Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 10:45:11

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej / Becoming Jane

Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej / Becoming Jane

Poslaťod arual » Pon 7.7.2014 22:14:35 quicklink

Obrázok
INFO: IMDb | ČSFD | FDb

V slovenskom znení: Petra Vajdová - Anne Hathaway (Jane Austenová), Ivan Šandor - James McAvoy (Tom Lefroy), Eva Matejková - Julie Walters (pani Austenová), Ján Greššo - James Cromwell (reverend Austen), Lucia Vráblicová - Maggie Smith (lady Greshamová), Daniela Kuffelová - Lucy Cohu (Eliza De Feuillide), Martin Zatovič - Laurence Fox (pán Wisley), Ivan Romančík - Ian Richardson (sudca Langlois), Vladimír Kobielský - Joe Anderson (Henry Austen), Boris Al-Khalagi - Leo Bill (John Warren), Henrieta Mičkovicová - Eleanor Methven (pani Lefroyová), René Jankovič - Michael James Ford (pán Lefroy), Ján Tréger - Tom Vaughan-Lawfor (Robert Fowle + titulky), Dagmar Sanitrová - Helen McCrory (pani Radcliffová), Juraj Predmerský a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV DOMA a RTVS
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Vášeň a cit: Príbeh Jane Austen / Becoming Jane

Poslaťod arual » Pon 7.7.2014 22:52:36 quicklink

Tento dabing sa mi celkom pozdával, Vajdová na Hathaway sedí výborne. :) Problém som mala s určením hlasov Janinej sestry Cassandry a Lucy Lefroyovej. Ak niekto vie, kľudne doplňte. Sanitrovou si tiež nie som celkom istá, tá mala len 2-3 vety. Na FDb som našla info, že tento film bol na Jednotke odvysielaný už 30.9., takže tento dátum som aj uviedla.

Čo ma ale sklamalo - STV nielenže odstrihla titulky, ale tentokrát ani neuviedla mená ľudí podieľajúcich sa na výrobe dabingu. Boli tam len údaje o zahraničných tvorcoch.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Vášeň a cit: Príbeh Jane Austen / Becoming Jane

Poslaťod lubo » Uto 8.7.2014 11:24:47 quicklink

Myslím, že toto je dabing z Markízy, tam už tento film odvysielali dvakrát.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Vášeň a cit: Príbeh Jane Austen / Becoming Jane

Poslaťod stevo12 » Uto 8.7.2014 11:42:10 quicklink

Keďže úvodnú časť ''Slovenská televízia uvádza'' prečítal Štefuca a zvyšné titulky čítal Tréger, tak je jasné, že dabing nebol vyrobený pre RTVS. A keďže už išiel na Markíze, tak je to určite dabing vyrobený pre ňu. A ešte by som doplnil, že film bol uvádzaný pod názvom Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej / Becoming Jane

Poslaťod arual » Uto 8.7.2014 13:39:21 quicklink

Vďaka. :) FDb info o Markíze nemá, ale uviedla som - verím vám... :D :D Aj mne ten výber hercov prišiel taký... Proste nie typický pre STV. Názov som zmenila, predtým som mala ten, čo je na ČSFD - tam bolo iba Austen. Do normálneho programu mi nenapadlo pozrieť.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej / Becoming Jane

Poslaťod Vavrinec » Uto 8.7.2014 18:47:05 quicklink

šlo to na tv doma sa mi zdá dokonca mám aj nahrávku teda audio v ripe
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej / Becoming Jane

Poslaťod arual » Uto 8.7.2014 22:22:38 quicklink

Pozrela som do archívov TV programov... Nedá sa povedať, žeby mi to vyhľadávanie fungovalo tak ľahko, ako to vyzerá. :D :D

Keď spomínaš tú Domu, minule som prezerala staré programy z roku 2012 na webe Pravdy a spomenula som si, že som to tam asi vtedy videla. Mrkla som teraz na to a zistila som, že to bolo vysielané 5.2.2012 o 20:00 na Dome. Je však možné, že to bolo odvysielané aj skôr. Či aj na Markíze, to neviem, nie je to však typ filmu, čo by púšťala Markíza.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej / Becoming Jane

Poslaťod lubo » Str 9.7.2014 14:54:28 quicklink

Markíza a Doma majú rovnakého vlastníka, naznačoval som len to, že tento film vysielala daná spoločnosť pred RTVS.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej / Becoming Jane

Poslaťod fofo16 » Štv 10.7.2014 22:32:05 quicklink

Prečo majú v posledných rokoch tendenciu obsadzovať Vráblicovú na babičky od 70 rokov vyššie? :? Veď na takéto úlohy ma ešte času a času...
fofo16
300+
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.