Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 14:18:56

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

San Andreas / San Andreas

San Andreas / San Andreas

Poslaťod PeterSD » Ned 10.9.2017 11:46:07 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Dwayne Johnson (Raymond Gaines), Bibiana Ondrejková - Carla Gugino (Emma Gainesová), Dominika Žiaranová - Alexandra Daddario (Blake Gainesová), Vladimír Kobielský - Ioan Gruffudd (Daniel Riddick), Andrea Karnasová - Archie Panjabi (Serena Johnsonová), Dušan Szabó - Paul Giamatti (Dr. Lawrence Hayes), Matúš Krátky - Hugo Johnstone-Burt (Ben Taylor), Marek Suchitra - Art Parkinson (Ollie Taylor), Marta Maťová - Kylie Minogue (Susan Riddicková) + Morgan Griffin (Natalie), Michal Blaho - Colton Haynes (Joby O'Leary), Daniel Ratimorský - Todd Williams (Marcus), Miroslav Trnavský - Matt Gerald (Harrison), Přemysl Boublík - Alec Utgoff (Alexi), Miroslava Belancová - Marissa Neitling (Phoebe), Miloš Kanjak - Laurence Coy (Elgin), Jeanette Švoňavská - Fiona Press (Margie), Ladislav Konrád - Dennis Coard (Harb), Jakub Gogál - Ben McIvor (Dylan), Andrea Martvoňová - Hayley Sullivan (Riddickova asistentka), Stanislav Král - Chris Cuomo (reportér), Ján Tréger (komentáre a iné) a ďalší.

Produkcia: Martin Polakovič
Réžia slovenského znenia: Stanislav Král
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2017

Premiéra: 09.09.2017 (TV Markíza)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: San Andreas / San Andreas

Poslaťod PeterSD » Ned 10.9.2017 12:04:32 quicklink

No, čakal som teda viac. Obsadenie Kaprálika, Ondrejkovej, Szaba, Krátkeho, Suchitru chválim. Počúvalo sa to veľmi dobre. Szabó znel skoro identicky, ako originál. Kobielský nebol zlý, ušlo to, ale čo sa už veľmi zle počúvalo, bolo obsadenie Žiaranovej. To bolo scestné, vôbec sa herečke jej hlas nehodil a ani nevystihol jej charakter. Skôr by som navrhoval napr. Porubjakovú, ktorá je na tom aj vekovo rovnako. Napr. taká Mackovičová by sa určite nehodila, pretože by určite nebolo vhodné, aby stvárnila dcéru Kaprálika. Čo sa týka zvyšku obsadenia, bolo to na zamyslenie. Zbor takmer prevažoval nad hlavnými postavami. Mnoho zboristov som nepoznal, je to možno nová posila. Jedna z nových "posíl" prepožičala hlas aj Kylie Minogue, k tomu bol dosť nevhodný, rovnako aj v prípade čínskeho priateľa profesora. Nemyslím, že by bol problém nasadiť Zatoviča, napr.
Zvuk, ten bol chaotický. Zo začiatku bol neznesiteľne plechový, samé výšky, basy žiadne, neskôr bol viac výrazný no opäť, "bez života". A dialógy boli na pravej strane. Reklamné spoty zneli podstatne lepšie.
Preklad bol fajn. Takže, ak to mám zhrnúť, ide iba o ďalší klasický béčkový dabing, čo je veľká škoda. U mňa jednoznačne originál. 4/10
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.