Aktuálny čas je Štv 18.4.2024 03:12:00

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Yes Man / Yes Man

Yes Man / Yes Man

Poslaťod slavo » Ned 11.3.2012 12:16:51 quicklink

Obrázok
INFO: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Dušan Cinkota - Jim Carrey (Carl), Barbora Chlebcová - Zooey Deschanel (Allison), Tomáš Horváth - Bradley Cooper (Peter), Matej Landl - John Michael Higgins (Nick), Ján Tréger - Rhys Darby (Norman), Peter Krajčovič - Danny Masterson (Rooney), Oľga Šalagová - Fionnula Flanagan (Tillie), Peter Rúfus - Terence Stamp (Terrence), Jana Majeská - Sasha Alexander (Lucy), Zuzana Kyzeková - Molly Sims (Stephanie), Peter Kollárik - Brent Briscoe (bezdomovec), Ivo Gogál - Rocky Carroll (Wes), Rastislav Sokol (titulky) a ďalší

Dramaturgia: Eva Vanková
Réžia slovenského znenia: Juliana Ďurišová
Vyrobila: Štúdio Dimas pre televíziu Markíza - 2011
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Yes Man / Yes Man

Poslaťod anderson » Uto 13.3.2012 20:22:00 quicklink

Úplne neuveriteľné je, že Šimuna neobsadí práve Markíza. A pritom práve tu toto skvelé spojenie vymysleli. - Na JOJ som bol schopný akceptovať akurát Stankeho, ktorý sa fakt v Klamárovi snažil. Bohužiaľ keď som tento víkend počul ďalšiu Topoľského nevhodne obsadenú kreáciu v Irene, nedalo sa to počúvať. Rovnako Peter Sklár. --- Predpokladám, že Šimun asi podobne ako Rúfus bojkotuje Markízu, inak je to fakt mimo chápanie normálneho človeka.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Yes Man / Yes Man

Poslaťod Piri » Uto 13.3.2012 22:19:01 quicklink

videl som ukazky, no, Cinkota bola zla volba do tejto postavy. mali dat Simuna, Topolskeho alebo Stankeho. ti su najlepsi na Jima Carreyho, aspon podla mna urcite.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Yes Man / Yes Man

Poslaťod Piri » Uto 13.3.2012 22:35:53 quicklink

anderson píše:Bohužiaľ keď som tento víkend počul ďalšiu Topoľského nevhodne obsadenú kreáciu v Irene, nedalo sa to počúvať.


s tymto nemozem suhlasit. tomuto dabingu nie je co vytknut a Topolsky vystihol podstatu postavy a nadaboval to excelentne. tento film by som inak ani neobsadil. rozhodne patri medzi tie lepsie dabingy, ak nie medzi najlepsie.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Yes Man / Yes Man

Poslaťod anderson » Str 14.3.2012 00:02:09 quicklink

Piri píše:
anderson píše:Bohužiaľ keď som tento víkend počul ďalšiu Topoľského nevhodne obsadenú kreáciu v Irene, nedalo sa to počúvať.


s tymto nemozem suhlasit. tomuto dabingu nie je co vytknut a Topolsky vystihol podstatu postavy a nadaboval to excelentne. tento film by som inak ani neobsadil. rozhodne patri medzi tie lepsie dabingy, ak nie medzi najlepsie.


Bohuziaľ tomu dabingu je čo vytknúť. A je toho viac než dosť. Topoľský má úplne iný charakter hlasu ako Carrey, navyše nedokázal odlíšiť zmenu postavy, ktorá by mala byť akože rozdvojená, a keď som zatvoril oči, stále som mal pred sebou Eddieho Murphyho a nie Carreyho. Navyše je poznať, že Topoľského hlasová kondícia za Carreyho dynamickým prejavom výrazne zaostáva. --- Inak Topoľský má - neviem či vlastnou vinou, či vinou "profesionálov" v posledných rokoch dosť veľa nevhodných dabingových úloh. Úplne zcestné bolo jeho obsadenie na Setha Rogena alebo Simona Pegga. Je to podobná zvrátenosť ako keď Szabó nadaboval "Fantozziho". ---- Aj Šimun inak starne, o to pokoj, ale aj tak by som ho opäť rád počul na Carreym. Keď si spomeniem ako nadaboval Ace Venturu, tak Topoľský žiaľ ďaleko ale naozaj ďaleko za ním zaostáva. Nie, že by bol zlý , iba ako vravím, dosť nevhodne býva obsadený a toto je bohužiaľ tiež tento prípad.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Yes Man / Yes Man

