Aktuálny čas je Ned 28.4.2024 23:47:03

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Cyntoryn zvieratiek / Pet Sematary (2019)

Cyntoryn zvieratiek / Pet Sematary (2019)

Poslaťod Mariuss » Ned 12.11.2023 00:36:45 quicklink

CyntorynZvieratiek.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Martin Mňahončák - Jason Clarke (Louis), Renáta Rundová - Amy Seimetz (Rachel), František Kovár - John Lithgow (Jud), Sára Suchovská - Jeté Laurence (Ellie), Miroslava Grožáková - Hugo / Lucas Lavoie, Kelly Lee (Gage, sestra Kelly), Andrej Kováč - Obssa Ahmed (Victor Pascow), ??? - Alyssa Brooke Levine (Zelda), Andrea Mazúrová - Maria Herrera (Marcella), Petra Gavláková - Naomi Frenette, Suzi Stingl (rozrušená študentka, Norma), Michal Blaho (titulky) a ďalší.

Vyrobilo: ??? pre televíziu JOJ - 2023

Premiéra: 11.11.2023 (sobota) o 23:10 na TV JOJ
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Cyntoryn zvieratiek / Pet Sematary (2019)

Poslaťod PeterSD » Ned 12.11.2023 00:56:08 quicklink

No, obsadenie som čakal oveľa lepšie. Dopĺňam Renáta Rundová, Martin Mňahončák, Sára Suchovská a František Kovár.
Renáta Rundová (50) sa vôbec nehodí, je aj oveľa staršia od herečky (37), ktorú vo filme dabovala. Mňahončák sedel ako tak, samozrejme, že štúdio nemôže zrejme obsadiť Krajčoviča, asi z princípu. A taktiež, opäť rovnaký prípad, ako s Macíkom 2 s výslovnosťou, napr.Clubber Lang - Kluber Lang.
A v Cyntoryne zaznie Ludlow - Ludlov, pričom sa to vyslovuje Ladlov. Nesmie chýbať obsadenie malého chlapca ženskou dabérkou a malé deti tuším dabovala Miroslava Grožáková. Také "Miš-Maš". Za mňa 4/10.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2468
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Cyntoryn zvieratiek / Pet Sematary (2019)

Poslaťod Mariuss » Ned 12.11.2023 01:28:42 quicklink

No Peťu, tu sa asi nezhodneme :D

Za mňa, skvelo obsadený dabing, lepšie to snáď ani dopadnúť nemohlo.
Martin Mňahončák je na Jasona Clarka najlepšia voľba. Nerozumiem čo to je za nápad obsadzovať na chlapa typu Jason Clarke, ktorý je skôr v kategórií Gerard Butler atď, Petra Krajčoviča s tým jeho pubertálnym hlasom). Renáta Rundová a František Kovár - dokonalé výbery, úprimne si neviem vybaviť, kto by sa hodil viac ako oni dvaja. A Sára Suchovská opäť výborný výkon. Zvyšok obsadenia nerušil, takže nemám čo vytknúť.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Cyntoryn zvieratiek / Pet Sematary (2019)

Poslaťod PeterSD » Pon 13.11.2023 14:48:41 quicklink

Tak to je v poriadku, niekomu sa to môže páčiť. Poukázal som iba na nedostatky, ktoré tento dabing má. Vidím, že obsadenie je z časti doplnené. Takže s Grožákovou som mal pravdu. Je to inak smutné, že dabovala skoro všetky malé deti.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2468
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Cyntoryn zvieratiek / Pet Sematary (2019)

Poslaťod m09 » Pon 13.11.2023 17:27:11 quicklink

Budem súhlasiť s Petrom v tomto minimálne čo sa týka Jasona Clarka (inak ani na Butlera nepreferujem Mňahončáka ale Maštalíra). Tak k tomu Clarkovi páčil sa mi na ňom roky práve Krajčovič. Príde aj na to, že časom už bude stále lepší a vhodnejší Kaprálik, ale zatiaľ mi ten Krajčovič stačí. Pokiaľ ide o Rundovú chcelo by to tam iný typ hlasu. Zvyšné výhrady už tiež boli vyššie spomenuté. Ako jediné plus toho dabing vnímam obsadenie Kovára.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Cyntoryn zvieratiek / Pet Sematary (2019)

Poslaťod 2327 » Pon 13.11.2023 17:52:51 quicklink

Pridávam sa k hodnoteniu :)

Zvyšné obsadenie som doplnil ja. Veľa hlasov tam nebolo, sami vidíte. Opakujúci sa herci a nie vhodne boli obsadení. Mňahončák sa mi veľmi páčil, s jeho výkonom som bol nad mieru spokojný, no k hercovi sa moc nehodí. Obsadenie Rundovej nebolo ono, určite by skôr sadla taká Kyzeková. Kovár to bez pochýb, jednoznačná voľba. A chlapca dabovalo dievča...všimol som si, že je len jediné štúdio, kde nechodia žiadni mladí chlapci (okrem Lukáša Krčmára) a je ním Trigon, takže predpokladám, že toto je z ich dielne. No dôkaz nemám, takže už len čakať na záverečné titulky. A keďže Lukáš už je hlasovo niekde inde, zvolili si tak ako zvolili. Dabérku Zeldy som nevedel určiť, pretože mala také šepkavé dialógy a nebolo dobre rozumieť, no je dosť možné, že ju dabovala Gavláková.
Obľúbené štúdiá: Sunrise Studio, Yes Production, Daniela, Magic Voice, Trigon Production, FINIKIN
2327
Updater
 
