Aktuálny čas je Uto 19.3.2024 10:01:00

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3100! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní °

Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní °

Poslaťod slavo » Str 9.3.2011 23:17:46 quicklink

Nagagucu o haita neko: 80 ničikan sekai iššú

kocur1976.jpg
INFO: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. DABING

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.


2. DABING - VHS (Davay)

V slovenskom znení: Richard Stanke - (kocúr Pero), Jozef Šimonovič - (+titulky), Bronislav Križan, Michal Gučík, Dušan Cinkota, Igor Krempaský, Eduard Vitek, Eva Večerová, Roman Matisko, Jozef Longauer a ďalší

Slovenské znenie pripravili: Petr Vlach, Viera Zacková, Pavel Gubčo
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
Vyrobila: Firma Davay 199?


3. DABING - DVD (VAPET Production)

V slovenskom znení: Peter Krajčovič - (kocúr Pero) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní / Nagaguts

Poslaťod slavo » Str 9.3.2011 23:21:49 quicklink

Je dosť možné, že existujú ešte dva dabingy. Jeden KINO s podobným obsadením ako mala prvá časť a jeden DVD, ktorý má aj prvá časť. Tento dabing odvysielala aj STV začiatkom tohto roka.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní / Nagaguts

Poslaťod pody80 » Str 9.3.2011 23:32:12 quicklink

STV odvysielala prvy diel s Danciakom. Predpokladam, ze ak by existoval kino dabing, tak by ho odvysielala aj na zvysnych 2 filmoch. VAPET vydal vsetky 3 diely s SK dabingom, takze existencia dalsieho dabingu je ista (VAPET by si nedovolil dat na DVD aspon priemerny dabing, takze urcite vyrobil nieco dalsie).
pody80
100+
 
Príspevky: 174
Registrovaný: Pia 24.12.2010 12:04:03

Re: Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní / Nagaguts

Poslaťod Newmy » Štv 10.3.2011 17:45:16 quicklink

Na DVD je dabing Dimasu, stejně jak u Divokého západu, bohužel dabéry myslím neříkají.
http://www.dabdb.cz/ - Databáze českého dabingu
http://www.nalovustatistik.cz - Soutěž Na Lovu
Newmy
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pon 20.12.2010 12:30:49

Re: Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní / Nagaguts

Poslaťod anderson » Uto 5.2.2019 11:25:46 quicklink

Existuje aj slovenský kinodabing z roku 1979. Preco teda STV tento kinodabing nepouzila je mi zahadou.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1678
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní °

Poslaťod Mariuss » Uto 31.12.2019 17:12:11 quicklink

Tretí dabing je od Vapetu a Kocúra Pera tam dabuje Peter Krajčovič pokiaľ ma sluch neklamal.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1038
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní °

Poslaťod anderson » Pon 25.10.2021 10:09:57 quicklink

Kinodabing vznikol v roku 1979. Režíroval ho - rovnako ako prvú časť - Eduard Grečner. Do hlavnej úlohy opätovne obsadil Mariána Labudu. Zarážajúce na tomto celom je šokujúca skutočnosť, že preklad filmu vznikol za spolupráce vtedajšej ČST Bratislava, ktorá túto rozprávku aj zakúpila pre svoje budúce vysielanie po skončení kinodistribučného monopolu. Kópia sa teda nachádza aj v archíve STV a dôvod prečo ju nikto nepoužil alebo ani nehľadal, je zjavne totálne profesionálne zlyhanie zo strany kompetentných pracovníkov RTVS. Inak si neuvedenie tohto vynikajúceho kinodabingu na STV vysvetliť nedokážem.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1678
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní °

Poslaťod blueneon81 » Štv 23.11.2023 21:05:04 quicklink

anderson píše:Kinodabing vznikol v roku 1979. Režíroval ho - rovnako ako prvú časť - Eduard Grečner. Do hlavnej úlohy opätovne obsadil Mariána Labudu. Zarážajúce na tomto celom je šokujúca skutočnosť, že preklad filmu vznikol za spolupráce vtedajšej ČST Bratislava, ktorá túto rozprávku aj zakúpila pre svoje budúce vysielanie po skončení kinodistribučného monopolu. Kópia sa teda nachádza aj v archíve STV a dôvod prečo ju nikto nepoužil alebo ani nehľadal, je zjavne totálne profesionálne zlyhanie zo strany kompetentných pracovníkov RTVS. Inak si neuvedenie tohto vynikajúceho kinodabingu na STV vysvetliť nedokážem.


Posledne, čo som to na RTVS videl, tak to bol dabing od Dimasu natiahnutý na širokouhlú kópiu. Btw, existencia kinodabingu je istá? Nie je to len fáma?
blueneon81
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned 12.6.2011 12:53:36

Re: Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní °

Poslaťod anderson » Štv 23.11.2023 22:33:36 quicklink

Uisťujem ťa, že to nie je žiadna fáma. A keby aj tento kinodabing náhodou z akýchkoľvek dôvodov nedokázali nájsť v archíve RTVS, tak dabovaná kinokópia sa dochovala aj v SFÚ. Apropo, k "profesionalite" archívnych pracovníkov RTVS ešte jedna moja skúsenosť. Nedávno v časopise EUROTELEVÍZIA vyšiel rozhovor s E.M. Chalupovou aj o jej účasti na slovenskom kinodabingu VINNETOUA. Redaktorka, ktorá rozhovor viedla - evidentne z vlastnej pohodlnosti asi, alebo neviem z akého iného dôvodu - si fakty o tomto dabingu neoverila a s absolútnou sebaistotou napísala, že tento kinodabing sa NEDOCHOVAL. To ma tak nasrdilo, že som na eurotelevízny facebook napísal, že je to absolútny blud a že RTVS tento kinodabing nevysiela s jasným zámerom ponechať slovenských divákov o tento kinodabing ukrátených. Následne sa mi ozval istý archívny pracovník z RTVS a dopytoval sa ako viem, resp. prečo som si istý, že sa tento kinodabing OFICIÁLNE dochoval. Poskytol som mu všetky informácie ako sa k danému dabingu dostať a poprosil som ho aby ma o prípadnom výsledku jeho iniciatívy poinformoval. A viete čo sa stalo? No absolútne NIČ :!: Takže asi tak.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1678
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.