Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 00:27:41

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Hobit: Neočakávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Hobit: Neočakávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Poslaťod slavo » Str 19.11.2014 16:57:34 quicklink

HOBIT-NEOCAKAVANA-CESTA-SK-POSTER-DF.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Juraj KemkaMartin Freeman (Bilbo Lazník), Marián SlovákIan McKellen (Gandalf), Miloslav KráľRichard Armitage (Thorin), Dušan Kaprálik – Ken Stott (Balin), Milan BahúlGraham McTavish (Dwalin), Peter Sklár – James Nesbitt (Bofur), Juraj Hrčka – Dean O'Gorman (Fili), Martin Zatovič – Aidan Turner (Kili), Ján Mistrík – John Callen (Oin), Karol Čálik – Peter Hambleton (Gloin), Ivan Krúpa – Jed Brophy (Nori), Dušan Tarageľ – Mark Hadlow (Dori), Roman Matisko – Adam Brown (Ori), Marián GeišbergIan Holm (starý Bilbo), Michal HallonElijah Wood (Frodo), Ivo GogálHugo Weaving (Elrond), Dagmar SanitrováCate Blanchett (Galadriel), František KovárChristopher Lee (Saruman), Daniel DanglAndy Serkis (Glum), Boris Farkaš – Sylvester McCoy (Radagast + titulky), Ivan Laca – Barry Humphries (kráľ škratov), Martin Kaprálik – William Kircher (trol Tom), Juraj Predmerský – Peter Hambleton (trol William), Matej Landl – Mark Hadlow (trol Bert), Ján Tréger, Peter Kočiš, Ján Greššo, Jozef Švoňavský, Tibor Vokoun, Miroslav Málek, Pavol Náther

Spev: Marián Labuda ml., Martin Kaprálik, Dušan Tarageľ, Marián Slovák, Karol Čálik, Dušan Kaprálik, Kamil Mikulčík, Juraj Hrčka, Patrik Vyskočil, Dárius Koči, Dávid Hartl, Miloslav Kráľ, Ivan Laca
Hudobná réžia a texty piesní: Miloslav Kráľ

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Monika Radványiová
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel
Odborná spolupráca: Michal Gendiar a Zuzana Kraviarová
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobila: Daniela pre MAC TV - 2014

Pri výrobe slovenského znenia boli použité mená a terminológia z knižného prekladu Viktora Krúpu.

Premiéra: 6.12.2014 (TV JOJ)

Súvisí s:
Hobit: Smaugova pustatina, Hobit: Bitka piatich armád, Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa, Pán prsteňov: Dve veže, Pán prsteňov: Návrat kráľa
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Hobit: Neočakávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Jou

Poslaťod peterr » Sob 22.11.2014 18:02:39 quicklink

Kto asi bude Gandalf ? Haverl už určite nie.
peterr
100+
 
Príspevky: 240
Registrovaný: Štv 2.8.2012 13:30:20

Re: Hobit: Neočakávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Jou

Poslaťod PanX » Uto 25.11.2014 15:30:14 quicklink

Už se nemůžu dočkat :)
Oblíbené studio: Daniela
Oblíbení dabéři: J. Kroner, D. Dangl, T. Maštalír, J. Vajda, L. Haverl, P. Vajdová, M. Hudák, I. Gogál, M. Landl, V. Jedľovský, A. Hryc, V. Bartoň.
Obrázok užívateľa
PanX
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 25.11.2014 00:02:31

Re: Hobit: Neočakávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Jou

Poslaťod Lukincok » Pia 28.11.2014 00:44:06 quicklink

Ak som dobre počul ďalšie hlasy v upútavke, malo by to byť nejako takto:
František Kovár - Ian McKellen (Gandalf), Ivan Gogál - Hugo Weaving (Elrond), Boris Farkaš - Sylvester McCoy (Radagast)

Povedal by som, že som v upútavke počul aj hlas Pavla Višňovského, ale pravdupovediac krk na to nedám...
Lukincok
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 3.1.2012 02:02:27

Re: Hobit: Neočakávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Jou

Poslaťod stevo12 » Pia 28.11.2014 12:48:42 quicklink

Tak o tom Kovárovi by som si dovolil pochybovať. Podľa toho čo písala Daniela na fb majú vraj nejakú podarenú náhradu za Haverla, nejakého herca alebo dabéra, ktorý pre závažné ochorenie prestal dabovať, no im sa ho podarilo zohnať. Nemám najmenšej potuchy o koho by mohlo ísť, ale na Kovára mi to nejako nesedí. Podľa toho čo je fb to taktiež nebudú Haverl, Huba, Chudík ani Kožuch.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Hobit: Neočakávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Jou

Poslaťod fofo16 » Pia 28.11.2014 13:21:44 quicklink

stevo12 píše: Podľa toho čo písala Daniela na fb majú vraj nejakú podarenú náhradu za Haverla, nejakého herca alebo dabéra, ktorý pre závažné ochorenie prestal dabovať, no im sa ho podarilo zohnať.

Ukážku som síce nevidel, ale podľa tohto popisu by mi to sedelo na Stana Dančiaka...
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Hobit: Neočakávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Jou

Poslaťod m09 » Pia 28.11.2014 13:26:27 quicklink

aj Dančiak to hypoteticky môže byť ale skôr to bude Marián Slovák ktorý mal to ochorenie prekonal veľmi vážnu chrobu na čas prestal dabovať aj z Búrlivého vína odyšiel myslím si že pôjde o Slováka :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Hobit: Neočakávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Jou

Poslaťod Dado » Pia 28.11.2014 14:51:12 quicklink

Dančiak by na ten popis teoreticky sedel, ale priznajme si, na túto úlohu nie je práve najvhodnejším kandidátom. Čo sa týka Mariána Slováka, vo filme hrá aj Christopher Lee, a pokiaľ Daniela dodrží väčšinu spojení z trilógie Pán prsteňov, tak Slovák bude dabovať práve jeho (pokiaľ tam Lee má nejaké dialógy, film som dodnes nevidel, takže neviem).

Inak, ten hlas, čo v ukážke zakričí "Bežte!", znie naozaj, ako nejaká zmes Františka Kovára a Jána Kožucha, ale neviem, či to naozaj kričí Gandalf, alebo nie. :D
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Hobit: Neočakávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Jou

Poslaťod Lukincok » Pia 28.11.2014 19:11:03 quicklink

No dobre, možno to nebude Kovár, ale nemôžete odo mňa predsa chcieť, aby som to zistil presne z toho jedného slova. :D
Ale "bežte" zakričal Gandalf. Aspoň v originále to bol on, kto to kričal. :)

No a čo sa týka Christophera Leeho, bola by to obrovská škoda, keby bol vo filme a nedali by mu do scenára ani jedno slovo. Hovorí v tom filme. Čiže toho by mal dabovať Slovák. Dúfam, že to tak bude. :)
Lukincok
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 3.1.2012 02:02:27

Re: Hobit: Neočakávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Jou

Poslaťod galaxy007 » Štv 4.12.2014 21:46:55 quicklink

Dnes Daniela uverejnila na facebooku ďaľšie ukážky. Vyzerá to skvele, hlavne spev v podaní Mila Kráľa :)
galaxy007
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 2.11.2014 16:21:55

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.