Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 19:35:34

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Spojenec / Banková lúpež / Inside Man °

Spojenec / Banková lúpež / Inside Man °

Poslaťod anderson » Str 13.6.2012 21:55:48 quicklink

SPOJENEC-SK-POSTER-DF.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA (Spojenec)

V slovenskom znení: Peter Kočiš - Denzel Washington (detektív Keith Frazier), Miloslav Kráľ - Clive Owen (Dalton Russell), Zuzana Skopálová - Jodie Foster (Madeleine Whiteová), František Kovár - Christopher Plummer (Arthur Case), Stanislav Král - Willem Dafoe (kapitán John Darius), Martin Kaprálik - Chiwetel Ejiofor (detektív Bill Mitchell), Štefan Skrúcaný - Bernie Rachelle (Chaim), Peter Kollárik - Peter Gerety (kapitán Coughlin), René Jankovič - Victor Colicchio (seržant Collins), Andrea Kiráľová - Cassandra Freeman (Sylvia), Kamil Mikulčík - Peter Frechette (Peter Hammond), Roman Matisko - Waris Ahluwalia (Vikram Walia), Jana Valocká - Ashlie Atkinson (Berková), Kristína Turjanová - Samantha Ivers (Nancy Mannová), Pavol Šajmovič - Peter Kybart (starosta), Jozef Bujdák - Jason Manuel Olazabal (seržant Hernandez), Zuzana Kyzeková - Shon Gables (reportérka), Michaela Drotárová - Sandra Endo (reportérka) + Kandiss Edmundson (Madge), Dušan Vaňo - Michael Den Dekker (sudca Pasqua), Daniela Mackovičová, Kamil Kollárik, Martin Vitek, Jozef Domonkoš, Igor Štefuca (titulky) a ďalší

Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Jozefína Šujanová
Vyrobila: Spoločnosť Dimas pre televíziu Markíza - 2010

2. DABING - TV JOJ (Banková lúpež)

V slovenskom znení: Ivan Gogál - Denzel Washington (detektív Keith Frazier), Miloslav Kráľ - Clive Owen (Dalton Russell), Zuzana Skopálová - Jodie Foster (Madeleine Whiteová), František Kovár - Christopher Plummer (Arthur Case), Stanislav Král - Willem Dafoe (kapitán John Darius), Martin Kaprálik - Chiwetel Ejiofor (detektív Bill Mitchell), Štefan Skrúcaný - Bernie Rachelle (Chaim), Peter Kollárik - Peter Gerety (kapitán Coughlin), René Jankovič - Victor Colicchio (seržant Collins), Andrea Kiráľová - Cassandra Freeman (Sylvia), Kamil Mikulčík - Peter Frechette (Peter Hammond), Roman Matisko - Waris Ahluwalia (Vikram Walia), Jana Valocká - Ashlie Atkinson (Berková), Kristína Turjanová - Samantha Ivers (Nancy Mannová), Pavol Šajmovič - Peter Kybart (starosta), Jozef Bujdák - Jason Manuel Olazabal (seržant Hernandez), Zuzana Kyzeková - Shon Gables (reportérka), Michaela Drotárová - Sandra Endo (reportérka) + Kandiss Edmundson (Madge), Dušan Vaňo - Michael Den Dekker (sudca Pasqua), Daniela Mackovičová, Kamil Kollárik, Martin Vitek, Jozef Domonkoš, Filip Tůma a ďalší

Spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Produkcia: Rastislav Jakubek
Asistentka réžie: Monika Kraupová
Preklad a dialógy: Ľubica Mináriková
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
Vyrobilo: Štúdio Dimas

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ v premiére 9.7.2013
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod anderson » Str 13.6.2012 21:56:44 quicklink

Skvelý dabing. V sobotu môžete dopĺňať ak si to tiež pozriete. ;)
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod slavo » Str 13.6.2012 22:58:43 quicklink

anderson píše:Skvelý dabing. V sobotu môžete dopĺňať ak si to tiež pozriete. ;)


Niekoľko postáv a informácií som doplnil už teraz.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod lubo » Pia 15.6.2012 11:36:37 quicklink

Vyzerá to super, len pri Dafoeovi by sa mi asi viac páčil Višňovský.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod Ati » Str 26.6.2013 21:37:26 quicklink

9.7. to má byť na JOJke. Nevie niekto či pôjde o nový dabing alebo len prebraný z Marízy?
Ati
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 28.6.2011 19:31:41

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod ladno » Štv 27.6.2013 12:40:51 quicklink

JOJ od Markízy nezvykne preberať dabingy kvôli vysokým cenám, takže na 95% markizácky dabing nepôjde. Podľa môjho názoru sa opäť budeme môcť "tešiť" na Ivana Gogála v hlavnej úlohe, keďže ho JOJka zrejme neprestane obsadzovať (nedávna premiéra filmu Nezastaviteľný vlak). Prípadne sa môžeme "tešiť" i na český dabing. Každopádne dúfam, že budem počuť kohokoľvek iného, než Gogála.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod Hurvino » Uto 9.7.2013 16:33:02 quicklink

Premiéra, nový název, nový dabing = nový film. JOJ umí zázraky. :)
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod ladno » Uto 9.7.2013 23:34:59 quicklink

Zuzana Skopálová ako Jodie Foster. Miloslav Kráľ ako Clive Owen. Zvyšok dabingu poobsadzovaný veľmi pekne, takmer bez výhrad. Avšak v strede výborného dabingu sa nachádza Ivan Gogál ako Denzel Washington.
Aby bolo jasno - Ivan Gogál je vynikajúci dabér, už som u neho videl neuveriteľné dabérske výkony. Je pekne vidieť, že i tu, i v iných dabingoch, kde dabuje Denzela sa snaží a odvádza vynikajúcu prácu. Ale jeho hlas mi proste k Denzelovi nejde. Nemám problém zvyknúť si na rôzne podivné kombinácie v SK dabingu, ale na Gogála ako Washingtona sa mi v každom filme zvyká len veľmi, veľmi ťažko. Nechcem týmto haniť prácu žiadneho dabingového štúdia ani nič podobné, tento dabing by bol absolútne vynikajúci, ale Ivan Gogál, hoci je majstrovský dabér, mi k Denzelovi Washingtonovi nevadí.

P.S.: Tento názov je zabitý. Nehovoriac o totálnom nesúlade s originálom, ale tento film bol aj v kine, aj v TV pod veľmi dobre preloženým a výstižným názvom Spojenec. Diváci v tom budú mať miš-maš.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod lubo » Str 10.7.2013 11:16:00 quicklink

Zaujímavé, že Owen a Foster boli obsadení zas, ale to je super, lebo sa mi tam hodili už v markizáckom dabingu. Ja Gogála ako Washingtona nemám rád, ale nechcem vyznieť tak, že Markízu chválim a Joj haním. Každá má niektoré kombinácie lepšie ako tá druhá. Napríklad Sandlera či Stillera mám radšej s jojkárskymi kombináciami. :)

Ináč kombináciu Washington - Gogál stvorila Markíza vo filme Training Day, ale zopakovala ju asi len v Únose metra.

P.S. Ktovie či aj tento dabing nemá na svedomí Dimas ako ten prvý. ;)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod ladno » Str 10.7.2013 12:46:39 quicklink

lubino89 píše:Nechcem vyznieť tak, že Markízu chválim a Joj haním. Každá má niektoré kombinácie lepšie ako tá druhá. Napríklad Sandlera či Stillera mám radšej s jojkárskymi kombináciami. :)
P.S. Ktovie či aj tento dabing nemá na svedomí Dimas ako ten prvý. ;)

Tiež nechcem vyznieť ako ten, kto JOJku haní, spojenie Adam Sandler - Dušan Cinkota je úžasné a Petra Sklára na Stillerovi počujem omnoho radšej ako Kemku. Z JOJkárskych kombinácii mám veľmi rád i Elenu Podzámsku ako Julianne Moore, Ivana Šandora ako Juda Lawa, Petra Sklára ako Roberta Carlyla a iné. Navyše z agentúry Daniela v poslednej dobe vychádzajú samé skvelé dabingy, napríklad Mamma Mia, 127 hodín, seriál Zločin a mnohé ďalšie (s výnimkou jedného; pani Chmurná vie, ktorého). Len toho Gogála nejako zniesť neviem.

P.S.: Aj mne sa zdá, že to môže byť Dimas II, to obsadenie je také typické Dimasovské.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot], Skalican762 a 37 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.