Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:07:19

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Stoj, lebo mamička vystrelí! / Stop! Or My Mom Will Shoot

Stoj, lebo mamička vystrelí! / Stop! Or My Mom Will Shoot

Poslaťod pody80 » Pia 28.1.2011 16:12:34 quicklink

stop-or-my-mom-will-shoot.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA



V slovenskom znení: Jozef Vajda - Sylvester Stallone (seržant Joe Bomowski), Božidara Turzonovová - Estelle Getty (Tutti Bomowská), Ľudmila Mandžárová - JoBeth Williams (poručíčka Gwen Harperová), Ivan Vojtek st. - Roger Rees (Parnell), Ján Greššo - Martin Ferrero (Paulie), Ľubomír Paulovič - Gailard Sartain (Munroe), Miroslav Trnavský - J. Kenneth Campbell (Ross), Andrej Bičan - Nicholas Sadler (samovrah na rímse), Jozef Šimonovič - Christopher Collins (Mitchellov brat), Peter Aczel - Dennis Burkley (Mitchell), Jozef Švoňavský - John Wesley (Tony), Vanda Růžičková – Vanessa Angel (letuška), Mária Landlová a iní

Produkcia: Alexander Lazový
Asistentka réžie: Ľudmila Šurinová
Zvuk: Juraj Solan
Preklad a dialógy: Milan Šebo
Redaktorka: Soňa Kodajová
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Pripravili: Štúdiá Pódium pre televíziu Markíza - 199x
pody80
100+
 
Príspevky: 174
Registrovaný: Pia 24.12.2010 12:04:03

Re: Stoj, lebo mamička vystrelí! / Stop! Or My Mom Will Shoo

Poslaťod Piri » Pia 30.9.2011 18:03:09 quicklink

vyborny dabing.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Stoj, lebo mamička vystrelí! / Stop! Or My Mom Will Shoo

Poslaťod davidosik » Str 2.11.2016 17:44:02 quicklink

Piri píše:vyborny dabing.

A jeho premiéra sa vysielala 26.8 2000 (Sobota) o 20.00 na Markíze
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Stoj, lebo mamička vystrelí! / Stop! Or My Mom Will Shoo

Poslaťod anderson » Pia 4.11.2016 11:50:16 quicklink

davidosik píše:...A jeho premiéra sa vysielala 26.8 2000 (Sobota) o 20.00 na Markíze


Dost by ma zaujimalo clovece nestastny, odkial prosim ta cerpas tie udaje o tom, ze sa jedna o PREMIERU. :D Uz viackrat som sa v duchu nad tymi datumami pozastavil, ale naozaj nemam cas (a ani peniaze) to preverovat. No ale u Mamičky ma až nadzdvihlo zo stoličky, lebo bezpečne viem, že som ten dabing počul oveľa skor ako v roku 2000. A naozaj, moja nahravka je zo dna 5.9.1998!
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Stoj, lebo mamička vystrelí! / Stop! Or My Mom Will Shoo

Poslaťod davidosik » Pia 4.11.2016 15:40:16 quicklink

anderson píše:Dost by ma zaujimalo clovece nestastny, odkial prosim ta cerpas tie udaje o tom, ze sa jedna o PREMIERU. :D Uz viackrat som sa v duchu nad tymi datumami pozastavil, ale naozaj nemam cas (a ani peniaze) to preverovat. No ale u Mamičky ma až nadzdvihlo zo stoličky, lebo bezpečne viem, že som ten dabing počul oveľa skor ako v roku 2000. A naozaj, moja nahravka je zo dna 5.9.1998!


