Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 05:53:31

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Začarovaná Ella / Ella Enchanted °

Začarovaná Ella / Ella Enchanted °

Poslaťod rAn » Sob 24.12.2011 14:17:41 quicklink

Zakliata Ella / Ella Enchanted

Začarovaná Ella.jpg
Info: IMDB I ČSFD

1. Dabing (TV Markíza)
V slovenskom znení: Lenka Košická - Anne Hathaway (Ella), Emanuel Hason - Hugh Dancy (Char), Dušan Szabó - Cary Elwes (Edgar), Peter Sklár - Aidan McArdle (Slannen), Tatiana Kulíšková - Joanna Lumley (madam Olga), Oľga Belešová - Lucy Punch (Hattie), František Kovár - Eric Idle (rozprávač), Ján Tréger - Steve Coogan (Heston), Marek Majeský - Jimi Mistry (Benny), Lucia Hurajová - Minnie Driver (Mandy), Lucia Vráblicová - Vivica A. Fox (Lucinda), Judita Bilá - Parminder Nagra (Areida), Jozef Vajda - Patrick Bergin (Sir Peter), Andrea Kiráľová, Matúš Krátky, Mária Landlová, Martin Vitek a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza


2. Dabing (TV JOJ)
V slovenskom znení: Miroslava Drínová - Anne Hathaway (Ella), Juraj Kemka - Hugh Dancy (Char), Matej Landl - Cary Elwes (Edgar), Peter Krajčovič - Aidan McArdle (Slannen), Marta Sládečková - Joanna Lumley (madam Olga), Daniela Mackovičová - Lucy Punch (Hattie), Ivan Gogál - Eric Idle (rozprávač), Juraj Predmerský - Steve Coogan (Heston), Vladimír Kobielský - Jimi Mistry (Benny), Vanda Růžičková - Vivica A. Fox (Lucinda), Jozef Šimonovič - Jim Carter (Nish), Martin Kaprálik - Patrick Bergin (Sir Peter), Ľubomír Gregor, Ján Tréger (titulky), Judita Bilá - Minnie Driver (Mandy) a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ
Obľúbení dabéri: Cinki, Ďuri, Eman
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Začarovaná Ella / Ella Enchanted

Poslaťod slavo » Sob 24.12.2011 15:09:23 quicklink

Kdesi by som mal mať aj informácie o štábe. Keď nájdeme, dám sem.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Začarovaná Ella / Ella Enchanted

Poslaťod arual » Uto 25.12.2012 21:47:01 quicklink

Niektoré postavy majú prehodených dabérov. Správne by to malo byť:
Dušan Szabó - Cary Elwes (Edgar)
Peter Sklár - Aidan McArdle (Slannen)
Jozef Vajda - Patrick Bergin (Peter)
Nie som si úplne istá, kto daboval Bennyho, marí sa mi, že to bol Marek Majeský, ale vážne si nie som istá. Chcelo by to pozrieť si ten film ešte raz...

Lucia Hurajová - Minnie Driver (Mandy)
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Začarovaná Ella / Ella Enchanted

Poslaťod arual » Sob 30.8.2014 17:10:05 quicklink

Tento film bol včera odvysielaný (tipujem, že v premiére) na JOJke. A s veľkou pravdepodobnosťou s novým dabingom. Aspoň v upútavke sú iné hlasy, než boli v markizáckom dabingu.

https://www.youtube.com/watch?v=HAC7PoO67Mg
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Začarovaná Ella / Ella Enchanted

Poslaťod Dado » Ned 31.8.2014 15:48:03 quicklink

2. DABING - TV JOJ
V slovenskom znení: Miroslava Drínová - Anne Hathaway (Ella), Juraj Kemka - Hugh Dancy (Char), Matej Landl - Cary Elwes (Edgar), Peter Krajčovič - Aidan McArdle (Slannen), Marta Sládečková - Joanna Lumley (madam Olga), Daniela Mackovičová - Lucy Punch (Hattie), Ivan Gogál - Eric Idle (rozprávač), Juraj Predmerský - Steve Coogan (Heston), Vladimír Kobielský - Jimi Mistry (Benny), Vanda Růžičková - Vivica A. Fox (Lucinda), Jozef Šimonovič - Jim Carter (Nish), Martin Kaprálik - Patrick Bergin (Sir Peter), Ľubomír Gregor, Ján Tréger (titulky) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ


Tipoval by som to na dabing Yes Production na základe charakteristického obsadenia a zároveň Ľubomíra Gregora, ktorý, pokiaľ ma neklame sluch, daboval asi kňaza (neviem presne, kto to bol) počas korunovácie.
Film je inak na stránke TV JOJ uvedený pod názvom Zakliata Ella, na teletexte však bol pôvodný - Začarovaná Ella.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Začarovaná Ella / Ella Enchanted

Poslaťod arual » Ned 31.8.2014 22:37:11 quicklink

Dado, ešte ti tam chýba Judita Bilá - Minnie Driver (Mandy).

Dnes som si pozrela reprízu a musím povedať, že sa mi viac páči markizácky dabing. Musím uznať, že Kemka na princa Chara sedel, ale už som navyknutá na Hasona. Taktiež Sládečková, Mackovičová, Bilá a Predmerský zvládli svoje postavy rovnako dobre ako predtým Kulíšková, Belešová, Hurajová a Tréger. V tejto verzii sa mi celkom pozdával aj Krajčovič v úlohe Slannena - mal viac škriatkovejší hlas, ale ani Sklár nebol zlý.

Čo mi však vadilo - Szabó bol v úlohe Edgara oveľa lepší než bol teraz Landl. No najviac mi prekážala Drínová v úlohe Elly. To ako vážne? Vôbec mi jej hlas k Anne Hathaway nepasuje - ale vôbec. Myslím si, že chceli hlasy Elly a Hattie omladiť, predsa len Košická a Belešová sú o trochu staršie než postavy, čo dabovali. No kým Mackovičovej rola sadla, Drínová má na Hathaway príliš jemný hlások. Pochopila by som Pauhofovú, to by celkom sedelo. Ale s touto kombináciou to fakt nevyšlo. Ešte jedna vec mi dosť vadila. Ella o sebe hovorila, že je "Ella z Frella". Chápem, že prekladateľ/ka zrejme chcel/a vytvoriť rým, ale spisovne by to malo byť "Ella z Frellu" - v tejto forme to bolo použité v markizáckom dabingu.

Rozhodla som sa prepísať obsadenie prvého dabingu, keďže som už dávnejšie upozornila na chyby a nejak sa s tým stále nepohlo - doplnila som aj niekoľko chýbajúcich postáv.

1. DABING - TV Markíza
Lenka Košická - Anne Hathaway (Ella), Emanuel Hason - Hugh Dancy (Char), Dušan Szabó - Cary Elwes (Edgar), Peter Sklár - Aidan McArdle (Slannen), Tatiana Kulíšková - Joanna Lumley (madam Olga), Oľga Belešová - Lucy Punch (Hattie), František Kovár - Eric Idle (rozprávač), Ján Tréger - Steve Coogan (Heston), Marek Majeský - Jimi Mistry (Benny), Lucia Hurajová - Minnie Driver (Mandy), Lucia Vráblicová - Vivica A. Fox (Lucinda), Judita Bilá - Parminder Nagra (Areida), Jozef Vajda - Patrick Bergin (Sir Peter), Andrea Kiráľová, Matúš Krátky, Mária Landlová, Martin Vitek a ďalší.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Začarovaná Ella / Ella Enchanted

Poslaťod PeterSD » Ned 31.8.2014 23:20:12 quicklink

Upravené a doplnené.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Začarovaná Ella / Ella Enchanted

Poslaťod m09 » Uto 2.9.2014 09:25:15 quicklink

to s tou Elou z Frela nie z Frelu mi vadilo ale je to chyba prekladateľa o nej tak hovorili viacerí nie len ona tak o sebe hovorila ...kto mne tam osobne veľmi nesadol bol Ivo Gogál ako rozprávač František Kovák na markíze to daboval lepšie hlavne rými sa mu darili naproti tomu Gogál remýmoval vôbec ...neviem ten dabing na markíze bol lepší a to podľa mňa dosť výrazne
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 47 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.