Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:40:13

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Stážista / The Intern

Stážista / The Intern

Poslaťod Dado » Sob 16.12.2017 21:44:57 quicklink

Stážista.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ivan Romančík - Robert de Niro (Ben Whittaker), Tatiana Pauhofová - Anne Hathaway (Jules Ostinová), Tatiana Kulíšková - Rene Russo (Fiona), Ján Tréger - Anders Holm (Matt Ostin), Martina Kapráliková - JoJo Kushner (Paige Ostinová), Michal Domonkoš - Andrew Rannells (Cameron), Marek Fašiang - Adam Devine (Jason), Daniel Ratimorský - Zack Pearlman (Davis), Tomáš Majláth - Jason Orley (Lewis), Adela Mojžišová - Christina Scherer (Becky), Miroslav Málek - Nat Wolff, Max von Essen (Justin, muž v Starbuckse), Magdaléna Košická - Linda Lavin (Patty), Milada Rajzíková - Celia Weston (Doris), Tibor Frlajs - Steve Vinovich (Miles), Rastislav Sokol - C.J. Wilson (Mike + titulky), Mária Landlová - Mary Kay Place, Paulina Singer (hlas mamy Jules v telefóne, recepčná vo firme), Natália Kóšová - Christina Brucato, Molly Bernard (Emily, žena na pohovore), Andrej Kováč - Eshan Bay, George Merrick (člen tímu, muž v Starbuckse), Michal Dutka - ??? (barman) a ďalší

Réžia slovenského znenia: Michal Domonkoš
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2017

Premiéra: 9. 12. 2017 (TV Markíza)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Stážista / The Intern

Poslaťod Wiwan » Ned 24.12.2017 10:45:48 quicklink

Vydarený dabing je vtedy,keď si ho ako divák vôbec neuvedomím a nerušene sledujem film.Toto bol presne ten prípad.Paufová a Romančík,ako vždy,perfektní.
Wiwan
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 22.3.2015 08:38:11

Re: Stážista / The Intern

Poslaťod Dado » Ned 24.12.2017 12:52:51 quicklink

Osobne mi už istý čas vadí, ako sa Ivan Romančík stal akousi univerzálnou voľbou pre starších hercov, dokonca aj tých, ktorí mali dlhé roky iného zaužívaného dabéra. Nechápte ma zle, Romančíka mám ako dabéra nesmierne rád, ale toto nadmerné obsadzovanie, dokonca aj tam, kde sa hlasovo nehodí, výslednému dojmu zo slovenského znenia vôbec neprospieva. Ako Robert de Niro sa mi síce pozdáva viac než trebárs Dušan Jamrich, avšak napríklad jeho spojenie s Harrisonom Fordom mi poriadne reže uši. Každopádne by minimálne pri takýchto hereckých esách mala samotná televízia odsunúť akékoľvek prekážky a spory bokom a postarať sa o to, aby v dabingu účinkovali ich dvorní dabéri (v tomto prípade samozrejme narážam na Petra Rúfusa).
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Stážista / The Intern

Poslaťod m09 » Ned 24.12.2017 15:13:28 quicklink

Romančík bol náhodou špičkový skôr Pauhofová mi na tejto herečke príliš nesedí. Tam by sa hodila skôr Petra Vajdová, ktorá mi v tomto dabingu neuveriteľne chýbala. Inak to je ale jeden z tých lepších dabingov :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Stážista / The Intern

Poslaťod Wiwan » Uto 26.12.2017 19:04:18 quicklink

Dado513 píše:Osobne mi už istý čas vadí, ako sa Ivan Romančík stal akousi univerzálnou voľbou pre starších hercov, dokonca aj tých, ktorí mali dlhé roky iného zaužívaného dabéra. Nechápte ma zle, Romančíka mám ako dabéra nesmierne rád, ale toto nadmerné obsadzovanie, dokonca aj tam, kde sa hlasovo nehodí, výslednému dojmu zo slovenského znenia vôbec neprospieva. Ako Robert de Niro sa mi síce pozdáva viac než trebárs Dušan Jamrich, avšak napríklad jeho spojenie s Harrisonom Fordom mi poriadne reže uši. Každopádne by minimálne pri takýchto hereckých esách mala samotná televízia odsunúť akékoľvek prekážky a spory bokom a postarať sa o to, aby v dabingu účinkovali ich dvorní dabéri (v tomto prípade samozrejme narážam na Petra Rúfusa).

Dado513,je pravda,že zahraniční herci majú svojich dvorný dablérov,lenže tí sa dostanú do vyššieho veku a tu už dvorný dablér,ktorý daboval napr. Forda 30-40 ročného je ťažšie uveriteľný,keď ho dabuje ako 75 ročného.Pamätám si Romančíka,keď skvele daboval staručkého Kirka Douglasa/83r. s poruchou reči/a mal som problém ho identifikovať.čo znamená,že sa vie danej postave prispôsobiť.Nie tak dávno som pozeral film s už starým Fordom,a schválne som si prepol na originál a dablér mu trafil presne rovnakú farbu hlasu.Pri Hopkinsovi a Gloverovi je ten rozdiel vo farbe hlasu hádam najvýraznejší.
Wiwan
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 22.3.2015 08:38:11

Re: Stážista / The Intern

Poslaťod stevo12 » Str 27.12.2017 20:23:42 quicklink

Úplne súhlasím s Dadom. Pri prepínaní pred pár dňami som narazil na film Večne mladá a spojenie Romančík - Ford malo ďaleko od toho aby sa to dalo nazvať "to pravé orechové".
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Stážista / The Intern

Poslaťod Dado » Str 27.12.2017 21:20:17 quicklink

Wiwan píše:Dado513,je pravda,že zahraniční herci majú svojich dvorný dablérov,lenže tí sa dostanú do vyššieho veku a tu už dvorný dablér,ktorý daboval napr. Forda 30-40 ročného je ťažšie uveriteľný,keď ho dabuje ako 75 ročného...


Čas beží predsa pre každého rovnako a tak, ako starnú svetoví herci, tak starnú aj tí naši, ktorí pracujú ako dabéri (nie dabléri, to je trochu iná profesia). Peter Rúfus daboval Forda naposledy pred dvoma rokmi v Star Wars VII a hlasovo sa hodil možno ešte viac než na 40-ročného Forda, takže v tomto smere skutočne problém nie je.

Rozdiel medzi de Nirom a Fordom vidím v tom, že stále sviežim dojmom pôsobiaceho Forda by som si v tých „dedkovských“ rolách, v ktorých sa dnes pravidelne objavuje de Niro, len sotva dokázal predstaviť. Práve v tom tkvie môj problém s obsadzovaním Romančíka. Ten je síce od oboch hercov o pár rokov mladší, no na základe hlasu som mu vždy tipoval viac rokov, a to asi aj bude dôvodom, prečo sa z môjho pohľadu dokáže veľmi dobre prispôsobiť starému de Nirovi, ale už nie starému Fordovi.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Stážista / The Intern

Poslaťod Wiwan » Štv 28.12.2017 12:18:08 quicklink

stevo12 píše:Úplne súhlasím s Dadom. Pri prepínaní pred pár dňami som narazil na film Večne mladá a spojenie Romančík - Ford malo ďaleko od toho aby sa to dalo nazvať "to pravé orechové".

Nuž,ja som s tým spojením problém nemal,čiže mi vôbec nevadil.Chyba je,že Rúfus pre Markízu nerobí a tak Romančík len pláta diery,ktoré takto vznikli.Nikoho lepšieho si zatiaľ neviem predstaviť.
Wiwan
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 22.3.2015 08:38:11


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.