Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 10:50:03

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Firma / The Firm

Firma / The Firm

Poslaťod Hurvino » Uto 19.4.2011 21:54:58 quicklink

firma.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Stanislav Král - Tom Cruise (Mitch McDeere), Bibiána Ondrejková - Jeanne Tripplehorn (Abby McDeereová), Dušan Jamrich - Gene Hackman (Avery Tolar), Ivan Romančík - Hal Holbrook (Oliver Lambert), Dušan Tarageľ - Wilford Brimley (William Devasher), Jozef Vajda - Ed Harris (Wayne Tarrance), Daniela Kuffelová - Holly Hunter (Tammy Hemphillová), Daniel Dangl - Gary Busey (Eddie Lomax), Štefan Kožka - Steven Hill (F. Denton Voyles), Ján Mistrík - Jerry Hardin (Royce McKnight), Marek Ťapák, Pavel Bruchala, Ľubica Očková, Marián Miezga, Pavol Šajmovič, Ivan Laca, Oľga Šalagová, Igor Štefuca (titulky) a ďalší.

Zvukový majster: Ľubomír Novota
Produkcia: Lila Marušiaková
Asistentka réžie: Patrícia Kubovská
Preklad a dialógy: Milan Šebo
Dramaturgia: Eva Vanková
Réžia slovenského znenia: Tatiana Kořínková
Pripravilo: Štúdio Elvia Pro Slovakia pre televíziu Markíza 2003
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Firma / The Firm

Poslaťod mato46 » Štv 6.2.2014 12:40:33 quicklink

Dabing je to podľa mňa veľmi dobrý, aspoň teda čo sa týka výberu hlasov a výkonu dabérov. Preklad hodnotiť nemôžem, nakoľko v originálnom znení som film nevidel.

Doplnil by som, že Marek Ťapák daboval Davida Strathairna (Ray McDeere) a pomerne veľa vedľajších postáv daboval Ivan Vojtek st.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Firma / The Firm

Poslaťod stevo12 » Štv 6.2.2014 19:12:32 quicklink

Dabing bol jednoznačne podarený. Škoda, že Dangl nedabuje častejšie, tu sa mi veľmi páčil. A ohľadom Hackamana aj keď bol Jamrich výborný, musím povedať, že by som chcel naňho ešte aspoň raz počuť Pauloviča.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.