Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 09:00:56

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Diktátor / The Dictator

Diktátor / The Dictator

Poslaťod Dado » Pia 5.9.2014 22:56:01 quicklink

Diktátor.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Michal Hudák - Sacha Baron Cohen (Aladeen / Efawadh), Martin Hronský - Jason Mantzoukas (Nadal), Petra Vajdová - Anna Faris (Zoey), Marián Slovák - Ben Kingsley (Tamir), Matej Landl - John C. Reilly (Clayton), Rastislav Sokol - Rick Chambers (televízny hlásateľ), Judita Bilá - Jessica St. Clair (Denise), Roman Pomajbo - Bobby Lee (pán Lao), Dušan Szabó - Sean T. Krishnan (čašník), Martin Vitek - Aasif Mandvi (doktor), René Jankovič - Barack Obama (Barack Obama) + Anthony Mangano (zatýkajúci policajt) + J.B. Smoove (muž na pohrebe), Andrea Karnasová - Kathryn Hahn (tehotná žena), Matúš Krátky - Seth Morris (manžel tehotnej ženy), Roman Matisko, Ján Tréger (titulky) a ďalší

Zvuk: Slávo Mareš
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Mária Peciarová
Preklad a dialógy: Ján Štrbák
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Anna Cicmanová
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza

Premiéra: 5.9.2014
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Diktátor / The Dictator

Poslaťod stevo12 » Sob 6.9.2014 15:19:53 quicklink

Videl som iba začiatok filmu (po prvú prestávku), takže neviem koľko výstupov tam mal Barack Obama, ale v tom prvom kedy sa vyhrážal Wadiyi ho určite daboval Martin Vitek.
Mimochodom vtedy keď sa Nadal a Aladin rozprávali o dobrodružstvách Looney Tunes bolo namiesto slov animáky/animáče/kreslené filmy alebo niečoho podobného použité slovo, ktoré som v živote nepočul a pochybujem, že je v nejakom slovníku. Tuším to bolo niečo ako kresliaky. Odkiaľ toto vyhrabali? :?
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Diktátor / The Dictator

Poslaťod Dado » Sob 6.9.2014 16:20:02 quicklink

Pokiaľ viem, tak tá scéna na začiatku je jediná, v ktorej sa vo filme Obama objavuje. Mám to nahraté cez Magio, takže som si to pozrel pre istotu ešte raz a stále som toho názoru, že to bol René Jankovič. Martin Vitek daboval až o pár sekúnd neskôr doktora oznamujúceho pacientovi, že je "HIV Aladeen". Asi by však bolo najlepšie, keby sa k tomu vyjadril aj niekto tretí.
Pri tom rozhovore Aladeena s Nadalom bolo použité slovo kreslenky. Tiež si nepamätám, že by som to niekedy predtým počul, no podľa výskytu na internete a opráv vo Worde by to malo byť spisovné slovo. Skrátka nejaký ekvivalent slova cartoons, ktorý sa popri hovorovom "animáky" akosi neuchytil. :D
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Diktátor / The Dictator

Poslaťod stevo12 » Sob 6.9.2014 16:26:05 quicklink

Nestáva sa mi, žeby som si zamieňal Jankoviča s Vitekom, ale pri tej jednej vete sa to stať mohlo.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Diktátor / The Dictator

Poslaťod PeterSD » Sob 6.9.2014 16:30:25 quicklink

Potvrdzujem, že Obamu daboval René Jankovič.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 52 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.