Aktuálny čas je Štv 16.5.2024 16:38:53

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rodinné sídlo / Howards End (1992)

Rodinné sídlo / Howards End (1992)

Poslaťod Mariuss » Sob 7.1.2023 23:51:15 quicklink

sidlo.jpg
Info: IMBD | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ivan Romančík - Anthony Hopkins (Henry Wilcox), Zdena Grúberová - Vanessa Redgrave (Ruth Wilcoxová), Ľubica Trégerová - Helena Bonham Carter (Helen Schlegelová), Tatiana Radeva - Emma Thompson (Margaret Schlegelová), Maroš Kramár - James Wilby (Charles Wilcox), Martin Zatovič - Samuel West (Leonard Bast), Hana Gajdošová - Jemma Redgrave (Evie Wilcoxová), Zuzana Frenglová - Nicola Duffett (Jacky Bastová), Jana Valocká - Susie Lindeman (Dolly Wilcoxová), Patrik Minár - Adrian Ross Magenty (Tibby Schlegel), Mária Kráľovičová - Barbara Hicks (slečna Averyová), Ján Tréger - Joseph Bennett (Paul Wilcox), Anna Šulajová - Jo Kendall, Anne Lambton (Annie, hostka na obede), Peter Sklár - Mark Payton (Percy Cahill), Eva Krížiková - Prunella Scales (teta Juley), Matej Landl - Peter Cellier (plukovník Fussell), Dušan Jamrich - Simon Callow (hudobný lektor), Ivo Hlaváček, Ľubica Očková - Emma Godfrey (hostka na obede), Ladislav Konrád - Gerald Paris, Alan James, Terence Sach (dozorca, úradník, kuriér), Roman Matisko - Crispin Bonham-Carter, Peter Darling, Iain Kelly (Albert Fussell, doktor, hosť na obede), Milada Rajzíková - Jo Kendall (Annie), Pavol Šajmovič - Antony Gilding, Brian Lipson, Ian Latimer, Mark Tandy (bankár, policajný inšpektor, vlakvedúci, hosť na obede), Dušan Vaňo - Jim Bowden (Martlett), Igor Štefuca (titulky) a ďalší.

Spolupracovali: Igor Uhrinčať, Juraj Hronec
Zvuk: Ľubomír Polčic, Marián Štubňa
Produkcia: Pavel Gubčo
Asistentka réžie: Jana Kramárová
Preklad: Ivan Hudec
Dialógy: Zoja Rajčoková
Redaktorka: Soňa Ronajová
Réžia slovenského znenia: Juliana Ďurišová
Pripravila: Firma DAVAY pre televíziu Markíza - 1997

Premiéra: 25.12.1997 (štvrtok) o 22:45 na Markíze
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1125
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Rodinné sídlo / Howards End (1992)

Poslaťod Mariuss » Ned 8.1.2023 00:00:54 quicklink

Tak zatiaľ čo pri Stratenom dievčati na Jednotke dnes RTVS sklamala, pri tomto filme sa veru vytiahla ! Z markizáckeho archívu si vypožičala tento skvelý dabing od Firmy DAVAY, takže vyrobený a odvysielaný bol ešte v 90tych rokoch (môj odhad 1997-8).
A aspoň z toho, čo viem, odvtedy asi ani použitý nebol, a tak patrí moja veľká poklona tomu, kto sa ho rozhodol po takom čase nájsť a nasadiť.
Dnes o 20:05 na Dvojke vysielané ako premiéra. No zdá sa mi, že pred rokmi to STV vysielala s cz dabingom.
Úvodný titulok "RTVS uvádza", číta Rastislav Sokol.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1125
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Rodinné sídlo / Howards End (1992)

Poslaťod PeterSD » Ned 8.1.2023 18:00:42 quicklink

Taktiež som rád za vzkriesenie tohto dabingu, ale jedna vec ma zarazila. Ten dabing bol asi zdeformovaný, resp. zvuk. Herci zneli trošku, ako Chipmunkovia. A keď Igor Štefuca načítaval záverečné titulky, tak to bolo počuť asi najviac. Neviem, čo s tým zvukom urobili, ale znel, ako keby ho natiahli na verziu s inou stopážou - fps.
Ak sa prevedie 25fps na 23,976fps, tak sa zvuk akoby spomalý a hlasy sú hrubšie pretože 23,976 má dlhšiu stopáž oproti verzii s 25fps. Ale v tomto prípade je to práve naopak. Neviem si to inak vysvetliť.

ukážka:

https://uloz.to/file/zvh9ZHD3PgzX/rodin ... itulky-mkv
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2469
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Rodinné sídlo / Howards End (1992)

Poslaťod Mariuss » Sob 14.1.2023 02:53:38 quicklink

Zhodou okolností som našiel tento film v jednom starom programe. Vysielaný bol na Markíze 25.12.1997 o 22:45. Rok výroby je teda na (99%) 1997.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1125
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Rodinné sídlo / Howards End (1992)

Poslaťod anderson » Štv 19.1.2023 10:10:56 quicklink

PeterSD píše:...jedna vec ma zarazila. Ten dabing bol asi zdeformovaný, resp. zvuk. Herci zneli trošku, ako Chipmunkovia. A keď Igor Štefuca načítaval záverečné titulky, tak to bolo počuť asi najviac. Neviem, čo s tým zvukom urobili, ale znel, ako keby ho natiahli na verziu s inou stopážou - fps. ...


Vypočul som si celý film a musím súhlasiť, že technici zodpovední za zvukovú stránku to museli "pohnojiť". Ten zvuk naozaj znie neprirodzene a teda dávam do pléna otázku, že ak tu je človek, ktorý má pôvodnú nahrávku z Markízy, či by nenahodil nejakú porovnávku. Zaujímalo by ma či to takto zvláštne vysielala už Markíza, alebo či to takto zdeformovala až RTVS. :?:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rodinné sídlo / Howards End (1992)

Poslaťod Piri » Str 14.6.2023 01:16:11 quicklink

Ten zvuk je ozaj otrasny. Ako praca skolaka na prvom stupni ZS.. Pripomenulo mi to popularne roky warez for s DVD/BL synchrami spred 16 rokov a takisto aj popularne 'Levne knihy', kde ludia skor kupovali lacne filmy nez knihy - tam nemali problem zobrat TV/kino dabing a naplacat ho na kopiu DVD a audio invertovali s nejakym pridanim echa. To bola tiez usmevna era sama o sebe :lol:
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot], PeterSD a 18 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.