Aktuálny čas je Sob 20.4.2024 04:02:34

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Stratené dievča / Gone Girl

Stratené dievča / Gone Girl

Poslaťod Branko126 » Sob 28.1.2017 00:02:09 quicklink

Snímka obrazovky 2023-02-18 184259.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Juraj Kemka - Ben Affleck (Nick Dunne), Andrea Somorovská - Rosamund Pike (Amy Dunneová), Vladimír Kobielský - Neil Patrick Harris (Desi Collings), Matej Landl - Tyler Perry (Tanner Bolt), Alena Ďuránová - Carrie Coon (Margo Dunneová), Elena Podzámska - Kim Dickens (detektívka Rhonda Boneyová), Michal Klučka - Patrick Fugit (dôstojník James Gilpin), František Kovár - David Clennon (Rand Elliott), Eva Matejková - Lisa Banes (Marybeth Elliottová), Katarína Križanová - Missi Pyle (Ellen Abbottová), Barbora Chlebcová - Emily Ratajkowski (Andie Fitzgeraldová), Bibiána Ondrejková - Casey Wilson (Noelle Hawthorneová), Jana Wagnerová - Lola Kirke (Greta), Tomáš Horváth - Boyd Holbrook (Jeff), Tatiana Kulíšková - Sela Ward (Sharon Schieberová), Roman Ferienčík - Lee Norris (dôstojník), Ján Greššo - Leonard Kelly-Young (Bill Dunne), Andrea Karnasová - Kathleen Rose Perkins (Shawna Kellyová), Lenka Prokopová - Lynn Adrianna Freedman (Kelly Capitonová), Monika Radványiová - Julia Prud'homme (dôstojníčka), Igor Krempaský - Ricky Wood (Jason), Martin Hronský - Scoot McNairy (Tommy O´Hara), Petra Gažíková-Lángová, Dávid Hartl, Michaela Drotárová, Roman Matisko, Tibor Frlajs, Miroslav Málek, Jozef Domonkoš, Jakub Gécz (záverečné titulky, komentáre), Ján Gallovič (titulky) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad a dialógy: Rudolf Kret
Produkcia: Daniel Chmurný
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre MAC TV

Premiéra: 27.01.2017 (TV JOJ)
Branko126
900+
 
Príspevky: 1035
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18

Re: Stratené dievča / Gone Girl

Poslaťod m09 » Sob 28.1.2017 09:20:54 quicklink

Elena Podzámska,Eva matejková,František Kovár,Matej Landl, Ján Gallovič (titulky) a ďalší

Veľa ich nemám ani ja lebo som ich nespoznal mnohých ale k dabingu mňa osobne veľmi potešil.Kolegovia asi budú pár vecí aj kritizovať ale ja som spokojný.Kemka ako Afflack je super voľba. Zvažoval by som tu v tomto filme vzhľadom na charakter postavy Stanislav Král by sadol vekovo by síce toho herca dostal na úroveň Cruisa a originálny hlas tiež nepoznám lebo filmy pozerám zväčša tie nadabované. Bolo by zaujímavé keby toto niekto vyskúšal. :D Buď by bol z toho prepadák roku alebo dabing roku. :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Stratené dievča / Gone Girl

Poslaťod PeterSD » Sob 28.1.2017 13:02:16 quicklink

Juraj Kemka - Ben Affleck (Nick Dunne), Andrea Somorovská - Rosamund Pike (Amy Dunne), Vladimír Kobielský - Neil Patrick Harris (Desi Collings), Matej Landl - Tyler Perry (Tanner Bolt), Alena Ďuránová - Carrie Coon (Margo Dunne), Elena Podzámska - Kim Dickens (detektívka Rhonda Boneyová), Michal Klučka - Patrick Fugit (dôstojník James Gilpin), František Kovár - David Clennon (Rand Elliott), Eva Matejková - Lisa Banes (Marybeth Elliottová), Katarína Križanová - Missi Pyle (Ellen Abbottová), Ján Greššo - Leonard Kelly-Young (Bill Dunne), Petra Gažíková-Lángová, Dávid Hartl, Lenka Prokopová, Monika Radványiová, Bibiana Ondrejková, Tibor Frlajs, Roman Ferienčík, Jakub Gécz, Miroslav Málek (komentáre), Ján Gallovič (titulky) a ďalší

Zvyšok obsadenia už neviem, pretože som to sledoval prerušovane. Dabing ale dopadol veľmi dobre. Kiráľová a Kemka boli top. Taktiež sa mi páčila aj Ďuránová. Preklad a zvuk boli fajn, no jediná vec, ktorá mi nesedela, bolo obsadenie Landla. Skôr by som uprednostnil Kaprálika alebo Krajčoviča. Inak nemám čo vytknúť.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Stratené dievča / Gone Girl

Poslaťod lubo » Ned 5.2.2017 20:29:11 quicklink

Barbora Chlebcová - Emily Ratajkowski (Andie Fitzgeraldová), Bibiána Ondrejková - Casey Wilson (Noelle Hawthorneová), Jana Wagnerová - Lola Kirke (Greta), Tomáš Horváth - Boyd Holbrook (Jeff), Tatiana Kulíšková - Sela Ward (Sharon Schieberová), Roman Ferienčík - Lee Norris (dôstojník), Andrea Karnasová - Kathleen Rose Perkins (Shawna Kellyová), Martin Hronský - Scoot McNairy(Tommy O´Hara)

Komentáre čítal Jakub Gécz, nie Miroslav Málek.

