Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 11:48:21

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Nepodplatiteľní / The Untouchables

Nepodplatiteľní / The Untouchables

Poslaťod Hurvino » Ned 6.2.2011 15:24:30 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Tomáš Maštalír - Kevin Costner (Eliot Ness), Dušan Jamrich - Sean Connery (Jim Malone), Vladimír Kobielský - Charles Martin Smith (agent Oscar Wallace), Martin Kaprálik - Andy Garcia (agent George Stone / Giuseppe Petri), Marián Slovák - Robert De Niro (Al Capone), Jozef Vajda - Richard Bradford (Mike), Pavol Plevčík - Jack Kehoe (Payne), Dušan Szabó, Miroslav Trnavský, Štefan Martinovič, Martin Hronský, Peter Kollárik, Zuzana Kyzeková, Petra Vajdová, Ján Tréger, Jozef Kapec, Gregor Hološka, Daniel Matuška a ďalší.

Zvukový majster: Radomír Zuzula
Produkcia: Beatrix Müllerová
Asistentka réžie: Mária Siváková
Preklad a dialógy: Albert Jurčišin
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Zoro Laurinc
Vyrobilo: Štúdio Artefakt pre televíziu Markíza
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Nepodplatiteľní / The Untouchables

Poslaťod Mariuss » Ned 5.2.2023 12:44:29 quicklink

Toto bude už z tých novších dabingov. Ešte v lete 2005 totiž tento film šiel na Markíze s českým dabingom.

Inak Štúdio Artefakt sa opäť raz "nezaprelo", a v snahe dodržať čo najmenej zaužívaných spojení nám prinieslo pomerne zvláštne obsadenie. Nechcem hodnotiť či zlé, alebo dobré, nakoľko som tento dabing ešte nevidel.

Ak by som teda mal zhodnotiť tvorbu tohto štúdia, bez ohľadu na režiséra (či už Ján Zeman, Eva Galandová, alebo Zoro Laurinc..všetci nám priniesli pomerne čudné spojenia), slovo ZVLÁŠTNE by bolo asi najvýstižnejší termín :D
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.