Aktuálny čas je Štv 16.5.2024 04:26:04

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Blade Runner 2049 / Blade Runner 2049

Blade Runner 2049 / Blade Runner 2049

Poslaťod dementus996 » Ned 13.8.2023 17:41:33 quicklink

blade runner 2049.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | CZ VERZIA

V slovenskom znení: Michal Klučka - Ryan Gosling ('K'), Peter Rúfus - Harrison Ford (Rick Deckard), Lucia Vráblicová - Hiam Abbass (Freysa), Juraj Kemka - Jared Leto (Niander Wallace), Andrea Karnasová - Sylvia Hoeks (Luv), Zuzana Porubjaková - Ana de Armas (Joi), Helena Geregová - Robin Wright (Joshi), Miroslava Drínová - Mackenzie Davis (Mariette), Natália Kóšová - Carla Juri (Dr. Ana Stellineová), Tomáš Hallon - David Dastmalchian (Coco), Dušan Szabó - Lennie James (Mister Cotton), Daniel Ratimorský - Wood Harris (Nandez), Ivo Gogál - Edward James Olmos (Gaff), René Jankovič - Dave Bautista (Sapper Morton), Andrea Somorovská - Sean Young (Rachael), Peter Krajčovič - Mark Arnold (anketár), Martin Zatovič - Tómas Lemarquis (úradník), Rastislav Sokol (titulky + komentáre), Tibor Vokoun, Michal Michna, Ľubica Očková, Roman Čisár, Andrej Kováč, Filip Šebesta a ďalší.

Zvuk: Erich Sedlák
Produkcia: Rastislav Jakubek
Preklad a dialógy: Elena Grohová
Réžia slovenského znenia: Michal Hallon
Vyrobilo: Sunrise Studio pre televíziu Markíza - 2023

Premiéra: 13.8.2023 o 23:05 (Markíza)
dementus996
Updater
 
Príspevky: 901
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Blade Runner 2049

Poslaťod dementus996 » Ned 13.8.2023 17:44:01 quicklink

Zvláštne, že podľa upútavky bude premiéra až zajtra na Dajto, pritom to má dnes vysielať Markíza o 23:05.

Obsadenie je z upútavky, ale korešponduje s obsadením, ktoré mám. Komplet doplním až po dnešnom odvysielaní.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 901
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Blade Runner 2049

Poslaťod Mariuss » Pon 14.8.2023 10:51:06 quicklink

Vynikajúci dabing. Hneď ako bude čas, doplním viac…
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1101
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Blade Runner 2049

Poslaťod forneus1 » Uto 15.8.2023 03:49:04 quicklink

Vdakabohu za Petra Rufusa.

Inak nadabovanie "jednicky" asi zatial nehrozi, ze? Ani netusim kedy a ci vobec povodneho Blade Runnera nejaka slovenska TV vysielala...
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 270
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Blade Runner 2049

Poslaťod kiko1101 » Uto 15.8.2023 12:17:51 quicklink

jj, vysielala na Dajto, ale s českým VHS dabingom.
kiko1101
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto 9.7.2019 13:48:40
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Blade Runner 2049

Poslaťod fajnes » Uto 15.8.2023 12:24:48 quicklink

Doplnenie: Dušan Szabó - Lennie James (Mister Cotton)

10 z 10. Tak to dopadne, keď film môjho najobľúbenejšieho režiséra Dennisa Villeneuva prerába do slovenčiny môj najobľúbenejší dabingový režisér Michal Hallon. Klučka, Rúfus, Kemka, Porubjaková, Jankovič – všetky postavy obsadené spätými hercami do bodky tak, ako som si predstavoval, tlieskam.

Michal Klučka už v Mandžárovom Smallville dokázal, že je na minimalistické herectvo anti-hrdinov/záporákov hlasovo perfektný a toto je zatiaľ jeho najlepší Gosling. Ďalšie postavy tiež pestro obsadené (Drínová a Vráblicová potešili) a výborne odrežírované výkony počuť každú minútu – mohol by som menovať polovicu obsadenia, ale vyzdvihol by som ešte Karnasovú.

