Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 00:46:20

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Poslaťod Jandro » Str 8.8.2012 10:21:08 quicklink

Báječná Angelika.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Zdena Studenková - Michèle Mercier (Angelika de Peyrac), Ján Gallovič - Claude Giraud (Philippe de Plessis-Bellieres), Ľubomír Roman - Jean Rochefort (Desgrez), Maroš Kramár - Giuliano Gemma (Nicolas), Dušan Tarageľ, Eduard Bindas, Karol Čálik, Igor Čillík, Peter Marcin, Juraj Predmerský, Jozef Švoňavský, Zuzana Rogelová, Ján Tréger, Pavel Višňovský, Štefan Bučko, Soňa Ulická, Soňa Norisová, Ivan Laca, Miroslav Trnavský (úvodný komentár + titulky) a ďalší

Zvukový majster: Ján Došek, Tomáš Krchlík
Produkcia: Cecília Baranová
Preklad: Ing. Martin Nvota
Dialógy: Milan Šebo
Redaktorka: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Táňa Tadlánková
Pripravil: Saturn Entertainment pre televíziu Markíza - 1996

Súvisí s:
1. Angelika, markíza anjelov, 3. Angelika a kráľ, 4. Neskrotná Angelika, 5. Angelika a sultán
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Poslaťod palg » Ned 17.11.2013 15:18:02 quicklink

nie som síce fanúšik Angeliky, ale ako fanúšik pôvodných dabingov, tak toto bol normálne hriech aj predabovať do slovenčiny...
PREDAJ ORIGINÁLNYCH DVD, BLU-RAY - NEROZBALENÉ
http://www.csfd.cz/uzivatel/126275-pavol-g/bazar/
Obrázok užívateľa
palg
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Poslaťod Piri » Ned 17.11.2013 22:00:17 quicklink

palg píše:nie som síce fanúšik Angeliky, ale ako fanúšik pôvodných dabingov, tak toto bol normálne hriech aj predabovať do slovenčiny...


hriech? :) sme na Slovensku, takze uz len z principu, ale to je vedlajsie... mne osobne sa paci cely dabing na tuto seriu a myslim si, ze je dokonca lepsi ako cesky, a to najma vyberom hlasov a lepsim prekladom. ja som tuto sagu pochopil, az ked som to pocul po slovensky a normalne som zmenil nazor na toto dielo, pritom som chodil do ceskych skol aj som v CR vyrastal :) ja som pes na vsetky strany, rovnako som neznasal sedlakov v CR, co nevedeli spravne po cesky hovorit a to iste som robil opacne aj na Slovensku... ale nevravim, ze cesky dabing je sit, aj mne sa paci stary dabing 8-)
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Poslaťod palg » Sob 11.1.2014 14:28:30 quicklink

tak to je ako keby sa predabovali filmy s Louisom de Funésom = Františkom Filipovským do slovenského dabingu. Netvrdím, keby dabingy nemali. Napr. Rabín Jakób vyšiel jednoznačne najlepšie slovenský dabing.
PREDAJ ORIGINÁLNYCH DVD, BLU-RAY - NEROZBALENÉ
http://www.csfd.cz/uzivatel/126275-pavol-g/bazar/
Obrázok užívateľa
palg
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Poslaťod Mariuss » Štv 26.10.2023 23:01:51 quicklink

Doplnený zvyšok obsadenia + preklad a dialógy.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1066
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.