:D dobre tak ešte raz preverim dátum premiéry tohto filmu v eurotelevizii 1998. A odkiaľ čerpám tie údaje o premiére? Tak náhodou, na vlastné oči som tu videl v plagáte na tento film v "Sobotňajších tipoch na Markíze" napísané v zátvorke pod názvom: "PREMIÉRA". Z toho som automaticky vyvodil túto informáciu.
PS: tak keď si tak dobre pamätáš niektoré dátumy premiér filmov a vlastníš aj ich nahrávky, nechápem, prečo si ich sem už dávno nenapísal. Aspoň by to tu podaktorých ušetrilo od zbytočného hľadania, námahy a venovania svojho času. Ja sa tu snažím na tomto fóre s tými dabingami iba pomôcť. Ak je ozaj pravda, že mal film premiéru 5.9. 1998, dávno to tu malo byť.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Stoj, lebo mamička vystrelí! / Stop! Or My Mom Will Shoo

Poslaťod puffy » Sob 5.11.2016 23:50:02 quicklink

To ze v v Eurotelevizii napisu premiera nic neznamena.
Napriklad aj ten Dave bol odvysielany skôr ako tvrdis.
Obrázok užívateľa
puffy
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Sob 30.4.2011 09:43:21

Re: Stoj, lebo mamička vystrelí! / Stop! Or My Mom Will Shoo

Poslaťod anderson » Ned 6.11.2016 10:49:28 quicklink

davidosik píše:...PS: tak keď si tak dobre pamätáš niektoré dátumy premiér filmov a vlastníš aj ich nahrávky, nechápem, prečo si ich sem už dávno nenapísal. Aspoň by to tu podaktorých ušetrilo od zbytočného hľadania, námahy a venovania svojho času. Ja sa tu snažím na tomto fóre s tými dabingami iba pomôcť. Ak je ozaj pravda, že mal film premiéru 5.9. 1998, dávno to tu malo byť.


To je vtipne. Ale ja naozaj nemam tolko casu aby som doplnal a overoval fakty o ktore navyse toto forum ani nestoji. Vid pripad POSLEDNY MOHYKAN. Ale dost ma uz unavuje, ze sa tu za overene informacie pouzivaju dojmologicke nezmysly, ktore by isti jedinci - a nemyslim teraz teba - radi videli ako oficialne fakty. Lenze nastastie nie vsetci sme sa narodili vcera a pamätame si maximalne to co sme mali dnes na ranajky. :lol:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Stoj, lebo mamička vystrelí! / Stop! Or My Mom Will Shoo

Poslaťod ferofiha » Ned 6.11.2016 14:41:04 quicklink

Ja som sa stretol s prípadmi, že film šiel v RTVS prvýkrát so slovenským dabingom (ktorý prebrali z Markízy), predtým bol dvakrát po česky a teraz ho označili ako premiéru. Alebo aj s prípadom, že RTVS si vyrobila svoj dabing a jeho prvé nasadenie označila za reprízu filmu len preto, že predtým dávno šiel ten film v češtine (podľa novín by sme teda zavádzajúco mohli predpokladať výrobu dabingu na oveľa skorší dátum).
A ešte dávnejšie nastávali aj prípady, že jedna televízia prebrala dabing od druhej (teraz to už je skôr raritou, ale stávalo sa) a označili to ako premiéru.
Každopádne dávať rovnítko k premiére a roku výroby je absolútne zavádzajúce. A aj z toho dôvodu, že u nás sa rok výroby dabingu v komerčných televíziách neuvádzal (niekedy to uviedli v RTVS, ale aj tam už odsekávajú titulky, tak ťažko to potvrdiť). V českých dabingoch sa roky výroby uvádzajú. Tam to nemusia motať s premiérami.
Cement je už na ceste.
Obrázok užívateľa
ferofiha
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv 30.4.2015 16:01:33
Bydlisko: Žilina

