Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 11:21:58

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

12 rokov otrokom / Twelve Years a Slave

12 rokov otrokom / Twelve Years a Slave

Poslaťod Dado » Pia 4.3.2016 19:20:31 quicklink

12 rokov otrokom.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

DABING: TV MARKÍZA, RTVS

V slovenskom znení: Vladimír Hajdu - Chiwetel Ejiofor (Solomon Northup), Ivan Vojtek ml. - Michael Fassbender (Edwin Epps), René Jankovič - Benedict Cumberbatch (Ford), Miroslava Drínová - Lupita Nyong'o (Patsey), Ján Tréger - Paul Dano (Tibeats), Bibiana Ondrejková - Adepero Oduye (Eliza), Barbora Chlebcová - Sarah Paulson (pani Eppsová), Rastislav Sokol - Brad Pitt (Bass + titulky), Miroslav Trnavský - Scoot McNairy (Brown), Tomáš Horváth - Taran Killam (Hamilton), Ladislav Konrád - Rob Steinberg (Parker), Ľubica Konrádová - Alfre Woodard (pani Shawová), Stanislav Král - Christopher Berry (Burch), Peter Krajčovič - Andy Dylan (Treach), Tibor Frlajs a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Miroslav Lantaj
Produkcia: Ingrid Frlajsová
Preklad a dialógy: Katarína Šulajová
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Yvetta Weiszová
Vyrobilo: Štúdio Artefakt pre televíziu Markíza

Premiéra: 28. 2. 2016 (TV Doma) | 13. 3. 2019 (Jednotka)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: 12 rokov otrokom / Twelve Years a Slave

Poslaťod stevo12 » Pia 4.3.2016 21:18:13 quicklink

Tak keď som v reklame začul spojenie Tuli - Fassbender, tak ma napadli rôzne pomenovanie pre režiséra tohto dabingu - ale toto? Jankovič? :D Nemyslel som si, že niečo také je na Markíze možné, ale očividne niekedy aj motyka vystrelí :D iste to bolo lepšie počúvanie ako u Kódu enigmy.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: 12 rokov otrokom / Twelve Years a Slave

Poslaťod PeterSD » Pon 7.3.2016 19:20:05 quicklink

Doplnenie

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Miroslav Lantaj
Produkcia: Ingrid Frlajsová
Preklad a dialógy: Katarína Šulajová
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Yvetta Weiszová
Vyrobilo: Štúdio Artefakt pre Televíziu Markíza
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: 12 rokov otrokom / Twelve Years a Slave

Poslaťod Dado » Štv 10.3.2016 19:10:42 quicklink

Vďaka za doplnenie informácií. :) Čo sa týka samotného dabingu, musím bohužiaľ skonštatovať, že spojenie René Jankovič - Benedict Cumberbatch bolo jedným z mála pozitív. Vladimír Hajdu zvládol hlavnú úlohu po technickej stránke excelentne, no hlasovo by som si vedel predstaviť aj vhodnejšie voľby. Ivan Vojtek ml. tiež presne vystihol charakter postavy, no obsadiť ho na Fassbendera je absurdné. Rovnako sa tam našli aj ďalšie prinajmenšom diskutabilné spojenia. Veľmi mi vadil aj zbor, kde si hromadu mužských postáv rozdelili asi tak dva hlasy.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: 12 rokov otrokom / Twelve Years a Slave

Poslaťod Branko126 » Pia 1.3.2019 17:52:03 quicklink

Tento film už odkúpila aj RTVS a bude ho vysielať stredu 13.3 o 23:10. Asi s markizackym dabingom.
Branko126
900+
 
Príspevky: 1036
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Jakub55, Skalican762 a 47 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.