Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 23:13:06

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Dr. Dolittle / Dr. Dolittle °

Dr. Dolittle / Dr. Dolittle °

Poslaťod slavo » Ned 13.3.2011 15:02:17 quicklink

Dr. Dolittle.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1.DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Pavol Topoľský - Eddie Murphy (Dr. John Dolittle), Alfréd Aczel - Ossie Davis (Archer Dolittle), Marián Miezga - Oliver Platt (Dr. Mark Weller), ??? - Peter Boyle (Calloway), Juraj Predmerský - Richard Schiff (Dr. Gene „Geno“ Reiss), Ivan Laca - Jeffrey Tambor (Dr. Fish), ??? - Raven-Symoné (Charisse Dolittlová), ??? - Chris Rock (Rodney - hlas), Dáša Rúfusová - Jenna Elfman (sova - hlas), ??? - Steven Gilborn (Dr. Sam Litvack), Vladimír Bartoň - Norm MacDonald (Lucky - hlas), Silvia Došeková, Ladislav Konrád, Dušan Kaprálik, Ján Mistrík, Dušan Tarageľ, Oľga Šulíková, Ladislav Kerata a ďalší

Zvukový majster: Ľubomír Novota
Produkcia: Lila Marušiaková
Asistentka réžie: Patrícia Kubovská
Preklad a dialógy: Miroslava Brezovská
Dramaturgia: Soňa Ronajová
Réžia slovenského znenia: Pavel Gejdoš
Vyrobilo: Štúdio Elvia Pro Slovakia pre televíziu Markíza - 2002

2.DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Eddie Murphy (Dr. John Dolittle), Eduard Vitek - Ossie Davis (Archer Dolittle), Marián Prevendarčík - Oliver Platt (Dr. Mark Weller), Ivan Letko - Peter Boyle (Calloway), Andrea Karnasová - Kristen Wilson (Lisa Dolittlová), Ján Tréger - Jeffrey Tambor (Dr. Fish + titulky), Patrícia Willantová - Raven-Symoné (Charisse Dolittlová), Peter Krajčovič - Chris Rock (Rodney - hlas), Zuzana Kyzeková - Jenna Elfman (sova - hlas), Ladislav Konrád - Steven Gilborn (Dr. Sam Litvack), Jakub Janák - Dari Gerard Smith (5-ročný John Dolittle), Ivan Gogál, Peter Kollárik, Igor Krempaský, Katarína Križanová, Juraj Predmerský, Ivan Romančík a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ a TV PLUS


Súvisí s:
Dr. Dolittle 2, Dr. Dolittle 3, Dr. Dolittle 4, Dr. Dolittle 5
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Doktor Dolittle / Dr. Dolittle

Poslaťod slavo » Ned 13.3.2011 15:22:54 quicklink

Za posledných dvadsať rokov sa asi iba raz stalo, že na Eddieho Murphyho obsadili iného herca ako je Pavol Topoľský (a to vo filme Trhák pána Bowfingera, kde ho daboval Marián Miezga), ale nerozumiem prečo to spravili teraz? Veď Dolittle je pomerne populárny film a ak chceli na tomto ušetriť, tak už fakt neviem.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Doktor Dolittle / Dr. Dolittle

Poslaťod anderson » Pon 14.3.2011 15:29:57 quicklink

Ale ved tento film už určite bežal aj na Markíze. A s Topoľským. Alebo sa mýlim ? Pretoze teraz som zapol JOJ a je to naozaj BIEDA.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Doktor Dolittle / Dr. Dolittle

Poslaťod slavo » Pon 14.3.2011 15:35:09 quicklink

anderson píše:Ale ved tento film už určite bežal aj na Markíze. A s Topoľským. Alebo sa mýlim ? Pretoze teraz som zapol JOJ a je to naozaj BIEDA.


Uvedenie na MARKÍZE si nepamätám, ale viem, že to išlo pred pár rokmi na STV a viackrát. Dabing s Topoľským ešte preverím. Tento dabing mal výborne obsadeného Petra Krajčoviča, ten sa na to morské prasa dokonale hodil. Čo sa týka Ivana Letka, tak toho mohli tejto postavy ušetriť. Na Boyla by som dal Romančíka.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Doktor Dolittle / Dr. Dolittle

Poslaťod anderson » Pon 14.3.2011 15:37:50 quicklink

Na STV to asi išlo česky. Ale dúfam, že sa mýlim.

EDIT: Na STV išla iba Dvojka. A po česky.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Doktor Dolittle / Dr. Dolittle

Poslaťod Hurvino » Pon 14.3.2011 18:35:40 quicklink

EDIT pody80: omylom som zrusil Hurvinov prispevok. Pisal nieco v zmysle, ze sa mu zda, ze to mal s Topolskym z Markizy, ale odislo mu to s diskom.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Doktor Dolittle / Dr. Dolittle

Poslaťod pody80 » Pon 14.3.2011 20:33:50 quicklink

Ja som to mal urcite po slovensky, bud z JOJ alebo z Markizy. Vyzera to ale tak, ze na JOJ to este nebezalo, takze by to potom bola Markiza. Ale v slovencine to uz urcite bezalo.
pody80
100+
 
Príspevky: 174
Registrovaný: Pia 24.12.2010 12:04:03

Re: Doktor Dolittle / Dr. Dolittle

Poslaťod anderson » Pon 14.3.2011 20:46:56 quicklink

Dr. Dolittle naozaj na JOJ bežal. Presne 1.11.2008. Ale ... s českým kinodabingom. Veľmi dobre si to teraz vybavujem. A čoraz viac som presvedčený, že markizácky dabing s Topoľským naozaj existuje. Dabing s Kaprálikom je tým pádom nový, buď 2010 alebo 2011. No najmä, je úplne zbytočný.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Doktor Dolittle / Dr. Dolittle

Poslaťod blueneon81 » Pia 7.3.2014 21:32:42 quicklink

Na Markíze to išlo s Topoľským, ak budem mať viac času, tak prevetrám staré VHS, viem, že som to nahrával.
blueneon81
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned 12.6.2011 12:53:36

Re: Doktor Dolittle / Dr. Dolittle

Poslaťod PeterSD » Pon 13.10.2014 02:42:41 quicklink

Téma upravená. Potvrdzujem markizácky dabing.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 42 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.