Dabing bol skvelý, najmä Ďuránová bola úžasná a tiež Katarína Križanová.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Stratené dievča / Gone Girl

Poslaťod m09 » Štv 5.1.2023 20:07:09 quicklink

FDb | ČESKÁ VERZIA

Túto Sobotu o 22:00 na RTVS (ak chcete tak na Jednotke). Som celkom zvedavý s akým dabingom. Tento dabing Jojky sa mi celkom páčil. Na Pike mám radšej Bilú alebo Vajdovú. Na Harrisovi sa mi viac páčil Cinkota. Dabing ako celok rozhodne bol na veľmi vysokej úrovni.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Stratené dievča / Gone Girl

Poslaťod forneus1 » Štv 5.1.2023 21:58:24 quicklink

m09 píše:Túto Sobotu o 22:00 na RTVS (ak chcete tak na Jednotke). Som celkom zvedavý s akým dabingom. Tento dabing Jojky sa mi celkom páčil. Na Pike mám radšej Bilú alebo Vajdovú. Na Harrisovi sa mi viac páčil Cinkota. Dabing ako celok rozhodne bol na veľmi vysokej úrovni.


Prave som nahodou zhliadol uputavku a v nej je sokujuco pouzity CZ dabing (!). Absolutne tomu nerozumiem, nakolko sa ma jednat o premieru, cize RTVS nam tu zrejme v priamom prenose porusuje zakon...
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 270
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Stratené dievča / Gone Girl

Poslaťod forneus1 » Sob 7.1.2023 23:25:54 quicklink

Tak nakoniec to realne ide v ceskom dabingu. Ako premiera.

Vie toto niekto vysvetlit?
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 270
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Stratené dievča / Gone Girl

Poslaťod m09 » Ned 8.1.2023 10:00:26 quicklink

Vysvetľujem si to tak, že ide o premiéru toho cz dabingu na obrazovkách slovenskej televízie a teraz nemyslím ako RTVS ale ktorejkoľvek zo slovenských televízii. Ako keby slovenská premiéra filmu Stratené dievča s tým konkrétnym cz dabingom. Či tým RTVS zákon porušuje alebo nie neviem priznám sa, že tieto mediálne zákony až tak podrobne naštudované nemám. Myslím si, že neporušuje lebo v RTVS by tí ľudia tie zákony naštudované mali mať.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Stratené dievča / Gone Girl

Poslaťod anderson » Ned 8.1.2023 12:50:30 quicklink

Ten zákon, ktorý by RTVS mala porušovať je idiotský paškvil. To vravím s plnou vážnosťou. Na druhej strane absolútne neobhajujem konanie RTVS. Skôr považujem za alarmujúce, že v RTVS (nieto ešte v komerčných TV) NEEXISTUJE konzistentná dramaturgia, ktorá by dokázala urobiť rozumné rozhodnutie a použila by v tomto prípade jednoznačne slovenský dabing. Čomu sa ale čudujeme? Veď aj tu na fóre sú preukázateľné dôkazy toho, že RTVS slovenský dabing zakúpi, ale nepoužije ho. Že slovenský dabing v archíve preukázateľne má a NEPOUŽIJE HO. To je len ďalší dôkaz toho aký rozvrat a neporiadok panuje v celom našom štáte a RTVS je iba "čerešničkou na korupčnej torte". --- Každopádne zahrám sa na "diablovho advokáta" a dovolím si zašpekulovať, že RTVS dostala český dabing k tomuto filmu zdarma a v rámci deklarovaného šetrenia neváhala takúto možnosť využiť. Takže tak.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Stratené dievča / Gone Girl

Poslaťod fajnes » Ned 8.1.2023 12:55:04 quicklink

Jasne, že to je porušenie zákona. JOJ za to kedysi mala nejaké pokuty, odvtedy to pomerne príčetne dodržiavajú, plus zaviedli obrazové titulky. Zahraničné filmy zhruba od roku 2008 nemôžu mať české znenie. A to v pripade, ak pred týmto rokom neboli vysielané v češtine. Aplikoval by som to najmä na prípady, ak film vznikol po tomto roku.

Ale čo sa budeme sťažovať na štátnu inštitúciu, čo je rada, že funguje? Za posledné roky boli schopní vysielať v češtine aj Minority Report, na ktorý mali zakúpený dabing od Markízy.

https://www.dabingforum.sk/viewtopic.php?f=122&t=387&hilit=minority+report

Ešte viac zažiarili nedávno v prípade dabingu Takí normálni zabijaci, tipujem od Luny. Takže zjavne hoci ľudia na akvizičnom si svoju prácu urobia, na programovom oddelení majú neporiadok. Čo mi pripomína, že som im zabudol napísať, možno aspoň tento druhý film v repríze napravia.

Kód: Vybrať všetko
https://www.crz.gov.sk/zmluva/5899202/
fajnes
100+
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 49 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron