Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 13:09:10

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rýchlejší ako smrť / Rýchly a mŕtvy / The Quick and The Dead

Rýchlejší ako smrť / Rýchly a mŕtvy / The Quick and The Dead

Poslaťod anderson » Uto 26.4.2011 20:38:47 quicklink

Rýchlejší ako smrť.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ľudmila Mandžárová - Sharon Stone (Ellen), Ľubomír Paulovič - Gene Hackman (Herod), Peter Rúfus - Russell Crowe (Cort), Patrik Minár - Leonardo DiCaprio (Kid), Ján Mistrík - Tobin Bell (Dog Kelly), Anton Vaculík - Roberts Blossom (Doc Wallace), Jozef Švoňavský - Kevin Conway (Eugene Dred), Martin Kaprálik - Keith David (seržant Cantrell), Vladimír Bartoň - Lance Henriksen (Ace Hanlon), Eduard Bindas - Pat Hingle (barman Horace), Henrieta Jančišinová - Olivia Burnette (Katie), Peter Bzdúch - Mark Boone Junior (Jazva), Mária Landlová - Fay Masterson (Mattie Silk), Dušan Kaprálik - Raynor Scheine (Ratsy), Marián Lipták - Jonothon Gill (Strapatý koň), Jozef Šimonovič - Lennie Loftin (Foy), Peter Sklár - Gary Sinise (Maršál), Michal Klučka - Jerry Swindall (slepý chalan), Ján Kramár, Ján Venéni, Ján Topľanský, Dušan Vaňo, Tibor Vokoun, Ladislav Kerata, Roman Fratrič, Nataša Kulíšková, Anna Šulajová, Štefan Mandžár (titulky) a iní.

Slovenské znenie pre televíziu Markíza pripravili Štúdiá Podium © 199?
Produkcia: Alexander Lazový
Asistentka réžie: Hana Sokolíková
Zvuk: Juraj Solan
Preklad a dialógy: Jana Kuncová
Dramaturgia: Soňa Kodajová
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rýchlejší ako smrť / Rýchly a mŕtvy / The Quick and The

Poslaťod anderson » Uto 26.4.2011 20:40:50 quicklink

Dabing z tzv. "zlatej markízáckej éry". A Paulovič je pre mňa jediným adekvátnym Hackmanovým dabérom, ktorého výkon môže smelo súperiť s Vladimírom Brabcom. Do dokonalosti chýba už len Bučko ako Crowe a Dančiak ako Henriksen. Bonusom je skvelý Minár ako DiCaprio. --- Slovenskí dabéri, ktorých číta Mandžár v titulkoch, absolútne nekorešpondujú s hercami vo filme, takže prípadné chyby nevylučujem.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rýchlejší ako smrť / Rýchly a mŕtvy / The Quick and The

Poslaťod Dado » Sob 19.7.2014 18:00:31 quicklink

Našiel som tento film na internete najmä kvôli dabingu Leonarda DiCapria a musím povedať, že Patrik Minár ho nadaboval skutočne skvele a asi prvýkrát v rámci nášho dabingu sa mi stalo, že ma pri DiCapriovi jeho slovenský hlas ani trochu pri sledovaní filmu nerušil. Neviem, či by som si Minára vzhľadom na jeho farbu hlasu dokázal predstaviť ako jeho dabéra v nejakých novších filmoch typu Divoký Django alebo Vlk z Wall Street (aj keď za pokus by to stálo, keď už dostal šancu trebárs aj Tůma), no v starých DiCapriových filmoch by toto spojenie podľa mňa fungovalo perfektne.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rýchlejší ako smrť / Rýchly a mŕtvy / The Quick and The

Poslaťod Mariuss » Štv 28.4.2022 17:14:29 quicklink

Tento dabing bol na Markíze odvysielaní v máji 1999.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Rýchlejší ako smrť / Rýchly a mŕtvy / The Quick and The

Poslaťod Mariuss » Pia 3.2.2023 15:34:09 quicklink

Na JOJke v rokoch 2004/2005 odvysielané s českým dabingom.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.