Príspevky: 1069
Registrovaný: Sob 2.11.2019 11:48:30
Bydlisko: Červenica pri Sabinove

Re: Cyntoryn zvieratiek / Pet Sematary (2019)

Poslaťod PeterSD » Pon 13.11.2023 18:11:40 quicklink

Moje slová. Zabudol som ešte pochváliť Kovára. Ten bol bez debaty najlepšie obsadený, to je asi tak všetko.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2468
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Cyntoryn zvieratiek / Pet Sematary (2019)

Poslaťod Mariuss » Pon 13.11.2023 19:39:20 quicklink

No nič, tak aspoň ja som si dabing užil :D Aj keď...

Uznávam že tie dvoj-role, či dabovanie malého chlapca dievčaťom (nejak som dúfal, že podobne nezmysly už má náš dabing za sebou) sú mimo a zaslúžia si kritiku. Koniec koncov, sám to často kritizujem (viď. téma Babylon, Berlín atď.).
No obsadenie hlavnej "štvorky" je za mňa super. A keďže títo štyria herci tvoria asi 90% dabingu, tak ten zvyšok nejako prekusnem.

Suma sumárum sa s Vami nezhodnem len na dvoch veciach.
1. Obsadenie Renáty Rundovej, ktorá ma podľa mňa presne ten typ hlasu, ktorý sedí tým typickým "40-ročným mamičkám" vo filmoch. Pekne to ukazuje aj dabing filmu Duna, kde takto zvládla mamu Paula Atreidesa. Navyše herečka Amy Seimetz nemá žiadny spätý hlas, ktorý by jej extra sedel, takže ani z tohto hľadiska nevidím problém.
2. Obsadenie Martina Mňahončáka. Nech premýšľam ako premýšľam, nevidím veľa dabérov, ktorý by sa Jasonovi Clarkovi hodili viac ako on. Napadol mi ešte Marek Majeský, či Tomáš Maštalír. No určite nie Peter Krajčovič. Myslím, že sa zhodneme, že jeho farba hlasu nie je vhodná pre "chlapské" postavy.

Často keď sa na soc. sieťach naťahujem s odporcami slovenského dabingu (nemyslím hejterov, tých sa neoplatí riešiť), je práve TOTO ich druhý najpoužívanejší argument (tým prvým je preklad), prečo ten náš dabing nemôžu počúvať (hlavne pri akčných filmoch a podobne...), LEBO drsných chlapov dabujú "jemnučké" hlasy.
Myslím, že niečo pravdy na tom bude. Peter Krajčovič je tak dobrý dabér, tak skvelo dokáže pracovať s hlasom, že nadabuje všetko možne... od Asha Ketchuma, až po Jasona Stathama. Klobúk dole pred ním. No ostávam pri tom, že na tieto typy postáv treba používať mužnejšie hlasy. A hlavne hľadať nové, či obsadzovať tie, ktoré sa (nepochopiteľne) používajú len zriedka kedy, prípadne vôbec.

Na záver... moje hodnotenie dabingu - 7/10.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Cyntoryn zvieratiek / Pet Sematary (2019)

Poslaťod lubo » Pon 13.11.2023 21:45:50 quicklink

Mariuss píše:Pekne to ukazuje aj dabing filmu Duna, kde takto zvládla mamu Paula Atreidesa. Navyše herečka Amy Seimetz nemá žiadny spätý hlas, ktorý by jej extra sedel, takže ani z tohto hľadiska nevidím problém.


Nie tam Hilmerová v Dune?
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Cyntoryn zvieratiek / Pet Sematary (2019)

Poslaťod Mariuss » Pon 13.11.2023 22:31:05 quicklink

lubo píše:
Mariuss píše:Pekne to ukazuje aj dabing filmu Duna, kde takto zvládla mamu Paula Atreidesa. Navyše herečka Amy Seimetz nemá žiadny spätý hlas, ktorý by jej extra sedel, takže ani z tohto hľadiska nevidím problém.


Nie tam Hilmerová v Dune?


Hop pardon, sekol som sa, tam je Monika Hilmerova, maš pravdu. Rundova ako Jessica, to bolo len moje zbožne prianie v sekcii "nenadabovane filmy", poplietlo sa mi to :D. No Rebeccu Fergusson dabovala Renáta Rundová aj prednedávnom vo filme Doktor Spánok, a pasovala na ňu perfektne. Takže argument, že je už stará na dabovanie 40tničiek určite neberiem 8-).
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 10 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.