Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:05:24

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Transformers: Pomsta porazených / Transformers: Revenge of…

Transformers: Pomsta porazených / Transformers: Revenge of…

Poslaťod slavo » Pon 21.11.2011 20:17:54 quicklink

Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers – Pomsta porazených.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Michal Hallon - Shia LaBeouf (Sam Witwicky), Andrea Kiráľová - Megan Fox (Mikaela Banesová), Juraj Kemka - Josh Duhamel (major Lennox), Pavol Plevčík - Tyrese Gibson (seržant Epps), Miroslav Trnavský - John Turturro (Simmons), Boris Al-Khalagi - Ramon Rodriguez (Leo Spitz), Peter Kollárik - Kevin Dunn (Ron Witwicky), Helena Geregová - Julie White (Judy Witwickyová), Danica Jurčová - Isabel Lucas (Alice), Jozef Švoňavský - John Benjamin Hickey (Galloway), Jakub Gécz - Matthew Marsden (vojak leteckej služby), Tibor Vokoun - Michael Papajohn, Calvin Wimmer (Cal, Wheelboot - hlas), Dušan Jamrich - Glenn Morshower (generál Morshower), Tomáš Maštalír - Rainn Wilson (profesor Colan), Ingrid Hanzelová - Katie Lowes (April), Jakub Gogál - Jonathon Trent (Fassbinder), Marián Chalány - Walker Howard (Sharsky), Milada Rajzíková - Annie Korzen (Simmonsova mama), Peter Rúfus - Peter Cullen (Optimus Prime - hlas), Matej Landl - Mark Ryan (Jetfire - hlas), Ivan Gogál - Jess Harnell (Ironhide), Štefan Richtárech - Robert Foxworth (Ratchet - hlas), Juraj Predmerský - Hugo Weaving (Megatron - hlas), Vladimír Jedľovský - Tony Todd (Fallen - hlas), Boris Farkaš - Charlie Adler (Starscream - hlas), Ivan Romančík - Frank Welker (Soundwave - hlas), Štefan Martinovič - Tom Kenny (Wheelie - hlas), Štefan Kožka - John Di Crosta (Doktor - hlas), Ján Koleník - Spencer Garrett, Aaron Hill (veliteľ, chalan), Jozef Domonkoš - David Luengas (pracovník na letisku), Přemysl Boublík, Rastislav Sokol, Roman Pomajbo, Roman Matisko, Dušan Cinkota, Pavol Michalka, Miloš Kanjak, Peter Barták (titulky) a ďalší.

Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
Vyrobilo: Štúdio Dimas pre televíziu Markíza - 2011

Premiéra 26. 11. 2011 (TV Markíza)

Súvisí s:
Transformers, Transformers 3, Transformers: Zánik, Transformers: Posledný rytier, Bumblebee, Transformers: Monštrá sa prebúdzajú
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Transformers: Pomsta porazených / Transformers: Revenge

Poslaťod lubo » Pon 21.11.2011 21:34:17 quicklink

Vyzerá to sľubne, potešila ma Frenglová.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Transformers: Pomsta porazených / Transformers: Revenge

Poslaťod rAn » Pon 21.11.2011 22:30:25 quicklink

Konečne som sa dočkal :) Bol som zvedavý, koho zvolia na Fallen-a, a Jedľovský sa mi javí ako výborný výber, ktorý by ma vlastne ani nenapadol. Ďalej je lepšou voľbou asi Gogál, ako bol Vaňo pri Ironhide-ovi v jednotke. Zmena Geregová -> Frenglová je celkom vítaná, keďže Judy Witwicky je v tejto časti dosť ukričaná a viac sa asi hodí iný typ hlasu ako Helenkin. K Isabel Lucas by sa mi možno skôr hodil hlas Svarinskej, vzhľadom k role, ktorú tu má.
Túto druhú časť mám napozeranú a napočúvanú v českom dabingu, tak konečne budem mať možnosť to zmeniť.
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Transformers: Pomsta porazených / Transformers: Revenge

Poslaťod rAn » Ned 27.11.2011 23:46:20 quicklink

Takže moje krátke zhodnotenie dabingu. Môj pohľad je (bohužiaľ?) ovplyvnený prvým počutým dabingom, t.j. českým. Najskôr napíšem, čo sa mi nepáčilo:
    - koho napadlo premenovať deceptikona Fallena na Porazeného? Toto ma asi najviac nepríjemne prekvapilo - podobne sa popálili českí kolegovia v TF1 v jednom z ich dabingov, keď preložili mená všetkých transformerov do češtiny (napr. Ironhide bol Železňák), od čoho však napokon logicky v novších verziách dabingu upustili
    - takisto príliš nerozumiem tomu zbytočne krkolomnému prekladu Matrix vodcu (Matrix of leadership v orig.), veď slovenčina predsa pozná výraz matrica, t.j. názov mal byť Vodcovská matrica
    - aj keď nemal Starscream veľa priestoru, Farkaš sa mi naňho príliš nehodil
    - napokon, aj keď dialógy boli veľmi dobré, chýbala mi akási väčšia hravosť, odviazanosť v niektorých povedzme "hláškach"

A teraz, to, čo sa mi páčilo:
    - veľmi dobré výbery epizodických hlasov Jedľovského (Fallen) a Landla (Jetfire); Landla bolo spočiatku ťažké rozpoznať, čo považujem za plus, zrejme ho najviac "zmutovali" ; -)
    - takisto výborná úprava hlasov transformerov pri Wheeliem a Twins (Dvojičky) /btw by ma zaujímalo, kto presne ich daboval/
    - len pripomínam chvál na výber Predmerského a Rúfusa, ako aj obe hlavné ľudské postavy (Hallon, Kiráľová)
    - celkovo dabing na úrovni, veď nejaký veľký dabingový prešľap od Dimas-u snáď ani nemáme

Celkové hodnotenie dabingu 8/10
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Transformers: Pomsta porazených / Transformers: Revenge

Poslaťod slavo » Pon 28.11.2011 00:28:39 quicklink

rAn píše:akisto výborná úprava hlasov transformerov pri Wheeliem a Twins (Dvojičky) /btw by ma zaujímalo, kto presne ich daboval


Dvojičky robili Roman Matisko a Roman Pomajbo. S Farkašom súhlasím, nehodil sa - nemá vhodný hlas na takéto technické "prerábky".
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Transformers: Pomsta porazených / Transformers: Revenge

Poslaťod lubo » Uto 29.1.2013 13:07:18 quicklink

Úžasný dabing, mne nevadil ani Farkaš.:) Ináč Ján Koleník, tam mal pár postáv, ale nevidím ho v obsadení.:) Ale obávam sa trojky, to už asi Dimas nebude robiť, čiže aby to nebola blamáž.:(
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Transformers: Pomsta porazených / Transformers: Revenge

Poslaťod smko » Pia 28.7.2023 14:01:43 quicklink

Za mňa celý výborný dabing, chválim aj Plevčíka na Tyresea, ktorý mu neskutočne sadol, škoda že ho ešte okrem Transformerov 1 a 3 nemal aj v iných filmoch
smko
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 20.7.2023 20:38:04


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 46 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.