Aktuálny čas je Pon 29.4.2024 01:37:09

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Kalifát / Kalifat

Kalifát / Kalifat

Poslaťod ladno » Str 20.9.2023 22:43:26 quicklink

Kalifát.jpg
Info: IMDB | ČSFD

V slovenskom znení: Petra Vajdová - Aliette Opheim (Fatima), Zuzana Porubjaková - Gizem Erdogan (Pervin), Matúš Krátky - Amed Bozan (Husam), Boris Al-Khalagi - Lancelot Ncube (Ibbe), Michal Hallon - Albin Grenholm (Calle), Martin Mňahončák - Simon Mezher (Sulejman), Martin Vitek, Judita Bilá, Juraj Predmerský, Lenka Prokopová, Lucia Hurajová, Rastislav Sokol (titulky) a ďalší.

Spolupracovali: Igor Karas, Lucia Méderová, Hana Sokolíková, Anna Martin, Elena Grohová, Viktória Méderová
Réžia slovenského znenia: Michael Vyskočáni
Vyrobila: RTVS - 2023

Premiéra: 09.09.2023 o 22:15 na Dvojke
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Kalifát / Kalifat

Poslaťod Mariuss » Sob 23.9.2023 13:07:45 quicklink

Pridaný plagát, čas premiéry a tv kanál. Aby to bolo všetko tip-top 8-).

Keď som pred pár rokmi tento seriál videl, veril som, že by ho (podobne ako Narcos) mohla odkúpiť RTVS (a vznikol by tak slovenský dabing), nakoľko má naša verejnoprávna televízia záľubu v týchto kvalitných, politicky ladených seriáloch a mini-sériach.

Som rád, že sa to stalo realitou, a že sa réžie opäť ujal Michael Vyskočáni, ktorému réžia dabingov k spomínaným seriálom a mini-sériam očividne chutí (Babylon Berlín, Nula nula nula, Westworld, Najsilnejší hlas, Mediciovci... atď).

Dabing hodnotím veľmi pozitívne. Teší ma, že tak kvalitná záležitosť, akou Kalifát je (pravdepodobne jedna z najkvalitnejších aké, inak podpriemerný Netflix, ponúka), dostala podarený slovenský dabing. A vzhľadom na to, že český dabing táto pecka stále nemá, je to o to hodnotnejšie.

V jednej veci ma ale RTVS naštvala (netuším ako dlho to už robí). A síce, že počas plynutia seriálu sa okrem reklamy vpálenej priamo do obrazu (čo je jedno z najväčších reklamných zverstiev v TV) začal pridávať aj zvukový jingel, ktorý ma diváka vytrhnúť z diania, a zamerať jeho pozornosť inde... na reklamu (podobná debilita, akú roky môžeme vídať na TV JOJ). Tým sa okrem obrazu znehodnotí (aj keď len na pár sekúnd) aj samotný dabing.
Ak si niekto v RTVS myslí, že ma týmto naláka na reláciu Lov slov, tak opak je pravdou.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Kalifát / Kalifat

Poslaťod ladno » Sob 23.9.2023 22:43:29 quicklink

Mariuss píše:Pridaný plagát, čas premiéry a tv kanál. Aby to bolo všetko tip-top 8-)...

Ďakujem, snažil som sa nájsť slovenský plagát, ale našiel som len promo obrázok v slovenčine od RTVS, tak som dal sem tento obrázok, aj keď to nebol plagát. Nabudúce radšej dám plagát, keď aj v angličtine. ;)

Dabing sa podaril, hlasy sú vybrané dobre a nie je v ňom pre mňa žiadny výrazne rušivý element. Možno okrem džinglu na Lov slov. :lol: Preklad aj úprava dialógov sú veľmi dobré, čo ma teší. Každopádne však mám trochu problémy s menej výraznými, resp. pre mňa menej napočúvanými dabingovými hlasmi v seriáli. Radšej sem dávam len mená, ktorými som si istý, že som v seriáli započul a priradil ich správne, pokiaľ niekto identifikuje ďalšie, napíšte mi komentár, rád ich doplním.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron