Aktuálny čas je Uto 19.3.2024 09:15:53

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3100! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Wasabi / Wasabi °

Wasabi / Wasabi °

Poslaťod Hurvino » Str 26.1.2011 11:29:22 quicklink

wasabi.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Ivan Romančík - Jean Reno (Hubert Fiorentini), Slávka Halčáková - Ryoko Hirosue (Yumi Yoshimido), Richard Stanke - Michel Muller (Maurice “Momo”), Dagmar Sanitrová - Carole Bouquet (Sofia) + Elodie Frenck (sekretárka), Peter Rúfus - Yoshi Oida (Takanawa), Jozef Švoňavský - Christian Sinniger (Squale), Roman Pomajbo - Alexandre Brik (Irène), Roman Matisko - Jean-Marc Montalto (Olivier), Miroslav Trnavský - Haruhiko Hirata (advokát Ishibashi + titulky), Jozef Bujdák - Michel Scourneau (Van Eyck) + Yan Epstein (Jean Baptiste), Ladislav Konrád - Jacques Bondoux (Del Rio) + Osamu Tsuruya (colník), Jozef Kapec - Ludovic Berthillot (Jean Baptiste) + Stefan Nelet (bankár), Matej Landl - Kinshiro Oyama (Japonský komisár), Jeanette Švoňavská - Junko Murakami (Miko Kobayashi - hlas) a ďalší.

Zvukový majster: Ľubomír Novota
Produkcia: Lila Marušiaková
Asistentka réžie: Patrícia Kubovská
Preklad a dialógy: Darina Horáková
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Etela Balgová-Harantová
Vyrobilo: Štúdio Elvia Pro Slovakia pre televíziu Markíza

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Ivan Krúpa - Jean Reno (Hubert Fiorentini), Bianka Bucková - Ryoko Hirosue (Yumi Yoshimido), Ján Tréger - Michel Muller (Maurice “Momo”), Juraj Predmerský - Yoshi Oida (Takanawa), Jozef Vajda - Christian Sinniger (Squale), Roman Matisko - Jean-Marc Montalto (Olivier), Peter Sklár - Haruhiko Hirata (advokát Ishibashi), Ivan Romančík - Michel Scourneau (Van Eyck), Dušan Szabó - Kinshiro Oyama (japonský komisár), Matej Landl - Ludovic Berthillot (Jean Baptiste), Jakub Gécz - Stefan Nelet (bankár + titulky), Zuzana Kyzeková - Junko Murakami (Miko Kobayashi - hlas) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Natália Glončáková
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group

Premiéra: 4.5.2019 na TV JOJ
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Wasabi / Wasabi

Poslaťod senti125 » Ned 8.6.2014 11:55:53 quicklink

Roman Pomajbo - Tranzvestita, Pracovník letiska v závere
senti125
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Ned 22.12.2013 12:26:29

Re: Wasabi / Wasabi

Poslaťod m09 » Str 1.5.2019 19:30:01 quicklink

V Sobotu o 22:40 na jojke zdá sa že s iným dabingom. Je to škoda pretože ten Markizácky sa mne osobne veľmi páčil. :)
m09
700+
 
Príspevky: 787
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Wasabi / Wasabi

Poslaťod PeterSD » Štv 2.5.2019 08:00:47 quicklink

Tu je upútavka k 2. dabingu. V hlavnej úlohe Ivan Krúpa.

VIDEO
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2455
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Wasabi / Wasabi

Poslaťod Sam88 » Pia 3.5.2019 20:14:02 quicklink

Doplnenie k dabingu TV JOJ:

Ján Tréger - Michel Muller (Maurice ¨Momo¨)
Ak si dobre spomínam, Roman Matisko dabuje toho istého tranzvestitu na výsluchu ako v dabingu Markízy. :D
Sam88
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Štv 12.4.2018 17:02:00

Re: Wasabi / Wasabi

Poslaťod m09 » Sob 4.5.2019 19:23:54 quicklink

Absolútne mi nesedí kombinácia Krúpa- Reno . Ešte v 22 výstrelov čo bol triler sa to ako tak dalo počúvať alebo v dramatickejšej poslednej tvári. V komédii mali jednoznačne Vajdu obsadiť tam nie je o čom.
m09
700+
 
Príspevky: 787
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Wasabi / Wasabi

Poslaťod padrick » Sob 4.5.2019 23:06:41 quicklink

No ja sa akokoľvek snažím, Vajda mi tu nesedí až tak ako Romančík. Možno je to aj tým, že som Wasabi videl ako prvý film s Renom v slovenskom dabingu, kde bol Romančík perfektný. Súhlasím s tebou v tom, že spojenie s Krúpom nestojí za veľa. :)
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Wasabi / Wasabi

Poslaťod m09 » Ned 5.5.2019 11:01:05 quicklink

Kolegovi by som rád pripomenul komédiu Drž hubu!, ktorá bola natočená približne v tom čase ako táto komédia a Vajda tam bol proste úplne super. Ja si myslím, že by to zvládol celkom s prehľadom aj tu. :)
m09
700+
 
Príspevky: 787
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Wasabi / Wasabi °

Poslaťod Sam88 » Štv 9.5.2019 17:50:11 quicklink

Doplnenie dabingu JOJ:

Jozef Vajda - Christian Sinniger (Squale), Juraj Predmerský - Yoshi Oida (Takanawa), Ivan Romančík - Stefan Nelet (bankový úradník), Dušan Szabó (veliteľ tokijskej polície)

Nerozumiem prečo Jozef Vajda daboval Hubertovho šéfa namiesto samotného Huberta. Navyše výslovnosť jeho priezviska bola strašná. Ďalší jojkársky prepadák.
Sam88
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Štv 12.4.2018 17:02:00

Re: Wasabi / Wasabi °

Poslaťod Piri » Sob 22.8.2020 16:13:46 quicklink

Dalsi zbytocny redabing. Excelentny dabing Romancik/Halcakova len maloco prekona. Neviem dokedy budu trvat tieto smiesne absurdity s (ne)prenajom dabingu inej TV. To je tak, ked neexistuje jeden univerzalny dabing na prenajom pre kohokolvek za prijatelnu cenu. Pretoze tu nikto nevyraba dabing len tak, neexistuje vydavatelstvo, ktore by to robilo. Keby som bol Boris Kollar, tak nevaham ani sekundu, mam svoje vydavatelstvo a svoje studia. To by bolo dabingov aj audio knih.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.