Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 03:19:49

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Iron Man / Iron Man °

Iron Man / Iron Man °

Poslaťod slavo » Sob 17.9.2011 20:25:59 quicklink

Iron Man.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Daniel Dangl - Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Přemysl Boublík - Terrence Howard (Rhodey), Marián Slovák - Jeff Bridges (Obadiah Stane), Lenka Košická - Gwyneth Paltrow (Pepper Pottsová), Andrea Kiráľová - Leslie Bibb (Christine Everhartová), Ladislav Konrád - Shaun Toub (Yinsen), Rastislav Rogel - Faran Tahir (Raza), Jakub Rybárik - Clark Gregg (agent Coulson), Daniel Morvay - Paul Bettany (Jarvis), Miroslav Trnavský - Tim Guinee (major Allen), Peter Kollárik - Samuel L. Jackson, Jim Cramer (Nick Fury, sám seba), Martin Vitek, René Jankovič, Tibor Frlajs, Jozef Bujdák, Miroslav Babják, Jakub Gogál, Michaela Medvecová, Lenka Prokopová, Michaela Drotárová, Peter Barták (titulky)

Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
Vyrobilo: Štúdio Dimas pre televíziu Markíza - 2010

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Peter Kočiš - Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Martin Kaprálik - Terrence Howard (Rhodey), Pavel Višňovský - Jeff Bridges (Obadiah Stane), Lenka Košická - Gwyneth Paltrow (Pepper Pottsová), Jana Wagnerová - Leslie Bibb (Christine Everhartová), Ján Gallovič - Shaun Toub (Yinsen), Martin Zatovič - Faran Tahir (Raza), Peter Sklár - Clark Gregg (agent Coulson), Filip Tůma - Paul Bettany (Jarvis), Matej Landl - Jon Favreau (Hogan), Ivan Gogál - Samuel L. Jackson (Nick Fury), Martin Hronský (uvádzač na Stark Expo), Judita Bilá, Martin Mňahončák, Petra Gažíková-Lángová, Tibor Vokoun, Jozef Domonkoš, Ján Greššo, Zuzana Kyzeková, Matúš Krátky, Roman Matisko, Ivan Šandor, Miroslav Málek (komentáre + iné), Ivan Vojtek st. (titulky) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ v premiére 9.12.2016


Súvisí s:
Iron Man 2, Neuveriteľný Hulk, Thor, Captain America: Prvý Avenger, Avengers: Pomstitelia, Iron Man 3, "Agenti S.H.I.E.L.D.", Thor: Temný svet, Captain America: Zimný vojak, Strážcovia Galaxie, Avengers 2: Vek Ultrona, Ant-Man, Spider-Man: Návrat domov
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Iron Man / Iron Man

Poslaťod Hurvino » Sob 17.9.2011 21:07:52 quicklink

Co, Ivo Gogál nemohl? :D
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Iron Man / Iron Man

Poslaťod Piri » Sob 17.9.2011 22:32:30 quicklink

velmi dobry dabing aj obsadenie je ok. jedine co mi vadilo, ze Iron Man nemal zmeneny hlas, ked rozpraval z obleku, ako je to v originali. straca to na atmosfere v danych scenach. zeby im to nedovolili? ;)
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Iron Man / Iron Man

Poslaťod Dado » Sob 26.11.2016 23:43:48 quicklink

9. decembra bude Iron Man odvysielaný na TV JOJ. Ako dabéra Downeyho Jr. mám síce radšej Dangla než Kočiša, no odvysielaním každého filmu série, ktorý predtým išiel v premiére na Markíze (čo je okrem prvých dvoch dielov Iron Mana aj prípadom filmov Captain America: Prvý Avenger a Thor), sa aspoň zjednotí slovenský dabing u všetkých marveloviek.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Iron Man / Iron Man

Poslaťod cargobull » Pon 5.12.2016 20:49:32 quicklink

cargobull
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv 10.3.2016 11:53:19

Re: Iron Man / Iron Man

Poslaťod PeterSD » Ned 11.12.2016 15:35:44 quicklink

Dabing JOJ komplet doplnený.

2. dabing je celkovo zvládnutý lepšie, než markizácky dabing, lepší výber hlasov, opäť ten preklad, ten je ozaj excelentný. Nemám tomu čo vytknúť. Višňovský bol skvelý. Som rád aj za zachovanie Petra Sklára. Čo sa týka obsadenia Iron Mana, tak Dangl mi príde lepší, než Kočiš, no čo sa týka Kočiša, ten sa snažil a som s ním stotožnený. Ak by bol obsadený aj v inom filme, neprekážalo by mi to. Myslím, že voľba Dangla a Kočiša ako Robert Downey Jr. je momentálne asi najlepšia a určite by som to nemenil.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.