Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 22:48:46

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Re: Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Poslaťod anderson » Pia 11.8.2017 16:41:07 quicklink

Potvrdzujem pôvodný slovenský dabing na BluRay. Kvalita dabingu pre laika ako som ja je postačujúca.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Poslaťod blueneon81 » Sob 12.8.2017 01:29:03 quicklink

skoluda píše:blueneon81 vidim, ze sa vyznas, a v podstate vo vsetkom mas pravdu, az na ten separatny pas. Podarilo sa pouzit kopia z Krnova a zbytky dalsich dvoch kopii od inych zberatelov. Ale ani takto to bohuzial nebolo komplet a chybajucich cca 9 min. sa pouzilo z 35 mm kopie. Bohuzial cast z 35 mm kopie je trochu poznat, lebo opticky monofonny zaznam zvuku v tej dobe nedosahoval kvality magnetickeho zaznamu. Len tak pre zaujimavost, skompletizovana slovenska verzia je o niekolko bezvyznamnych sekund dlhsia ako verzia, ktoru mali v Nemecku. Aj to sa stava. Rozdiel bol ale iba v obrazovych scenach bez komentara. Vysledna verzia sa upravovala na nemecky obraz. Kedze si videl zdrojovy material, tak aspon vies kolko s tym bolo roboty.

Díkes moc za vyčerpávajúcu odpoveď. Takéto infošky ma vždy tešia. Blu-ray istotne kúpim. Ešte by ma zaujímalo, ako si sa k tomu dostal a že to nemci nakoniec dali na svoj disk? (priama distribúcia v ČR a SR asi nebude).
blueneon81
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned 12.6.2011 12:53:36

Re: Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Poslaťod skoluda » Sob 12.8.2017 23:33:30 quicklink

Konkretne toto BluRay pripravovali nemecki nadsenci (staci pozriet bonusy) z ktorych jeden chodi aj do Krnova a slovo dalo slovo... Z Nemecka som dostal odpoved, ze podklady na mastering boli v poriadku a chybu zistili az po mojej urgencii na zaslane BluRay. Priama distribucia neviem ci bude, ale kedze to pri masteringu pokazili, tak to nie je az taka skoda. Pravdepodobnost, ze urobia opravu kvoli slovenskemu zvuku, sa mozete domysliet...
Obrázok užívateľa
skoluda
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Ned 31.7.2011 23:05:01

Re: Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Poslaťod Piri » Uto 3.10.2017 20:34:13 quicklink

https://www.jpc.de/jpcng/movie/detail/- ... um/7204210

Vratane slovenciny v novom mixe DTS-HD 5.1.
Toto je normalne sviatok pre slovensky dabing, aby konecne nieco vyslo aj na BD a este v takom mixe :D
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Poslaťod Radmila » Štv 14.12.2017 12:42:45 quicklink

Dobrý den.

Můžete mi poradit, kde se dá koupit slovensky dabované DVD Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962) ?

Velmi děkuji

Radmila
Radmila
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 14.12.2017 12:36:18

Re: Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Poslaťod Piri » Štv 14.12.2017 20:05:11 quicklink

Radmila píše:Můžete mi poradit, kde se dá koupit slovensky dabované DVD Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)?


U nas nikde. Bud ebay alebo amazon.. Mozete aj cez tychto, s dorucenim by vas to malo vyjst na cca 21 EUR.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Poslaťod PeterSD » Štv 29.11.2018 20:12:42 quicklink

No, počul som ten sk dabing a teda, nie som vôbec nadšený tým zvukom. Nič v zlom, ale znie, ako z plechovice, ako by si niekto ten zvuk nahral cez mobil z kina alebo z tv. Pôvodné znenie má oveľa kvalitnejší zvuk. Ja osobne nie som schopní celý film pozerať s takýmto zvukom.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Poslaťod jiri111 » Ned 27.1.2019 19:32:23 quicklink

....to jste asi stahoval film z torrentů, kde to tak doopravdy je. zvukově je to na oficiálním vydání pochopitelně bez ozvěny, bohužel ovšem s výše popsanou vadou.
jiri111
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 20.10.2014 17:06:17

Re: Lietajúci Clipper / Flying Clipper (1962)

Poslaťod blueneon81 » Pia 14.1.2022 13:38:30 quicklink

skoluda píše:Konkretne toto BluRay pripravovali nemecki nadsenci (staci pozriet bonusy) z ktorych jeden chodi aj do Krnova a slovo dalo slovo... Z Nemecka som dostal odpoved, ze podklady na mastering boli v poriadku a chybu zistili az po mojej urgencii na zaslane BluRay. Priama distribucia neviem ci bude, ale kedze to pri masteringu pokazili, tak to nie je az taka skoda. Pravdepodobnost, ze urobia opravu kvoli slovenskemu zvuku, sa mozete domysliet...

Zdravím. Tak som úplnou náhodou zistil, že Blu-ray s týmto filmom vydal aj Flicker Alley, má to aj iný obal, ale podľa popisu je vlastne celý obsah vrátane dabingov a bonusov zduplikovaný z pôvodného vydania od Alive. Zaujíma ma skôr info, či pre toto vydanie sa opravil SK dabing, alebo to ponechali tak, ako na pôvodnom disku. Máme takú informáciu?
blueneon81
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned 12.6.2011 12:53:36

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.