Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:06:30

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Parfum: Príbeh vraha / Perfume: The Story of a Murderer

Parfum: Príbeh vraha / Perfume: The Story of a Murderer

Poslaťod rAn » Str 26.9.2012 21:34:23 quicklink

Obrázok
Info: IMDB I ČSFD I FDB I ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Juraj Kemka - Ben Whishaw (Jean-Baptiste Grenouille), Andrea Kiráľová - Rachel Hurd-Wood (Laure Richisová), Peter Rúfus - Dustin Hoffman (Guiseppe Baldini), Peter Kočiš - Paul Berrondo (Druot), František Kovár - Alan Rickman (pán Richis), Roman Matisko - Ramon Pujol (Lucien), Dušan Jamrich - John Hurt (rozprávač), Gabriela Škrabáková-Kreutz - Karoline Herfurth (dievča so slivkami), Ján Greššo - David Calder (biskup z Grasse), Peter Šimun - Simon Chandler (starosta z Grasse), Monika Radványiová - Sian Thomas (madam Gaillard), Petra Vajdová - Jessica Schwarz (Natalie), Helena Geregová - Corinna Harfouch (madam Arnulfi), Tibor Vokoun - Timothy Davies (Chenier), Ivan Gogál - Sam Douglas (Grimal), Rastislav Sokol - Harris Gordon (markíz de Montesquieu), Daniela Mackovičová - Joanna Griffiths (Marianne), Alžbeta Dvoranová - Birgit Minichmayr (Grenouilleova matka), Dávid Hartl, Júlia Horváthová, Marek Majeský, René Jankovič, Martin Vitek, Miloš Kanjak a ďalší

Zvukový majster: Miroslav Lantaj
Produkcia: Beatrix Müllerová
Asistentka réžie: Zlatica Lauková
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Monika Radványiová
Dramaturgia: Daniel Uherek
Réžia: Zoro Laurinc
Vyrobilo: ATIZ Studio pre televíziu Markíza
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Parfum: Príbeh vraha / Perfume: The Story of a Murderer

Poslaťod Lukincok » Str 26.9.2012 23:38:20 quicklink

Dopĺňam info:

Dušan Jamrich - John Hurt (rozprávač), Gabriela Škrabáková-Kreutz - Karoline Herfurth (dievča so slivkami), Ján Greššo - David Calder (biskup z Grasse), Peter Šimun - Simon Chandler (starosta z Grasse), Monika Radványiová - Sian Thomas (madam Gaillard), Petra Vajdová - Jessica Schwarz (Natalie), Helena Geregová - Corinna Harfouch (madam Arnulfi), Tibor Vokoun - Timothy Davies (Chenier), Ivo Gogál - Sam Douglas (Grimal), Rastislav Sokol - Harris Gordon (markíz de Montesquieu), Daniela Mackovičová - Joanna Griffiths (Marianne), Alžbeta Dvoranová - Birgit Minichmayr (Grenouilleova matka), Dávid Hartl.

POZNÁMKA - Nedám ruku do ohňa za to, že sú všetky mená správne priradené, pretože ak ženu alebo dieťa vraj daboval muž, tak to je naozaj podozrivé. Takýto prípad bol pri Romanovi Matiskovi a Davidovi Hartlovi. Ja za to nemôžem, ujo to tak čítal pri menách, ktoré sa zobrazovali v záverečných titulkoch.

Pre TV Markíza vyrobilo ATIZ Studio.

Zvukový majster: Miroslav Lantaj
Produkcia: Beatrix Müllerová
Asistentka réžie: Zlatica Lauková
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Monika Radványiová
Dramaturgia: Daniel Uherek
Réžia: Zoro Laurinc
Lukincok
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 3.1.2012 02:02:27

Re: Parfum: Príbeh vraha / Perfume: The Story of a Murderer

Poslaťod ladno » Štv 27.12.2012 02:51:15 quicklink

Neuveriteľné. V dobách, kedy Markíza šetrí každý cent na dabingu, dokázalo štúdio Atiz vyprodukovať toto. Obsadenie je absolútne ohromujúce, všetci skvele sedia na svoje postavy a každý jeden dabér predvádza úžasný dabérsky výkon. Dokonca som počas filmu nepostrehol opakovať sa jediného dabéra na dvoch postavách. A dialógy bola radosť počúvať - ďakujem ako Michalovi Gašparovi, tak i Monike Radványiovej za výbornú interpretáciu. Zoro Laurinc si u mňa po tomto dabingu veľmi prilepšil, povedal by som, že toto je jeho doterajšia najlepšia dabingová réžia.

Lukincok: všetky postavy sú podľa mňa priradené správne, Matisko i Hartl sú už starší, avšak majú mlado znejúce hlasy, ktoré sa daným postavám perfektne hodili, takže tieto obsadenia nikomu nejdem zazlievať. A ten "ujo" čítajúci titulky bol Rastislav Sokol.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Parfum: Príbeh vraha / Perfume: The Story of a Murderer

Poslaťod slavo » Štv 27.12.2012 12:16:21 quicklink

Tento dabing vznikol pomerne dávno na to, aby bolo možné tvrdiť, že vznikol za "v dobách, kedy Markíza šetrí každý cent na dabingu". Výroba prebiehala niekedy v rokoch 2008-2009 a vtedy Markíza platila za minútu dabingu naozaj slušné sumy.

Navyše, pýtať sa Zora Laurinca na výrobu dabingu je síce nápad dobrý, ale ani on a ani štúdio Atiz už pre Markízu nevyrába.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Parfum: Príbeh vraha / Perfume: The Story of a Murderer

Poslaťod ladno » Štv 27.12.2012 12:31:50 quicklink

slavo píše:Tento dabing vznikol pomerne dávno na to, aby bolo možné tvrdiť, že vznikol za "v dobách, kedy Markíza šetrí každý cent na dabingu". Výroba prebiehala niekedy v rokoch 2008-2009 a vtedy Markíza platila za minútu dabingu naozaj slušné sumy.

Navyše, pýtať sa Zora Laurinca na výrobu dabingu je síce nápad dobrý, ale ani on a ani štúdio Atiz už pre Markízu nevyrába.

OK, ja som dabing prvýkrát zaregistroval na Dome niekedy okolo roku 2010 a neviem prečo som si myslel, že je to premiéra.
A čo sa týka štúdia Atiz, je mi to ľúto, bolo to dobré štúdio, ani som nezaregistroval, kedy skončilo, veď ešte prednedávnom stále tvorilo. Asi by bolo dobré v rubrike Dabingové štúdiá založiť príspevok, kde by si napísal, ktoré štúdia ešte pre Markízu a JOJku tvoria, lebo už sa v tom naozaj nevyznám a ty máš i tak najväčší prehľad z ľudí na fóre.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.