Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 11:47:22

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

CBGB: Kolíska punku / CBGB

CBGB: Kolíska punku / CBGB

Poslaťod lubo » Pon 20.6.2016 11:26:50 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Matej Landl - Alan Rickman (Hilly Kristal), Kristína Turjanová - Ashley Greene (Lisa Kristalová), Pavel Višňovský - Donal Logue (Merv Ferguson), Juraj Hrčka - Freddy Rodríguez (Idaho), Kamil Kollárik - Justin Bartha (Stiv Bators), Tomáš Horváth - Peter Vack (Legs McNeil + iné postavy), Roman Ferienčík - Rupert Grint (Cheetah Chrome), Roman Matisko - Kyle Gallner (Lou Reed), Dušan Szabó - Johnny Galecki (Terry Ork), Lenka Košická - Stana Katic (Genya Ravanová), Lenka Prokopová - Mickey Sumner, Danielle Shaw (Patti Smith, mladá Bertha + iné postavy), Andrea Somorovská - Malin Akerman (Debbie Harry), Henrieta Kolláriková - Ahna O'Reilly (Mary Harronová), Ján Greššo - Michael Massee (policajt Stan), Miroslav Trnavský - Bradley Whitford (Nicky Gant), Michal Hallon - Joel David Moore (Joey Ramone), Miloslav Kráľ - Richard de Klerk (Taxi), Eva Landlová - Estelle Harris (Bertha Kristalová), Ivan Gogál - Tyler Tunney (sudca), Jakub Gécz - Josh Zuckerman (John Holmstrom), Jozef Domonkoš - Darin Heames (Bert + iné postavy), Martin Hronský - Ryan Hurst (motorkár Leslie + titulky), Jaroslav Žvásta - Taylor Hawkins (Iggy Pop + iné postavy), Miroslav Málek, Štefan Martinovič, Renáta Rundová, Tibor Vokoun a ďalší.

Spolupracovali: Branislav Mitka, Lenka Hudecová, Róbert Boldiš
Zvuk: Daniel Lengyel
Produkcia: Iveta Chmurná
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Monika Radványiová
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobila: pre MAC TV Daniela
Premiéra: 18.06.2016
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: CBGB: Kolíska punku / CBGB

Poslaťod lubo » Pon 20.6.2016 11:32:04 quicklink

Titulky neboli odstrihnuté.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: CBGB: Kolíska punku / CBGB

Poslaťod PeterSD » Pon 20.6.2016 13:31:16 quicklink

Je to ozaj chvályhodné, že titulky Jojka nechala celé, no zrejme je to ojedinelý prípad, ako v prípade Van Helsinga. Čo sa týka dabingu, bol ozaj skvelý, skvelé obsadenie, hlavne výkon Pavla Višňovského a Mateja Landla bol super. Som rád, že bolo zachované spojenie Landl a Rickman. Skvelo obsadený bol aj Juraj Hrčka a Kamil Kollárik. Jediná vec, ktorá mi vadila, bolo obsadenie Romana Ferienčíka, aj napriek jeho dobrému výkonu. Aj keď náš Ron vyzeral drsne a mal obojok na krku, skôr by mi tam sedel viac asi Mišo Hallon. Tiež mi prišlo divné počuť Dušana Szaba na Johnnyho Galecki. Aj keď pôsobil staršie, vekovo starý určite nebol a nehodil sa mu Szabov hlas. Iné nemám nič, čo by som vytkol. Film bol dosť náročný, no napriek tomu preklad a dialógy boli zvládnuté vynikajúco.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: CBGB: Kolíska punku / CBGB

Poslaťod Jack2410 » Pon 20.6.2016 15:40:08 quicklink

Justina Bartha nedaboval Juraj Hrčka a pritom bol v dabingu? to sa mi takto na papieri zdá ako veľká škoda, pretože oni dvaja sú skvelé spojenie. Zaujímalo by ma, prečo tomu bolo tak. :( Chválim ale za Košickú na Katic a Landla na Rickmana. :)
Jack2410
100+
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: CBGB: Kolíska punku / CBGB

Poslaťod stevo12 » Pon 20.6.2016 17:28:00 quicklink

Stotožňujem sa s predchádzajúcim príspevkom. Neviem podľa čoho si Daniela vyberá, ktoré svoje staré spojenia v nových filmoch použije a ktoré nie. Keď som na fb videl, že film bude robiť Daniela očkával som minimálne Košickú (čo sa našťastie potvrdilo) a Hrčku (ktorého spojenie s Barthom je skvelé). Landl pravdaže potešil a ohľadom Grinta, neviem ako znel Ferienčík v tomto filme, no v Neriadenej strele som bol s jeho výkonom spokojný a považujem ho za veľmi dobrého Grintovho dabéra z radov "normálnych" dabérov, keďže pochybujem, že by sa Gula v budúcnosti aktívne zúčastňoval v dabingu.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: CBGB: Kolíska punku / CBGB

Poslaťod lubo » Pon 20.6.2016 22:02:29 quicklink

Mne Ferienčík neprekážal, tam sa stotožňujem so Števom. Na postavu sa hodil, bol v tomto filme bláznivý a Ferienčík sa do toho skvelo vžil.

Čo sa týka Barthu, myslím si, že obsadenie Kollárika bolo super z dôvodu toho, že Bartha hral v tomto filme mladíka (nie niečo ako Vo štvorici po opici ani ako v Lovcoch pokladov) a nemal veľkú úlohu. Plus sadol lepšie do kapely k Ferienčíkovi a Martinovičovi, ako keby ho robil Hrčka. Na druhej strane Hrčka dostal výraznejšiu postavu a bol v nej perfektný. Čiže, v tomto prípade sa musím zastať voľby štúdia.

Čo sa týka Szabá, tak to je moja jediná výhrada, nepáčilo sa mi to. Ale nemal tam veľkú plochu. :)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 37 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.