Poslaťod Piri » Str 14.3.2012 04:41:22 quicklink

Simun je klasa. mne osobne sa ale pacil Topolsky v tom filme, ako aj ostatni, dokonca aj to druhe ja dobre interpretoval - ten rozdiel tonin a charakteru, to zas nemozes povedat, ze to bolo strasne. vzdy ked nejaky herec dabuje stale dookola tych istych, tak sa to v ludoch zafixuje a potom ho pocuju skutocne vsade. otazka by vsak mala zniet, kto by to zvladol lepsie. hlasova zhoda nie je prioritou v dabingu, to by sa potom dabing nemohol robit nikde. toto zrovna nie je dabing, ktory by bolo nutne predabovat, mozno sa niekedy v buducnosti spravi lepsi, tomu sa nik nebrani, ak ho bude mat kto zaplatit. su dabingy, ktore by mali byt predabovane urcite, ale tento k nim nepatri. najhorsie su na tom take dabingy, kde su takmer vsetci dobri, vratane dialogov a prekladu a zrazu je tam par hlasov alebo jeden a skazi to cely dojem. plati to samozrejme aj opacne, teda vyborne obsadenie, interpretacia, dialogy a zrazu zly preklad, nevhodne slova atd. ked mam objektivne hodnotit Topolskeho z jeho vykonu na Carreyho, tak by som mu dal 80% a mozno aj viac ;)

pri tomto filme Yes Man som teda zvedavy na Cinkiho, lebo v tej uputavke mi nesadol ani na 50%. tu na Carreyho mali dat Simuna.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Yes Man / Yes Man

Poslaťod anderson » Str 14.3.2012 07:54:22 quicklink

Piri píše:...toto zrovna nie je dabing, ktory by bolo nutne predabovat, mozno sa niekedy v buducnosti spravi lepsi, tomu sa nik nebrani, ak ho bude mat kto zaplatit. ...


Ja ani nikde netvrdím, že by sa tento film mal predabovať. Ide o prístup, ktorý v tomto prípade zadávateľ skrátka odflákol. --- A inak o financovanie nového dabingu by som sa nebál. Stačí keď raz film zakúpi Markíza a o nový dabing je postarané. :lol: Ale ani omylom si nerobím nádej, že by angažovali Šimuna. Bohužiaľ.
----------------------------------------------
Mimochodom okrem Disneyho nikdy nikto na "hlasovú zhodu" primárne nedbal. Ale zaráža ma, že distribútor na Slovensku nepožaduje, aby televízia doržiavala zaužívané lokálne dabingové spojenie. Toto totiž obvykle býva v podmienkach, ktoré si distribútor kladie pri predaji práv. U nás je to totálne "eldorádo" a hocikto už môže bez ladu a skladu dabovať hocikoho.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Yes Man / Yes Man

Poslaťod Hurvino » Str 14.3.2012 19:32:28 quicklink

Řešíte zbytečné věci. Nic tím nezměníte.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Yes Man / Yes Man

Poslaťod Vavrinec » Ned 18.3.2012 00:09:48 quicklink

musím povedať že Cinkota i sedí je to také iné špecifické ale v dobrom slova zmysle
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Yes Man / Yes Man

Poslaťod lubo » Ned 18.3.2012 14:57:26 quicklink

Napriek tomu, že nemám rád netypických dabérov pre najväčšie filmové hviezdy, musím povedať, že Cinkota bol úžasný a vôbec mi nevadil. Peter Šimun dodával Carreymu vždy istú úchylnosť, ktorá bola pre Ace Venturu, Masku či Blbého a blbšieho super, ale do takýchto civilnejších podôb Carreyho ako bol aj Yes Man by sa Šimun nehodil. Viem to, lebo m ivadil vo Fintách Dicka a Jane.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron