Aktuálny čas je Str Okt 18, 2017 09:41

[€] [i] [?]
Divácka cena DF za dabing
ďakujeme, je nás už cez 2300! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!
Náš tip: markíza NCIS - Námorný vyšetrovací úrad (2003) seriál, réžia: Ján Šuda, Jozef Holec / ATTACK, ENTER, MAGIC VOICE
Náš tip: markíza Monk (2002) seriál, réžia: Štefan Mandžár / LENOX

Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Re: Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Poslaťod anderson » Pia Aug 11, 2017 16:41

Potvrdzujem pôvodný slovenský dabing na BluRay. Kvalita dabingu pre laika ako som ja je postačujúca.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+

Poslaťod blueneon81 » Sob Aug 12, 2017 01:29

skoluda píše:blueneon81 vidim, ze sa vyznas, a v podstate vo vsetkom mas pravdu, az na ten separatny pas. Podarilo sa pouzit kopia z Krnova a zbytky dalsich dvoch kopii od inych zberatelov. Ale ani takto to bohuzial nebolo komplet a chybajucich cca 9 min. sa pouzilo z 35 mm kopie. Bohuzial cast z 35 mm kopie je trochu poznat, lebo opticky monofonny zaznam zvuku v tej dobe nedosahoval kvality magnetickeho zaznamu. Len tak pre zaujimavost, skompletizovana slovenska verzia je o niekolko bezvyznamnych sekund dlhsia ako verzia, ktoru mali v Nemecku. Aj to sa stava. Rozdiel bol ale iba v obrazovych scenach bez komentara. Vysledna verzia sa upravovala na nemecky obraz. Kedze si videl zdrojovy material, tak aspon vies kolko s tym bolo roboty.

Díkes moc za vyčerpávajúcu odpoveď. Takéto infošky ma vždy tešia. Blu-ray istotne kúpim. Ešte by ma zaujímalo, ako si sa k tomu dostal a že to nemci nakoniec dali na svoj disk? (priama distribúcia v ČR a SR asi nebude).
blueneon81

Poslaťod skoluda » Sob Aug 12, 2017 23:33

Konkretne toto BluRay pripravovali nemecki nadsenci (staci pozriet bonusy) z ktorych jeden chodi aj do Krnova a slovo dalo slovo... Z Nemecka som dostal odpoved, ze podklady na mastering boli v poriadku a chybu zistili az po mojej urgencii na zaslane BluRay. Priama distribucia neviem ci bude, ale kedze to pri masteringu pokazili, tak to nie je az taka skoda. Pravdepodobnost, ze urobia opravu kvoli slovenskemu zvuku, sa mozete domysliet...
Obrázok užívateľa
skoluda

Poslaťod Piri » Uto Okt 03, 2017 20:34

https://www.jpc.de/jpcng/movie/detail/- ... um/7204210

Vratane slovenciny v novom mixe DTS-HD 5.1.
Toto je normalne sviatok pre slovensky dabing, aby konecne nieco vyslo aj na BD a este v takom mixe :D
Obľúbené štúdiá - Lenox, DIMAS, Daniela / obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Administrátor

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot], Wiwan a 4 hostia

FreeBitco.in - Klikni a získaj zadarmo Bitcoiny každý deň!
Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.