Re: Stoj, lebo mamička vystrelí! / Stop! Or My Mom Will Shoo

Poslaťod davidosik » Uto 8.11.2016 17:55:21 quicklink

ferofiha píše:Ja som sa stretol s prípadmi, že film šiel v RTVS prvýkrát so slovenským dabingom (ktorý prebrali z Markízy), predtým bol dvakrát po česky a teraz ho označili ako premiéru. Alebo aj s prípadom, že RTVS si vyrobila svoj dabing a jeho prvé nasadenie označila za reprízu filmu len preto, že predtým dávno šiel ten film v češtine (podľa novín by sme teda zavádzajúco mohli predpokladať výrobu dabingu na oveľa skorší dátum).
A ešte dávnejšie nastávali aj prípady, že jedna televízia prebrala dabing od druhej (teraz to už je skôr raritou, ale stávalo sa) a označili to ako premiéru.
Každopádne dávať rovnítko k premiére a roku výroby je absolútne zavádzajúce. A aj z toho dôvodu, že u nás sa rok výroby dabingu v komerčných televíziách neuvádzal (niekedy to uviedli v RTVS, ale aj tam už odsekávajú titulky, tak ťažko to potvrdiť). V českých dabingoch sa roky výroby uvádzajú. Tam to nemusia motať s premiérami.


Áno, to, keď nejaký film uvádzajú ako premiéru, hoci predtým niekedy už šiel na tej istej (alebo inej TV stanici), buď v češtine, alebo s iným dabingom, je preto, lebo naň opäť zakúpili vysielacie práva. To sa bežne stáva, že keď napr. RTVS vysiela nejaký film v češtine alebo v SK, potom to pár rokov nevysiela (alebo to zatial vysiela iná tv stanica) a potom sa to znovu vráti k RTVS, označí to za premiéru kvôli tomu, že to znova zakúpili. Tak to bolo aj teraz nedávno napr. v prípade FORSYTOVCOV, ich nasadenie v HD bolo označené ako premiéra a pritom je to už dokopy 4 repríza toho seriálu na RTVS (vtedy ešte STV).
Lenže ja sem pridávam tie dátumy samozrejme aj na základe toho, kedy na to PRVÝ KRÁT natrafím v programe!!! Hlavne čo sa pri Markíze týka! V tom mám jasno, kedy sa čo na markíze prvý krát vyskytlo! A môžete mi veriť, že mnohé dátumy premiér, ktoré som sem poslal, sú PRAVDIVÉ!!! Napr. pri Fantaghiró, Pirátoch, Malej princeznej, Čiernom krásavcovi, Lásky cez internet, Striptíze, Ally MCbielovej, BORN FREE, a v konečnom dôsledku aj pri POSLEDNOM MOHYKÁNE a Návrate SOMMERSBYHO ( tam sa to 1x na Markíze objavilo v 98-mom ibaže určite v češtine ako sme zistili) a so slovenským dabingom na TV Luna v 99-tom. Alebo pri viacerých iných tituloch, ktoré tu nemajú ešte založený profil,napr. viem, kedy mali premiéru.
Jasné že sa nespolieham iba na nápis premiéry v novinách, ale predovšetkým toho, kedy sa to vyskytuje prvý krát! Takže všetko, čo som tu doteraz označil za premiéru, nemusíte až tak zatracovať. Ale chápem vás, že u viacerých filmom už na 100% nezistíme, s akým dabingom šli pri premiére.
A neboj sa, už sem nebudem nič také dávať. Oproti českému dabingforum sme s mnohým ešte "v plienkach" ale už to nebudem riešiť. To, čo som si chcel zistiť sám pre seba - a na základe toho som začal s tým vyhľadávaním premiér - som už aj tak zistil, čiže už ma to viac nezaujíma. :)
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Stoj, lebo mamička vystrelí! / Stop! Or My Mom Will Shoo

Poslaťod anderson » Str 9.11.2016 07:31:17 quicklink

Pevne verim, ze ani moj prispevok si nepochopil ako nejaky "zakaz". Konieckoncov nemam na take nieco ani pravomoc. Akurat zdoraznujem, ze nie kazda informacia ma byt okamzite povazovana za FAKT. Fakty si treba overovat. ;)
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 48 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.