Už rok 2022 patril Hallonovi – Joker. Tento rok má po Vtedy v Hollywoode rovno dvoch kandidátov na dabing roka. ;)

PS: Hoci tu to tvorcovia opäť rozlúskli, herecký chameleón Ryan Gosling je naďalej dabingový oriešok. Klučka do Barbie? Hm... čo keby si tú rolu radšej strihol sám Michal Hallon? :)
fajnes
100+
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Blade Runner 2049

Poslaťod PeterSD » Uto 15.8.2023 15:11:58 quicklink

fajnes píše:PS: Hoci tu to tvorcovia opäť rozlúskli, herecký chameleón Ryan Gosling je naďalej dabingový oriešok. Klučka do Barbie? Hm... čo keby si tú rolu radšej strihol sám Michal Hallon? :)


Súhlasím s vyššie uvedeným a stotožňujem sa aj s týmto návrhom. Myslím, že v Barbie by bol skvelý aj sám Hallon, ale, v zásade mi je to jedno, ak by to bol Klučka alebo Hallon.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2468
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Blade Runner 2049

Poslaťod Mariuss » Pia 18.8.2023 14:13:04 quicklink

Jeden z najlepších dabingov tohto roka.

1. Obsadenie je absolútne bezchybné, tam nie len že nemám čo vytknúť, ale nenapadá mi ani nijaka lepšia alternatíva na tú-ktorú postavu (osobne sa mi sprvoti na Ryana Goslinga najviac pozdával Matúš Krátky, ale Michal Klučka ma vyviedol z omylu).
Peter Rúfus a René Jankovič sú samozrejme jediné správne voľby, čiže paráda.
Ďalej... klobúk dole ako sa podarilo obsadiť všetky dôležité ženské postavy. Na to som bol najviac zvedavý, nakoľko to bol (aspoň pre mňa) ťažší oriešok na rozlúsknutie, ako obsadenie mužských hlasov. Ana de Armas a Robin Wright boli obsadené presne tak, ako som dúfal, zatiaľ čo pri Sylvii Hoeks som nemal šajnu, kto by tam pasoval najlepšie. No o to viac ma potešil (výborný) výber Andrey Karnasovej. Skvelé spojenie. Ešte by som vypichol obsadenie Ivana Gogála (ten akoby danému hercovi z oka vypadol) Martina Zatoviča, Daniela Ratimorského a Lucii Vráblicovej, ktorí charakterovo aj hlasovo perfektne sadli svojim postavám. Menšie role, ale tiež skvelo obsadené.

2. Výkony dabérov sú takisto na veľmi dobrej úrovni. Vidno, že Michal Hallon z nich vie dostať viac než väčšina dnešných režisérov.

3. Preklad je absolútne v poriadku, ani jeden rušivý moment...a tak tiež neostáva nič iné, než chváliť.

4. Zvuk mi prišiel absolútne v pohode, ale na to je tu expert skôr Peťo (PeterSD), ja zas taký dobrý sluch nemám :D.

A ešte taká zaujímavosť, ktorá je pomyselnou čerešňou na torte tohto slovenského znenia... Konečne dabing, kde je tona postáv, a pritom nikde nepočuť hlas Martina Kaprálika, či Petry Vajdovej. Nechápte ma zle, obaja sú žijúce legendy a jedny z najlepších dabérov, akých sme kedy mali. No jedným z hlavných problémov slovenského dabingu sú neustále sa opakujúce hlasy, čo je niekedy pochopiteľné, no občas (napríklad pri tejto dvojici) to už ide do extrému. Čím viac sa to bude obmieňať (samozrejme tým nemyslím rušenie zaužívaných spojení), tým lepšie. Máme viacerých vynikajúcich dabérov, ktorých počuť pár-krát do roka (prípadne vôbec), tých treba obsadzovať.

Ak by sa robila (čo by sa aj mohla) nejaká anketa o dabing roku, toto by bol určite jeden z kandidátov. Určite jeden z TOP dabingov roku 2023 (To, Vtedy v Hollywoode, Trainspotting 2, Nie je čas zomrieť (JOJ), Mission Impossible 7 atď.).

Je síce trochu smutné, že o drvivú väčšinu týchto dabingových skvostov sa starajú 2 štúdia + 2-3 režiséri, no verím, že o to viac sa budú snažiť dotiahnuť, a v dobrom svetle ukázať, aj ostatní.


Hodnotenie - 9,5 z 10.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1101
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 15 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.