Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 02:35:29

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Machete zabíja / Machete Kills

Machete zabíja / Machete Kills

Poslaťod peterr » Ned 13.9.2015 14:47:30 quicklink

macheta zabija.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Štefan Kožka - Danny Trejo (Machete Cortez), Kristína Turjanová - Michelle Rodriguez (Luz / She), Pavol Topoľský - Mel Gibson (Luther Voz), Peter Kočiš - Demián Bichir (Marcos Mendez), Bibiana Ondrejková - Sofía Vergara (madam Desdemoda), Andrea Somorovská - Amber Heard (Blanca Vasquez / Miss San Antonio), Stanislav Král - Charlie Sheen (prezident Rathcock), Roman Matisko - Walton Goggins (El Chameleón 1), Martin Kaprálik - Cuba Gooding jr. (El Chameleón 2), Elena Podzámska - Lady Gaga (La Chameleón), Dušan Szabo - Antonio Banderas (El Chameleón 4), Petra Vajdová - Jessica Alba (Sartana Rivera), Miloslav Kráľ - Marko Zaror (Zaror), Peter Sklár - Tom Savini (Osiris Amanpour), Jozef Vajda - William Sadler (šerif Doakes), Lenka Prokopová - Vanessa Hudgens (Cereza + iné postavy), Júlia Horváthová - Alexa Vega (KillJoy), Jaroslav Žvásta - Billy Blair (Billy), Štefan Martinovič - Samuel Davies (Clebourne), Jakub Gécz - Jason Christopher (Brass), Petra Gažíková-Lángová - Elle LaMont (Dollface), Miroslav Trnavský - Felix Sabatez (doktor Felix), Dušan Tarageľ, Tibor Vokoun, Miroslav Málek, Jozef Domonkoš, Michal Hallon, Alžbeta Dvoranová, Ján Greššo, Jozef Švoňavský, Peter Rúfus, Jakub Abrahám a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad a dialógy: Rudolf Kret
Produkcia: Daniel Chmurný
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre MAC TV

Premiéra: 12.9.2015 (JOJ)
peterr
100+
 
Príspevky: 240
Registrovaný: Štv 2.8.2012 13:30:20

Re: Machete zabíja / Machete kills

Poslaťod peterr » Ned 13.9.2015 14:51:29 quicklink

Podľa obsadenia je očividné, že to dabovali naraz aj s prvou časťou. Čo ma však štve je to, že prečo nemohol Jozef Vajda dabovať Gibsona keď v tom filme dabuje, ale daboval ho Pavol Topoľský. Kľudne sa mohli prehodiť a nijak by to neuškodilo. Inak ten film je asi tá najväčšia somarina akú som kedy videl :D .
peterr
100+
 
Príspevky: 240
Registrovaný: Štv 2.8.2012 13:30:20

Re: Machete zabíja / Machete kills

Poslaťod m09 » Ned 13.9.2015 15:27:31 quicklink

no tak môžem to len súhlasiť s kolegom výborný dabing až na kombináciu Gibson-Topoľský ja videl som o 20.30 Expendables 3 tam úplne nezmyselná kombinácia Gibson-Jedľovský po skončení Expendales 3 som si na jojke pozrel tento film a tu na Gibsona ďalšia nezmyselná kombinácia :( naozaj by som bol rád ak už nevyužiť kombináciu Gibson -Vajda tak v oboch televíziach uplatniť kombináciu Mel Gibson - Ján Gallovič :Dinak ide ale o skvelý dabing o niekoľko úrovni vyšší ako Markizácky dabing Expendables :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Machete zabíja / Machete kills

Poslaťod lubo » Ned 13.9.2015 17:04:42 quicklink

Doplnenia:
Lenka Prokopová - Vanessa Hudgens (Cereza + iné postavy), Júlia Horváthová - Alexa Vega (KillJoy), Jaroslav Žvásta - Billy Blair (Billy), Štefan Martinovič - Samuel Davies (Clebourne), Jakub Gécz - Jason Christopher (Brass), Petra Gažíková-Lángová - Elle LaMont (Dollface), Miroslav Trnavský - Felix Sabatez (doktor Felix), Dušan Tarageľ, Tibor Vokoun, Miroslav Málek, Jozef Domonkoš, Michal Hallon, Alžbeta Dvoranová.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Machete zabíja / Machete kills

Poslaťod lubo » Ned 13.9.2015 18:50:08 quicklink

Opýtal som sa štúdia Daniela na otázku, prečo nebol Vajda obsadený na Gibsona. Odpoveďou je, že Vajda mal v prvej časti veľký priestor ako Seagal, takže nemohol mať aj v dvojke taký veľký priestor, pretože sa mohlo stať, že by filmy išli po sebe a tým pádom by sa bežný divák mohol pýtať, že či nemá štúdio aj iných hercov a preto bolo treba odlíšiť postavy od seba. Do budúcnosti sa však spojeniu Vajda-Gibson nebránia, ak by sa Vajda na danú Gibsonovu postavu hodil.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Machete zabíja / Machete kills

Poslaťod mato46 » Ned 13.9.2015 19:57:45 quicklink

Mne to skôr pripadá tak, že sa chceli držať spojenia z Edge of Darkness. Je totiž dosť nepravdepodobné (minimálne ja si to nepamätám), že by film a jeho pokračovanie šli hneď po sebe.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Machete zabíja / Machete Kills

Poslaťod dementus996 » Sob 23.4.2022 01:47:10 quicklink

Dostupné na HBO MAX.

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad a dialógy: Rudolf Kret
Produkcia: Daniel Chmurný
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre MAC TV
dementus996
Updater
 
Príspevky: 849
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.