby pokračoval v pretekaní a na konci, avšak v scéne, keď išiel McQueen k Sterlingovi a lúčil sa s obyvateľmi mesta ju dabovala Helena Geregová. Nechápem ako to bolo možné, ale v tej kópii, čo premietali v Auparku, to tak bolo.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Autá 3 / Cars 3

Poslaťod Lukincok » Str 5.7.2017 11:05:20 quicklink

lubo píše:Včera som bol v kine a, čo sa týka Sally bolo to zvláštne. Pretože ju dabovala Andrea Somorovská v scéne, kde McQueena presviedča, aby pokračoval v pretekaní a na konci, avšak v scéne, keď išiel McQueen k Sterlingovi a lúčil sa s obyvateľmi mesta ju dabovala Helena Geregová. Nechápem ako to bolo možné, ale v tej kópii, čo premietali v Auparku, to tak bolo.


Presne tak, tiež som to takto počul (a tiež v Auparku :D). Som rád, že si to napísal, lebo nebol som si úplne istý. Je to zaujímavé, ale predpokladám, že pôvodne mala Geregová v pláne dabovať túto postavu (o čom svedčí aj slovenský trailer), no asi sa jej zmenili plány, čo je škoda. V každom prípade by potešilo nejaké vysvetlenie, prečo nenadabovala Sally v celom filme (veď Sally tam hovorila naozaj krátko) alebo prečo nemala Sally len jeden hlas. :roll:
Lukincok
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 3.1.2012 02:02:27

Re: Autá 3 / Cars 3

Poslaťod Lacko5 » Sob 8.7.2017 11:54:34 quicklink

Juraj Predmerský - Ray Magliozzi (Klink)
René Jankovič - Tom Magliozzi (Klank)
Lacko5
100+
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Pia 10.3.2017 21:07:43

Re: Autá 3 / Cars 3

Poslaťod patrik1177 » Str 12.7.2017 06:09:37 quicklink

Lukincok píše:
lubo píše:Včera som bol v kine a, čo sa týka Sally bolo to zvláštne. Pretože ju dabovala Andrea Somorovská v scéne, kde McQueena presviedča, aby pokračoval v pretekaní a na konci, avšak v scéne, keď išiel McQueen k Sterlingovi a lúčil sa s obyvateľmi mesta ju dabovala Helena Geregová. Nechápem ako to bolo možné, ale v tej kópii, čo premietali v Auparku, to tak bolo.


Presne tak, tiež som to takto počul (a tiež v Auparku :D). Som rád, že si to napísal, lebo nebol som si úplne istý. Je to zaujímavé, ale predpokladám, že pôvodne mala Geregová v pláne dabovať túto postavu (o čom svedčí aj slovenský trailer), no asi sa jej zmenili plány, čo je škoda. V každom prípade by potešilo nejaké vysvetlenie, prečo nenadabovala Sally v celom filme (veď Sally tam hovorila naozaj krátko) alebo prečo nemala Sally len jeden hlas. :roll:


Včera som si bol Autá 3 pozrieť v Cinemaxe v BB, a dával som si na túto zmenu dabériek pozor a samozrejme aj tam dabovali Somorovská aj Gerogová. Je to naozaj zvláštne, s viacerými dabérmi 1 postavy v 1 filme som sa doteraz nestretol, hoci som už o tom samozrejme počul.
patrik1177
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 18.2.2016 10:30:34

Re: Autá 3 / Cars 3

Poslaťod Lacko5 » Pon 24.7.2017 14:37:11 quicklink

Prečo dabuje Guida vždy nejaký zo zahraničia? Mne by tam celkom pasoval Michal Rovňák.
Lacko5
100+
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Pia 10.3.2017 21:07:43


Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.