Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 22:23:40

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rosalinda / Rosalinda

Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod Jandro » Sob 24.9.2011 19:02:03 quicklink

Rosalinda.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Emanuel Hason - Fernando Carrillo (Fernando José Altamirano del Castillo), Anna Šišková - Thalía (Rosalinda Pérez Romerová), Szidi Tobias - Angélica María (Soledad Martha Romerová), Marta Sládečková - Lupita Ferrer (Valeria Del Castillová), Helena Krajčiová - Nora Salinas (Fedra Pérez Romerová), Michaela Čobejová - Adriana Fonseca (Lucía Pérez Romerová), Vladimír Černý - Miguel Ángel Rodríguez (Javier Pérez), Dušan Szabó - Manuel Saval (Alfredo Del Castillo), Zuzana Kronerová - Meche Barba (Angustias), Ivan Romančík - Roberto 'Flaco' Guzmán (Francisco 'Miserias' Quinonez), Ján Tréger - Victor Noriega, Emiliano Lizárraga, Jorge Pascual Rubio, Yamil Sesin (Alejandro 'Alex' Dorantes, Ramiro, Cosme, Modesto), Jana Strnisková - Elvira Monsell (Bertha Álvarezová), Daniel Dangl - Jorge de Silva (Roberto 'Beto' Perez Romero), Henrieta Mičkovicová - Paty Diaz, Ivonne Montero (Clarita Martinezová, Celina Barrigaová), Miroslav Trnavský - Javier Ruán, Alejandro Ávila, Arturo Muñoz, Jorge Pascual Rubio, Rodrigo Nery (Chuy, Gerardo Navarette, detektív Torres, Cosme, Alfredov advokát), Jana Wagnerová - Esther Rinaldi (Abril Valdez Quiñónez Del Castillová), Lucia Lapišáková - Anastasia (Alcira Ordóñezová), Klára Dubovicová - Ninón Sevilla, Eva Calvo (Asunción, Úrsula Valdezová), Soňa Ulická - Renata Flores (Zoila Barrigaová), Ivan Laca - René Muñoz, Alberto Insua (Florentino Rosas, Dr. Riveroll), Alena Michalidesová / Slávka Halčáková - Sara Luz (Becky Rosasová), Eva Matejková - Laura Zapata, Sara Montes (Verónica Del Castillová, Sandra Pacheco de Riveraová), Vladimír Bartoň - Sergio Reynoso (Agustin Morales), Lenka Košická - Jessica Salazar, Anastasia, Tere López-Tarín, Guadalupe Bolaños (Pamela Iturbideová, Alcira Ordóñezová, Natalia, zdravotná sestra), Roman Matisko - Eduardo Luna, Alejandro Ávila (Aníbal Eduardo Rivera Pacheco, Gerardo Navarette), Lucia Vráblicová - Ivonne Montero, Ana María Aguirre, Aida Cuevas (Celina Barrigaová, Enriqueta de Navarreteová, Aida Cuevasová), Jozef Šimonovič - Raúl Padilla, Julio Urreta, Javier Ruán (Bonifacio, Ayala, Chuy), Martin Zatovič - Eugenio Bartilotti, Alejandro Ávila, Emiliano Lizárraga, Duilio Davino (Efrén, Gerardo Navarette, Ramiro, Duilio Davino), Helena Geregová - Ivonne Montero, Luz María Zetina (Celina Barrigaová, Luz Maria), Peter Jamrich - Ricky Mergold (David), Eva Landlová - Eva Calvo, Irma Torres (Úrsula Valdezová, Julieta), Ján Mistrík - Eduardo Liñán, Alberto Insua, Raúl Padilla, Julio Urreta, Teo Tapia (Demetrio Morales, Dr. Riveroll, Bonifacio, Ayala, Rodrigo Lazaro), Marián Lipták - Javier Ruán, Jorge Pascual Rubio, Carlos Cuevas (Chuy, Cosme, Carlos Cuevas), Iveta Kožková - Liza Willert (Georgina Montesová), Patrik Minár - Alejandro Ávila, Jorge Pascual Rubio, Eugenio Bartilotti (Gerardo Navarette, Cosme, Efrén), Elena Petrovická - Ana María Aguirre, Sara Montes (Enriqueta de Navarreteová, Sandra Pacheco de Riveraová), Peter Šimun - Alberto Insua (Dr. Riveroll), Anton Vaculík - Alberto Insua, Jorge Pascual Rubio (Dr. Riveroll, Cosme), Peter Kollárik - Arturo Muñoz, Jorge Pascual Rubio (detektív Torres, Cosme), Štefan Bučko - Alberto Insua (Dr. Riveroll), Jozef Švoňavský - Javier Ruán, Jorge Pascual Rubio (Chuy, Cosme), Monika Radványiová - Aida Cuevas (Aida Cuevasová), Zuzana Fialová - Sabine Moussier (Cristina), Marek Majeský - Jorge Pascual Rubio (Cosme), Magdaléna Košická - Ana María Aguirre, Sara Montes (Enriqueta de Navarreteová, Sandra Pacheco de Riveraová), Martin Kaprálik - Alejandro Ávila (Gerardo Navarette), Tatiana Radeva - Tina Romero, Meche Barba (Dolores Romerová, Angustias), Ivan Gogál - Guillermo García Cantú (José Fernando Altamirano), Viera Strnisková - Queta Lavat (riaditeľka väznice), Ján Greššo - Claudio Rojo (Dr. Medina), Maroš Kramár - Jorge Pascual Rubio (Cosme), Peter Sklár - Ricardo Margaleff (Betov kamarát), Boris Al-Khalagi, Oľga Belešová, Eduard Bindas, Ján Gallovič, Vladimír Hajdu, Dušan Jamrich, Henrieta Jančišinová, Andrea Karnasová, Daniela Kuffelová, Juraj Predmerský, Jana Valocká, Ľubica Mackovičová (titulky) a ďalší.

