Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 19:45:46

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Riddick: Kronika temna / The Chronicles of Riddick

Riddick: Kronika temna / The Chronicles of Riddick

Poslaťod Piri » Pia 10.8.2012 19:22:38 quicklink

159868819_7150fb.jpg
Info: IMDB | ČSFD

V slovenskom znení: Matej Landl - Vin Diesel (Riddick), Martin Kaprálik - Colm Feore (Lord Marshal), ?? - Thandie Newton (Vaakova manželka), Helena Geregová - Judi Dench (Aereon, rozprávač), Ivan Šandor - Karl Urban (Vaako), Jana Wagnerová - Alexa Davalos (Kyra), Milan Bartošek - Linus Roache (Čistič), Tibor Frlajs - Yorick van Wageningen (vodca väzňov), Pavol Šajmovič - Nick Chinlund (Toombs), Miroslav Trnavský - Keith David (Imam), Ladislav Konrád - Roger R. Cross / Vitaly Kravchenko / Nigel Vonas (veliteľ Toal / väzenský strážca / Toombsov pomocník), ?? - Terry Chen (Toombsov pilot), Petra Lángová - Christina Cox (Eve Loganová), ?? - Alexander Kalugin (šéf väznice), Martin Vitek - Douglas Arthurs (väzenský strážca), Zuzana Kapráliková - Kim Hawthorne (Lajjun), ?? - Alexis Llewellyn (Ziza), ?? - Charles Zuckermann (veliteľ Scales), René Jankovič - Christopher Heyerdahl (helionský politikár), Ľubica Očková (palubný počítač) a ďalší.

Vyrobilo: YES Production pre TV JOJ

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané v premiére 12.6.2009 na TV JOJ.


Súvisí s: Čiernočierna tma
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Riddick: Kronika temna / The Chronicles of Riddick

Poslaťod Piri » Ned 12.8.2012 22:49:38 quicklink

Tomuto dabingu davam asi takych 7/10. Landl mi az tak neprekazal, ale Kapralik na Lorda Marshala sa mi vobec nepacil, sice polozil svoj hlas na patricnu uroven, ale ten prejav bol citelne umely. Zvuk tiez prilis neohuril, s originalom sa to neda ani porovnat. Tam si teda zvukovy majster mal viac pohrat, lebo hlasovy prejav Lorda Marshala sa niekedy meni, lebo nie je clovek a prave v tych scenach to nema patricnu stavu, zial. Pacil sa mi vyber Vaaka a jeho zeny, Cistica, Aereon, Toombsa, Imama, sefa vaznice... Aj Ziza bola velmi dobra.

EDIT: Preklad nic moc. Strážci?? Správne strážcovia. To dokonca aj Firefox označí za chybu :lol: Celkovo teda skor davam 6/10. Myslim, ze je najvyssi cas, aby kazdy finalny dabing zhodnotila vystupna komisia pri pozreti celeho diela. Lenze to u nas nespravi nikto.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Riddick: Kronika temna / The Chronicles of Riddick

Poslaťod anderson » Pon 13.8.2012 09:06:40 quicklink

Piri píše:Tomuto dabingu davam asi takych 7/10. Landl mi az tak neprekazal, ale Kapralik na Lorda Marshala sa mi vobec nepacil, sice polozil svoj hlas na patricnu uroven, ale ten prejav bol citelne umely. Zvuk tiez prilis neohuril, s originalom sa to neda ani porovnat. Tam si teda zvukovy majster mal viac pohrat, lebo hlasovy prejav Lorda Marshala sa niekedy meni, lebo nie je clovek a prave v tych scenach to nema patricnu stavu, zial. Pacil sa mi vyber Vaaka a jeho zeny, Cistica, Aereon, Toombsa, Imama, sefa vaznice... Aj Ziza bola velmi dobra.


Kaprálik v prvom rade mal dabovať Diesela. A Landl Feore-ho. Úplný castingový výsmech dokonáva Geregová na Judi Dench. Film je síce absolútny brak, ale slovenský dabing podľa toho čo je tu napísané mu zasadzuje poslednú smrteľnú ranu. Tvorcovia sú chvalabohu utajení, inak by som ich na mieste zadaváteľa už nikdy v živote k výrobe dabingu neangažoval.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Riddick: Kronika temna / The Chronicles of Riddick

Poslaťod PeterSD » Pon 27.7.2020 22:25:47 quicklink

Vakova manželka nebola Vajdová, bola to nejaká zboristka. Ale v podstate je to jedno, keďže dabing vyzerá, ako vyzerá.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.