Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 10:37:18

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Meno ruže / Le Nom de la rose

Meno ruže / Le Nom de la rose

Poslaťod Newmy » Uto 21.12.2010 18:46:35 quicklink

Obrázok
Info: IMDB I ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Štefan Kvietik - Sean Connery (William z Baskervillu), Pavol Mikulík - Michael Lonsdale (opát), Martin Dánai - Christian Slater (Adso), Leopold Haverl (starý Adso - rozprávač), Viliam Polónyi - Ron Perlman (Salvatore), Stanislav Dančiak - F. Murray Abraham (Bernardo Gui), Peter Debnár - Helmut Qualtinger (Remigio da Varagine), Július Vašek - Feodor Chaliapin Jr. (Jorge de Burgos), Dušan Kaprálik - Elya Baskin (Severinus), Ivan Romančík - Volker Prechtel (Malachia), Jozef Šimonovič - Vernon Dobtcheff (Hugh z Newcastlu), Vladimír Kostovič - Leopoldo Trieste (Michele da Cesena), Ivan Gogál - Andrew Birkin (Cuthbert z Winchesteru), Igor Štefuca (titulky) a ďalší.

Zvuk: Eugen Kiss
Strih: Eva Šimová
Vedúci výroby: Ladislav Wágner
Dialógy: Eduard Grečner a Jarmila Mančušková
Réžia slovenského znenia: Miroslav Horňák
Vyrobila: Slovenská filmová tvorba, nositeľka Radu práce, Bratislava dabing © 1987, Laboratóriá Praha - Barrandov
http://www.dabdb.cz/ - Databáze českého dabingu
http://www.nalovustatistik.cz - Soutěž Na Lovu
Newmy
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pon 20.12.2010 12:30:49

Re: Meno ruže / Le Nom de la rose

Poslaťod Piri » Pon 4.6.2012 15:33:01 quicklink

tu sa mi nepaci, ze v reprizach STV kydla ten svoj ustredny hlas do uvodnych titulkov, trha mi to usi, mali by toho dabera uz vymenit, ma prilis ostry hlas, bez dynamiky a nasilu ho tlaci dolu. a ked ho tam uz dali, mali k postavam hned aj povedat obsadenie...

doplnil som niekolkych daberov a obsadenie.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Meno ruže / Le Nom de la rose

Poslaťod slavo » Pon 4.6.2012 16:27:56 quicklink

Piri píše:tu sa mi nepaci, ze v reprizach STV kydla ten svoj ustredny hlas do uvodnych titulkov, trha mi to usi, mali by toho dabera uz vymenit, ma prilis ostry hlas, bez dynamiky a nasilu ho tlaci dolu. a ked ho tam uz dali, mali k postavam hned aj povedat obsadenie...

doplnil som niekolkych daberov a obsadenie.


Pokiaľ viem, zvuková stopa na začiatku bola poškodená, preto sa ten úvod predaboval.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Meno ruže / Le Nom de la rose

Poslaťod Piri » Pon 4.6.2012 16:33:05 quicklink

slavo píše:Pokiaľ viem, zvuková stopa na začiatku bola poškodená, preto sa ten úvod predaboval.


to je ok, mohli to dat nahovorit Stefucovi a taktiez mali vymenovat obsadenie v uvode, cas aj priestor na to tam bol :roll:
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Meno ruže / Le Nom de la rose

Poslaťod slavo » Pon 4.6.2012 16:46:03 quicklink

Piri píše:
slavo píše:Pokiaľ viem, zvuková stopa na začiatku bola poškodená, preto sa ten úvod predaboval.


to je ok, mohli to dat nahovorit Stefucovi a taktiez mali vymenovat obsadenie v uvode, cas aj priestor na to tam bol :roll:


Ak Štefuca nebol po ruke, tak sa vôbec nedivím. Kvôli jednej-dvom slučkám by neprišiel nikto...
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Meno ruže / Le Nom de la rose

Poslaťod Piri » Pon 4.6.2012 16:57:27 quicklink

slavo píše:Ak Štefuca nebol po ruke, tak sa vôbec nedivím. Kvôli jednej-dvom slučkám by neprišiel nikto...


a presne to je chyba dabingu. potom sa tvorcovia nemozu cudovat, ked ludia to nepovazuju za umenie, lebo prave toto o umeni nesvedci - tento pristup... samozrejme, je to najma v samotnych daberoch, ci je ochotny spravit aj jednu ci dve slucky. nebolo by to prvy raz, keby sa tak stalo. skoda.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Meno ruže / Le Nom de la rose

Poslaťod palg » Pia 19.2.2016 00:56:16 quicklink

jedná sa o kinodabing, alebo dabing vyrobený pre ČST? nakoľko český kinodabing bol vyrobený tiež v tom istom roku, logicky by malo ísť o kinodabing, je tomu tak?
PREDAJ ORIGINÁLNYCH DVD, BLU-RAY - NEROZBALENÉ
http://www.csfd.cz/uzivatel/126275-pavol-g/bazar/
Obrázok užívateľa
palg
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01

Re: Meno ruže / Le Nom de la rose

Poslaťod anderson » Pia 19.2.2016 07:08:56 quicklink

Je to kinodabing.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Meno ruže / Le Nom de la rose

Poslaťod senecek2018 » Štv 31.10.2019 10:09:25 quicklink

Kinodabing a opět výborný ;)
senecek2018
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 31.5.2018 05:50:47

Re: Meno ruže / Le Nom de la rose

Poslaťod forneus1 » Ned 29.12.2019 04:45:23 quicklink

Dostala sa mi do ruk VHS, kde je Meno ruze nahrate z Markizy pri uvedeni v roku 2006. Markiza ho pustala pravdepodobne z povodnej kinokopie (dnes asi lezi v SFU) a veru musim uznat, ze je to nieco strasne.

Musim potvrdit "slavo"ve slova, Kvietikov uvodny monolog je skutocne na dvoch miestach poskodeny tak, ze zvuk uplne vypadne. Priklad:

...o tajomných a strašných udalostiach, ktorých som bol v mladosti s..(strih)..ana 1327.

Pravdepodobne tam ma byt: ...ktorých som bol v mladosti svedkom v roku Pána 1327.
Meno toho kláštora, radšej ani dnes neho..(strih)..

Pravdepodobne tam ma byt: Meno toho kláštora, radšej ani dnes nehovorím.

A napr. aj pri zaverecnych titulkoch Stefuca povie:
V slovenskom znení ..(strih)..nkovali:


Dalej je pas filmu zhruba az po scenu s umyvanim ruk vo fakt zlom stave. Na niektorych miestach su snad az sekundove vypadky obrazu aj zvuku (vzdy ked "sekne" obraz tak hned na to je pocut praskot vo zvuku), cierne pruhy (letterbox) si skacu po obraze ako chcu a realne na niektorych miestach kde "sekne" obraz (ked si to pustam spomalene po framoch) je vidno obrysy lepiacej pasky.
Nuz, soudruhom v Prahe v Barrandove toto moc nevyslo. Ten pas sa musel niekolkokrat pretrhnut (alebo zhoriet) a potom to museli dodatocne lepit a chybajuce policka, teda stratene casti dabingu ich uz nezaujimali.
Ale pocul som, ze Cesi vraj mali s tymto podobne trable, tam to dokonca rovno predabovali (dabing z FSB sa uz nepouziva) a napr. CT naposledy vysielala (v poradi) treti dabing od AW Studia Praha pre Warner Home Video z 2004.
A mozno si tam len vtedajsi cenzori testovali svoje strizne znalosti :D

Cize predabovanie uvodu zo strany STV uplne chapem. Aj ked Rasto Sokol by mi asi tiez trhal usi, ale zial Kvietik sa po revolucii uplne stiahol z umeleckeho zivota (furt nechapem preco) a uz nedabuje, tak ina moznost okrem titulkov asi nebola.

Inak dabing povazujem za jeden zo zlatych klenotov, Kvietik ma vyborny, miestami az hororovy hlas a vyber ostatnych postav bol tiez vyborny.
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.