Aktuálny čas je Str 15.5.2024 08:39:38

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Prvý kontakt / Arrival (2016)

Prvý kontakt / Arrival (2016)

Poslaťod Mariuss » Ned 6.8.2023 21:23:57 quicklink

Arrival.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Petra Vajdová - Amy Adams (Louise Banksová), Ján Koleník - Jeremy Renner (Ian Donnelly), Marek Majeský - Forest Whitaker (plukovník Weber) a ďalší.

Zvuk: Slávo Mareš
Produkcia: Martin Polakovič
Réžia slovenského znenia: Pavel Gejdoš
Vyrobilo: Štúdio MAGIC VOICE pre televíziu Markíza - 2023

Odvysielané: 06.08.2023 o 20:40 na TV Markíza
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1101
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Prvý kontakt / Arrival (2016)

Poslaťod fajnes » Pon 7.8.2023 17:38:45 quicklink

Výborný dabing plný prekvapení. Jednak sa mi splnilo moje najväčšie prianie, že do takéhoto hitu sa perfektne hodí na Rennera obnoviť alternovanie s Koleníkom. Druhak som si ale najprv slušne zafrflal na absenciu Wagnerovej a ešte viac, keď som zistil, že o desať rokov mladší „Hawkeye“ Majeský dabuje Whitakera namiesto Landla. :lol:

S otvorenou mysľou to ale obsadenie kinopremiéry znesie – skrátka sú tam obsadení špičkoví dabéri a čo je podstatné, technicky to dabujú s prehľadom a na úrovni. Okrem toho chcem tiež osobitne vyzdvihnúť bezchybný preklad.

Je fajn vidieť, že Magic Voice ostáva pod taktovkou Polakovičových naďalej relevantným štúdiom, napríklad aj za režisérskej pomoci pána Gejdoša.
fajnes
100+
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Prvý kontakt / Arrival (2016)

Poslaťod PeterSD » Pon 7.8.2023 18:15:03 quicklink

Info o režisérovi je isté? Mne sa zdá, že to robil Stanislav Král. Pre mňa bolo zarážajúce obsadenie Majeského. To bol veľký krok vedľa. Zbytočne sa byli hlasy Koleníka a Majeského, ktorí dabujú Rennera. A to ma privádza aj k veku pretože
Forest Whitaker je 60-tnik. Takže z hlasového a aj vekového hľadiska je obsadenie Majeského veľké faux pas. :(

Čo sa týka réžie, za mňa jediný relevantný režisér je Anna Cicmanová a ešte aj Stanislav Král (aj keď miestami má svoje muchy), čo sa týka Magic Voice.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2468
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Prvý kontakt / Arrival (2016)

Poslaťod Mariuss » Pon 7.8.2023 18:27:36 quicklink

Tiež som rád za obnovenie spojenia Koleník - Renner. Škoda ale, že Whitakera nedaboval Matej Landl, takto by to bolo dokonalé. No aj Marek Majeský bol dobrá (zaujímavá) voľba. Aj keď jeho hlas mi tiež evokoval práve Hawkeyea - Rennera, a teda v tom bol trochu miš-maš.

PeterSD píše:Info o režisérovi je isté? Mne sa zdá, že to robil Stanislav Král. Čo sa týka réžie, za mňa jediný relevantný režisér je Anna Cicmanová a ešte aj Stanislav Král, čo sa týka Magic Voice.


Info mám od Dementusa, ktorý to má priamo od štúdia :)
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1101
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Prvý kontakt / Arrival (2016)

Poslaťod dementus996 » Pon 7.8.2023 22:34:28 quicklink

PeterSD píše:Info o režisérovi je isté? Mne sa zdá, že to robil Stanislav Král.

info.jpg


Ak sa podarí, skúsim získať viac informácií.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 901
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.