Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 06:41:32

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Batman začína / Batman Begins

Batman začína / Batman Begins

Poslaťod Dado » Str 11.7.2012 16:32:43 quicklink

Batman začína.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

DABING: TV MARKÍZA, HBO GO

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Christian Bale (Bruce Wayne / Batman), Dušan Jamrich - Michael Caine (Alfred), Ivan Gogál - Liam Neeson (Henri Ducard), Elena Podzámska - Katie Holmes (Rachel Dawesová), Pavel Višňovský - Gary Oldman (Jim Gordon), Juraj Kemka - Cillian Murphy (Dr. Jonathan Crane), Vladimír Jedľovský - Rutger Hauer (Earle), Miroslav Trnavský - Tom Wilkinson (Carmine Falcone), Roman Fratrič - Ken Watanabe (Ra's Al Ghul), Peter Kollárik - Mark Boone Junior (Flass), Vladimír Černý - Morgan Freeman (Lucius Fox), Matúš Krátky - Larry Holden (Finch), Emanuel Hason - Linus Roache (Thomas Wayne), Rastislav Sokol - Colin McFarlane (Loeb), Přemysl Boublík, Zuzana Kyzeková a ďalší

Zvukový majster: Miroslav Lantaj
Produkcia: Beatrix Müllerová
Asistentka réžie: Zlatica Lauková
Preklad a dialógy: Iliana Medveďová
Dramaturgia: Eva Vanková
Réžia slovenského znenia: Vladimír Černý
Vyrobilo: Atiz Studio pre televíziu Markíza

Premiéra: ??. 10. 2008 (TV Markíza)

Súvisí s:
Temný rytier, Návrat Temného rytiera
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Batman začína / Batman Begins

Poslaťod Dado » Str 11.7.2012 16:37:10 quicklink

Podrobnejšie informácie bohužiaľ nemám, všetky informácie o dabéroch sú len z toho, čo si pamätám a z teaserov TV Markíza na Youtube. Pokiaľ by niekto mal celý film k dispozícií, nech doplní alebo nech ho niekam uploadne a ja to doplním.
Inak by ma veľmi zaujímalo, ako je to s dabingom Iva Gogála v tomto filme. Podľa spomínaných teaserov by mal dabovať postavu, ktorú hrá Liam Neeson, no zároveň sa tu objavuje aj postava Luciusa Foxa (Morgan Freeman), ktorú daboval v Temnom rytierovi.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Batman začína / Batman Begins

Poslaťod lubo » Str 11.7.2012 17:22:27 quicklink

Gogál určite daboval Freemana. Neeson musel mať iný hlas, ale nepamätám si aký, rovnako ani Katie Holmes.:(
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Batman začína / Batman Begins

Poslaťod lubo » Str 11.7.2012 17:26:32 quicklink

Pozrel som si teasre a máš pravdu, v upútavke je fakt Gogál ako Neeson, tak som z toho jeleň. :?
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Batman začína / Batman Begins

Poslaťod slavo » Str 11.7.2012 21:34:19 quicklink

Ale no, veď existuje jednoduché riešenie - MORGANA FREEMANA daboval Vladimír Černý. A podľa mňa slušne.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Batman začína / Batman Begins

Poslaťod anderson » Str 11.7.2012 21:56:45 quicklink

Tento film ma nijako zvlášť neberie, ale je považovaný za hit ba dokonca za kult a tým pádom by si zalúžil oveľa reprezentatívnejšie obsadenie ako toto čo tu predviedol zatiaľ neznámy režisér. Osobne by som to rozdelil nasledovne:

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Christian Bale (Bruce Wayne / Batman), Marián Slovák - Michael Caine (Alfred), Dušan Szabó (ten bol v 96 hodinách dokonalý) - Liam Neeson (Henri Ducard), Pavol Topoľský - Gary Oldman (Jim Gordon), Marián Miezga - Cillian Murphy (Dr. Jonathan Crane / Scarecrow), Ivo Gogál - Morgan Freeman, Katarína Šulajová - Katie Holmes, Ivan Romančík - Rade Serbedzija, Peter Rúfus - Rutger Hauer, Dušan Jamrich - Tom Wilkinson a ďalší

A to nespomínam taký detail, že v pokračovaní naozaj Gogál na Freemanovi je a zo skvelého castingu opäť porozdeľovali hlasy absolútne od veci.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Batman začína / Batman Begins

Poslaťod ladno » Str 11.7.2012 23:17:02 quicklink

anderson píše:Tento film ma nijako zvlášť neberie, ale je považovaný za hit ba dokonca za kult a tým pádom by si zalúžil oveľa reprezentatívnejšie obsadenie ako toto čo tu predviedol zatiaľ neznámy režisér. Osobne by som to rozdelil nasledovne:

