Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:08:22

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Diablov advokát / The Devil's Advocate

Diablov advokát / The Devil's Advocate

Poslaťod Hurvino » Uto 3.5.2011 17:36:12 quicklink

Diablov advokát.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Rastislav Sokol - Keanu Reeves (Kevin Lomax), Boris Farkaš - Al Pacino (John Milton), Elena Podzámska - Charlize Theron (Mary Ann Lomaxová), Jozef Švoňavský - Jeffrey Jones (Eddie Barzoon), Tatiana Radeva - Judith Ivey (Alice Lomaxová), Henrieta Mičkovicová - Connie Nielsen (Christabella Andreoliová), František Kovár - Craig T. Nelson (Alexander Cullen), Silvia Petöová - Tamara Tunie (Jackie Heathová), Matej Landl - Ruben Santiago-Hudson (Leamon Heath), Tatiana Kulíšková - Debra Monk (Pam Garretyová), Miroslav Trnavský - Vyto Ruginis, Murphy Guyer, Harsh Nayyar, John Rothman (Mitch Weaver, Barbarin otec, Parvathi Resh, štátny zástupca Broygo), Helena Geregová - Laura Harrington (Melissa Blacková), Ivan Letko - George Wyner, Michael Lombard, Alfonse D'amato (Meisel, sudca Poe, sám seba), Marián Labuda ml. - Chris Bauer (Lloyd Gettys), Kristína Svarinská - Heather Matarazzo (Barbara), Vladimír Jedľovský - Leo Burmester (žalobca na floridskom súde), Dušan Kaprálik - Bill Moor (Garson Deeds), Marián Miezga - Neal Jones (Larry), Tomáš Hallon - George Gore II (chlapec v Harleme), Ľubica Očková - Susan Kellermann (Joyce Rensaleerová), Igor Krempaský - James Saito (Takaori Osumi), Jozef Šimonovič - Mohammed Ghaffari, Tom Riis Farrell (Bashir Toabal, kňaz), Vladimír Bartoň - Alan Manson, Paul Benedict (sudca Sklar, Walter Krasna), Tibor Vokoun - Delroy Lindo (Phillipe Moyez), Tibor Frlajs, René Jankovič, Danica Jurčová, Peter Kollárik, Petra Vajdová, Peter Barták (titulky) a ďalší

Produkcia: Michaela Komorová
Asistentka réžie: Monika Kraupová
Preklad a dialógy: Milan Šebo
Dramaturgia: Zoja Rajčoková
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
Pripravilo: Štúdio DIMAS pre televíziu Markíza - 20.11.2004
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Diablov advokát / The Devil's Advocate

Poslaťod Mariuss » Pon 9.1.2023 03:00:36 quicklink

Geniálny dabing ku geniálnemu filmu. Spojenie DIMAS - Bohumil Martinák bolo snáď ešťe lepšie ako LENOX - Štefan Mandžár.
Nielen že ma ani jeden hlas nerušil, ale všetky boli vybrané priam perfektne. Preklad od Milana Šeba na vysokej úrovni, ako vždy. No najviac by som vyzdvihol výkony Eleny Podzámskej, Rastislava Sokola a hlavne Borisa Farkaša. Z jeho výkonu pri záverečnom diabolskom monológu Al Pacina mám vždy husiu kožu. Ak by to bolo na mne, tak Zlatá slučka za daný rok by putovala práve jemu.
Inak, nie je to náhodou prvý film, kde bolo použité geniálne spojenie Rastislav Sokol - Keanu Reeves ? Lebo ak áno, tak by to bol ďalší majstrovský ťah od pána Martináka a jeho vtedajšieho tímu (podobne ako im vďačíme za spojenie Ivan Krúpa - Bruce Willis).
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Diablov advokát / The Devil's Advocate

Poslaťod anderson » Pon 9.1.2023 09:58:18 quicklink

Mariuss píše:...Inak, nie je to náhodou prvý film, kde bolo použité geniálne spojenie Rastislav Sokol - Keanu Reeves ?...


Nezdá sa mi to. Prvýkrát som spojenie SOKOL - REEVES počul práve v MATRIXE a povedal by som, že až následne bolo použité tu. MATRIX mal navyše podľa tunajších zistení premiéru so slovenským dabingom v roku 2002 a domnievam sa, že v tej dobe ešte Svarinská v dabingu nepôsobila.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Diablov advokát / The Devil's Advocate

Poslaťod Dado » Pon 9.1.2023 13:28:50 quicklink

Svarinská podľa tunajších záznamov dabovala už v roku 2001, čo ale pravdaže nie je dôkazom toho, že tento dabing pochádza spred roku 2002. Najstarší dátum vysielania Diablovho advokáta na Markíze, ktorý sa mi podarilo nájsť, je 15. 1. 2005, neuvádza sa tam však, či išlo o premiéru. Každopádne, Bohumil Martinák režíroval aj trilógiu Matrix, takže za vznik spojenia Sokol - Reeves tak či onak vďačíme práve jemu. :D
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Diablov advokát / The Devil's Advocate

Poslaťod Mariuss » Pon 9.1.2023 13:52:52 quicklink

To som si nebol istý, či bol skôr dabing Matrixu, alebo tento. Ale už som si to našiel. Dabing Diablovho advokáta bol vyrobený 20.11.2004, takže je to jasné.
Rok pridaný do profilu.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 34 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.