Aktuálny čas je Uto 19.3.2024 07:11:44

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3100! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Tuxedo / The Tuxedo °

Tuxedo / The Tuxedo °

Poslaťod Hurvino » Str 9.3.2011 13:17:48 quicklink

Tuxedo.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Richard Stanke - Jackie Chan (Jimmy Tong), Zuzana Porubjaková - Jennifer Love Hewitt (Del Blaineová), Michal Hudák - Jason Isaacs (Clark Devlin), Zuzana Vačková - Debi Mazar (Steena), Juraj Predmerský - Ritchie Coster (Dietrich Banning), Miroslav Trnavský - Peter Stormare (Dr. Simms), Martin Hronský - Romany Malco (Mitch), Vanda Růžičková - Mia Cottet (Cheryl), Ivan Laca - Bob Balaban (Winton Chalmers), Ivan Romančík - William Lynn (vrátnik), Rastislav Sokol - Jamie Jones (Banningov ochrankár + titulky), Dušan Vaňo - James Brown (James Brown) a ďalší.

Zvukový majster: Ing. Peter Granec
Produkcia: Jana Polakovičová
Asistentka réžie: Zlatica Krčeková
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Monika Radványiová
Dramaturgia: Zoja Rajčoková
Réžia slovenského znenia: Ivan Predmerský
Vyrobilo: Štúdio Enter - 200x

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Richard Stanke - Jackie Chan (Jimmy Tong), Natália Kóšová - Jennifer Love Hewitt (Del Blaineová), Roman Matisko - Jason Isaacs (Clark Devlin), Jana Wagnerová - Debi Mazar (Steena), Ján Tréger - Ritchie Coster (Dietrich Banning), Miroslav Trnavský - Peter Stormare (Dr. Simms + titulky), Martin Kaprálik - Romany Malco (Mitch), Michal Hallon - Paul Bates (Lundeen), René Jankovič - Scott Wickware (agent Wallace), Stanislav Král - Daniel Kash (Rogers), Dušan Szabó - Bob Balaban (Winton Chalmers), Ivan Gogál - James Brown (sám seba), Andrej Kováč - Noah Dalton Danby (poslíček), Petra Gažíková-Lángová - Cecile Cristobal, Kim Roberts (Jennifer, zdravotná sestra), Tibor Frlajs - Colin Mochrie (majiteľ galérie), Tibor Vokoun - William Lynn (vrátnik), Miroslava Belancová, Andrea Mazúrová, Filip Šebesta a ďalší.

Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group - 2024

Premiéra: 08.02.2024 (JOJ PLUS)
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Tuxedo / The Tuxedo

Poslaťod PeterSD » Str 7.2.2024 20:12:18 quicklink

Opäť ďalší redabing na JOJke. Už teraz sa začínam báť.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2455
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Tuxedo / The Tuxedo

Poslaťod m09 » Str 7.2.2024 20:18:44 quicklink

Myslím si, že minimálne z hľadiska obsadenia by ten redabing nemusel dopadnúť úplne od veci. Vychádzam z toho, že ak napríklad zachovajú Stankeho a na J.L.Hewitt pôjde dajme tomu Brychtová, zvyšok obsadenia tiež úplne nedomrvia.
m09
700+
 
Príspevky: 787
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Tuxedo / The Tuxedo

Poslaťod PeterSD » Str 7.2.2024 20:25:04 quicklink

V upútavke som zaznamenal tuším Stankeho a Krúpu? ako Devlina.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2455
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Tuxedo / The Tuxedo

Poslaťod lubo » Str 7.2.2024 21:36:03 quicklink

m09 píše:Myslím si, že minimálne z hľadiska obsadenia by ten redabing nemusel dopadnúť úplne od veci. Vychádzam z toho, že ak napríklad zachovajú Stankeho a na J.L.Hewitt pôjde dajme tomu Brychtová, zvyšok obsadenia tiež úplne nedomrvia.


Brychtovú na 23-ročnú Jennifer Love Hewitt? To nemyslíš vážne? :D Aj spätí dabéri majú svoje hranice. :) Ani Zuzana Fialová nedabuje mladú Angelinu Jolie.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1141
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Tuxedo / The Tuxedo

Poslaťod m09 » Štv 8.2.2024 08:10:28 quicklink

Zvyknem vystupovať vecne preto aj tu si dovolím poukázať na pár faktov. Film Tuxedo je z roku 2001. Film Skratky ku šťastiu kde už Hewitt dabovala Brychtová je z roku 2004. Dovolím si povedať dnes už legendárny seriál Stratené duše teda jeho prvá séria je z roku 2005.
Takže argument o veku Brychtovej mi príde minimálne zavádzajúci nakoľko má stále pomerne mladý a svieži hlas z hľadiska farby hlasu. Aby som odpovedal na otázku od kolegu myslím to úplne vážne a dúfam že sa mi to splní. Uvidíme kto z nás bude spokojnejší.
m09
700+
 
Príspevky: 787
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Tuxedo / The Tuxedo

Poslaťod lubo » Štv 8.2.2024 22:11:27 quicklink

Áno, ale Stratené duše Brychtová dabovala niekedy pred rokom 2010, odvtedy uplynulo 14 rokov a aj Kataríne Brychtovej pribudlo 14 rokov. Love Hewitt má v Tuxede 23 rokov to je fakt, Katarína Brychtová má aktuálne 56 rokov, čiže keď sa tento dabing robil tento rok, má 23-ročnú herečku dabovať 56-ročná herečka? Zamysli sa, máš pocit, že v iných filmoch, kde sú herci pod 25 rokov, že ich dabujú dabéri, ktorí majú v čase výroby dabingu 50+ rokov? Mám pocit, že nie a ak by to tak bolo už by sa diváci sťažovali
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1141
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Tuxedo / The Tuxedo

Poslaťod m09 » Pia 9.2.2024 08:21:55 quicklink

Ešte raz opakujem, že nerozhoduje vek herca, ale jeho farba hlasu a Brychtová rozhodne nemá hlas 56 ročnej babičky ani zďaleka.
K dabingu pozrel som si kúsok videl som, že je o ničom aj počul. O ničom ako z hľadiska obsadenia kde to ani Stanke nezavhránil tak z hľadiska prekladu. Ako veľmi dobre napísal Peter zbytočný redabing fakt absolútne zbytočný.
m09
700+
 
Príspevky: 787
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Tuxedo / The Tuxedo

Poslaťod PeterSD » Pia 9.2.2024 10:05:49 quicklink

Tak, z redabingu nie som veľmi nadšený. Oceňujem obsadenie Stankeho a Trnavského, ale to je tak asi všetko. Hlavná ženská postava mi vadila asi z celého dabingu najviac. Netuším, ako sa volá, ale bola veľmi upišťaná a po nejakej dobe som už stratil záujem to celé dopozerať.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2455
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.