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Christian Bale (Bruce Wayne / Batman), Marián Slovák - Michael Caine (Alfred), Dušan Szabó (ten bol v 96 hodinách dokonalý) - Liam Neeson (Henri Ducard), Pavol Topoľský - Gary Oldman (Jim Gordon), Marián Miezga - Cillian Murphy (Dr. Jonathan Crane / Scarecrow), Ivan Gogál - Morgan Freeman, Katarína Šulajová - Katie Holmes, Ivan Romančík - Rade Serbedzija, Peter Rúfus - Rutger Hauer, Dušan Jamrich - Tom Wilkinson a ďalší

A to nespomínam taký detail, že v pokračovaní naozaj Gogál na Freemanovi je a zo skvelého castingu opäť porozdeľovali hlasy absolútne od veci.

Na 99% sa zhodujem s návrhom andersona, takto by to znelo naozaj dobre :) . V slovenčine som videl iba Temného rytiera, a hoci ten dabing vyrobil Dimas, nebolo to nič extra, najmä Kaprálik na Balea mi trochu vadil (avšak stále lepšie, ako keby ho mal dabovať Šandor z Dokonalého triku), ja by som obsadil Maštalíra. Film som však videl (vo veľmi dobrom českom dabingu) a ako teraz čítam obsadenie prvej časti, nevyzerá to veľmi sľubne, hlavne Gogál na Neesona je podľa mňa obsadený poriadne od veci. Chcel by som si hlavne vypočuť, ako znel Vladimír Černý na Morganovi Freemanovi, nemusí to byť vôbec zlé. Mimochodom, Vladimíra Černého tipujem aj ako režiséra, on veľmi často a veľmi rád obsadzuje hlasy mimo zaužívaných kombinácii (Černý si to u mňa dosť pohnojil strašným dabingom k filmu Memento, ale na druhú stranu vymyslel veľmi dobrú kombnáciu Ben Stiller - Vladimír Hajdu). Ak niekto dabing má, mohol by nahodiť aspoň ukážku.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Batman začína / Batman Begins

Poslaťod Dado » Štv 12.7.2012 16:57:58 quicklink

Možno to na papieri (alebo v tomto prípade na monitore) nevyzerá ako najvhodnejší výber hlasov, ale samotný dabing je podľa mňa veľmi dobrý. Kaprálik je aspoň u mňa na Balea jasnou voľbou, neviem si predstaviť, ako by spomínaní Šandor či Maštalír alebo ktokoľvek iný dokázali tak dobre nadabovať hrubý Batmanov hlas, rovnako ani spojenie Gogál-Neeson sa môže zdať ako úplná hlúposť, ale vzhľadom na postavu, akú stvárnil sa podľa mňa táto kombinácia hodila aj keď nebol by som proti, keby ho daboval Szabó a určite by som nemenil Višňovského pri Oldmanovi, táto kombinácia je podľa mňa vynikajúca, Topoľského si naňho pravdupovediac vôbec nedokážem predstaviť. Ja osobne som s takýmto obsadením veľmi spokojný, ostatné stránky dabingu už posúdiť neviem, veľmi si naň už nepamätám.
No a práve som sa z profilu Eleny Podzámskej dozvedel, že je to práve ona, kto daboval Katie Holmes. Pri nej by som si osobne vedel predstaviť aj lepšiu alternatívu, trebárs aj Šulajovú, ale na jej hlas sa z dabingu nepamätám, takže radšej nejdem hodnotiť, mohlo to byť napokon dobré spojenie.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Batman začína / Batman Begins

Poslaťod rAn » Ned 4.11.2012 01:30:30 quicklink

Všetko by bolo fajn, až na to, že Caina mohol dabovať radšej Slovák.

Na doplnenie: Juraj Kemka - Cillian Murphy (dr. Jonathan Crane), Štefan Kožka - Rutger Hauer (Earle), Peter Kollárik - Mark Boone Junior (Flass), Miroslav Trnavský - Tom Wilkinson (Carmine Falcone), Rastislav Sokol, Přemysl Boublík, Zuzana Kyzeková.
Obľúbení dabéri: Cinki, Ďuri, Eman
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Batman začína / Batman Begins

Poslaťod cell762 » Pon 5.11.2012 11:19:55 quicklink

Nemá niekto dabing tohoto filmu ak áno nemohol by mi niekto mohol poskitnúť zvukovú stopu.
cell762
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 21.10.2012 10:58:12

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron