Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 15:57:59

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Voľný pád / Falling Down

Voľný pád / Falling Down

Poslaťod Harold » Uto 21.12.2010 17:49:52 quicklink

Voľný pád.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Peter Rúfus - Michael Douglas (William 'D-Fens' Foster), Dušan Tarageľ - Robert Duvall (Prendergast), Diana Mórová - Barbara Hershey (Elizabeth), Daniela Kuffelová - Rachel Ticotin (Sandra Torrezová), Helena Geregová - Tuesday Weld (Prenderagstová), Tatiana Pauhofová - Joey Singer (Adele), Eva Rysová - Lois Smith (D-Fensova matka), Alfréd Swan - Michael Paul Chan (pán Lee), Jozef Švoňavský - Raymond J. Barry (kapitán Yardley), Miroslav Trnavský - D.W. Moffett (detektív Lydecker), Ladislav Konrád - James Keane (detektív Keene), Dušan Vaňo - Steve Park (detektív Brian), Juraj Predmerský - Frederic Forrest (majiteľ obchodu Nick), Jana Kolesárová - Karina Arroyave (Angie), Martin Zatovič - Brent Hinkley (Rick), Dušan Cinkota - Agustin Rodriguez (člen gangu #1), Roman Matisko - Eddie Frias (člen gangu #2), Ján Tréger - Benjamin Mouton (uniformovaný dôstojník), Ján Mistrík - John Fleck (špinavý muž v parku), Vladimír Bartoň - Jack Betts (golfista Frank), Roman Fratrič - Macon McCalman, James Morrison, Mark Frank (detektív Graham, muž s dopravnou značkou, otravný muž pri telefónnej búdke), Pavol Šajmovič - Ebbe Roe Smith, Jack Kehoe, Al Mancini (muž v dopravnej zápche, stavbár, golfista Jim), Igor Krempaský - Jeffrey Byron, Richard Montoya, Pat Romano (strážnik na motorke, detektív Sanchez, člen gangu #3), Ľubica Očková - Margaret Medina, Irene Olga López (čašníčka Lita, Angieina matka), Peter Sklár - Vondie Curtis-Hall, Spencer Rochfort, John Diehl (ekonomicky nestabilný muž, druhý gay, muž pri bazéne), Rastislav Sokol - Bruce Beatty, Peter Radon (Johnson, prvý gay + titulky) a ďalší

Zvuk: Attila Fischer
Produkcia: Iveta Chmurná
Asistentka réžie: Radmila Kardošová
Redaktorka: Jasna Navrátilová
Preklad a dialógy: Ľubica Mikulášková
Réžia slovenského znenia: Ján Šuda
Vyrobily: Štúdiá PODIUM pre televíziu LUNA
Harold
Zakladateľ
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob 11.12.2010 18:34:42

Re: Voľný pád / Falling Down

Poslaťod David36 » Pia 6.3.2015 12:19:02 quicklink

Škoda som myslel že dajú tento dabing na Dajto ale zas nič :(.
David36
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Uto 27.1.2015 19:29:09

Re: Voľný pád / Falling Down

Poslaťod anderson » Pia 6.3.2015 12:25:03 quicklink

Ja som žil v presvedčení, že Markíza vždy vysielala dabing LUNY. Mám pocit, že som si to dokonca z Markízy s týmto dabingom nahrával aj na VHS. Bohužiaľ neviem to momentálne overiť, tak to berte len ako dohad. Každopádne z českého kinodabingu na DajTo som bol dosť prekvapený.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Voľný pád / Falling Down

Poslaťod skoluda » Sob 7.3.2015 01:20:03 quicklink

Mna by zase zaujimalo, preco zijem v presvedceni, ze som tento film videl v kine so slovenskym dabingom. Ak v kine nebol slovensky dabing, tak sa potvrdzuje, ze obcas si clovek mysli nieco, co nie je pravda. Alebo som to nevidel v kine, ale v TV Luna? Asi budem musiet trochu zapatrat.
Obrázok užívateľa
skoluda
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Ned 31.7.2011 23:05:01

Re: Voľný pád / Falling Down

Poslaťod forneus1 » Str 4.12.2019 17:01:15 quicklink

Tak dnes na moje velke potesenie tento film uvedie STV1 s tymto povodnym Lunackym dabingom natiahnutym na HD remastrovanu kopiu. Tesim sa jak decko, velmi dlho som bol v tom, ze je tento dabing strateny.
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Voľný pád / Falling Down

Poslaťod PeterSD » Štv 5.12.2019 11:17:43 quicklink

Určite RTVS potešila, no bol som sklamaný zo zvuku, ktorý bol v dual mono. :(
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Voľný pád / Falling Down

Poslaťod Mariuss » Pon 31.10.2022 02:28:10 quicklink

Na Markíze, začiatkom roku 1997 s českým dabingom.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 46 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.