Zvukový majster: Marián Ujlaky, Martin Bielik, Miroslav Lantaj
Produkcia: Zlatica Lauková
Asistentka réžie: Vilma Fančovičová, Ľudmila Šurinová
Preklad: Dagmar Timurová, Alena Viskaja, Martin Már, Katarína Gocká, Erika Mináriková a iní
Dialógy: Dagmar Bajnoková, Tatiana Kulíšková, Eva Bakovková, Daniela Hroncová, Marta Maličkajová, Viera Bieliková, Zuzana Grečnárová a iní
Dramaturgia: Eva Vanková
Réžia slovenského znenia: Eva Galandová, Elena Petrovická
Vyrobilo: Atiz Studio pre televíziu Markíza - 2000

Premiéra: 24.04.2000 (TV Markíza) | 20.05.2009 (JOJ Plus)
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod fofo16 » Sob 24.9.2011 19:28:56 quicklink

...ja len, že JORGE je mužské meno, tak ho asi Mičkovicová nedabovala ;)
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod Jandro » Ned 25.9.2011 00:39:30 quicklink

vďaka za upozornenie ... omylom som ženské meno dal k Danglovi a naopak ;)
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod davidosik » Ned 14.9.2014 18:26:57 quicklink

...Rád by som podotkol, že titulky nahovorila Mária Schlooserová a nie Dušan Jamrich. Inak je to ok, ešte v réžií slovenského znenia spolu s E.Petrovickou spolupracovala v niektorých epizódach aj Eva Galandová-takže tieto dve osoby pridaj :)
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod Peter » Str 26.11.2014 14:52:06 quicklink

davidosik píše:...Rád by som podotkol, že titulky nahovorila Mária Schlooserová a nie Dušan Jamrich. Inak je to ok, ešte v réžií slovenského znenia spolu s E.Petrovickou spolupracovala v niektorých epizódach aj Eva Galandová-takže tieto dve osoby pridaj :)

Nie, žiadna Mária Schlosserová. Titulky nahovorila tá istá, čo aj v Keď budeš moja. Ale pokiaľ viem, ešte sme na jej meno neprišli. Avšak v jednej časti Noci v archíve sa objavila táto osoba ako hlásateľka večerného programu z roku 1986, no bohužiaľ, jej meno sa neobjavilo.
Peter
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 2.1.2012 22:09:46

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod mato46 » Str 26.11.2014 17:40:26 quicklink

Odvysielané v premiére to bolo v lete roku 2000. Takže rok výroby je zrejme tiež 2000.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod davidosik » Pia 9.1.2015 22:46:41 quicklink

Peter píše:
davidosik píše:...Rád by som podotkol, že titulky nahovorila Mária Schlooserová a nie Dušan Jamrich. Inak je to ok, ešte v réžií slovenského znenia spolu s E.Petrovickou spolupracovala v niektorých epizódach aj Eva Galandová-takže tieto dve osoby pridaj :)

Nie, žiadna Mária Schlosserová. Titulky nahovorila tá istá, čo aj v Keď budeš moja. Ale pokiaľ viem, ešte sme na jej meno neprišli. Avšak v jednej časti Noci v archíve sa objavila táto osoba ako hlásateľka večerného programu z roku 1986, no bohužiaľ, jej meno sa neobjavilo.

...Som rád, že ste tam tú Máriu Schlooserovú, ako čitateľku tituliek, nakoniec doplnili! Áno, na stopro je to ona, pretože, keďže tak dobre vieš, že to čítala tá istá čo v "Keď budeš moja" a pozeral si si ten profil tej telenovely, tak ľahko zistíš, že ide o tú istú osobu. Okrem toho ja hlas Márie Schlooserovej dobre poznám, a celú Rosalindu mám na DVD v SK dabingu, keď to dávala JOJPLUS v roku 2009. Takže taktiež ste si mohli všimnúť, že M. Schlooserová nahovorila titulky aj v Esmeralde, Yagovi,Vtákoch v tŕní, Votrelkyni a v mnoho iných žánroch, ako je napr. Princezná Fantaghiró, či Ally MCbielová. A tá Eva Galandová má byť iba v ,,réžií slovenského znenia" aj s E. Petrovickou, nie so Schlooserovou pri titulkách, pretože titulky čítala len Schlooserová a nik iný, pri všetkých tých 80 častí. Ale to je jedno, hlavná vec, že tam už je.
Ďakujem za pochopenie.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod fofo16 » Sob 10.1.2015 02:52:10 quicklink

Tu je ukážka hlasu M. Schlosserovej... noo neviem, neviem, či to je ten istý hlas...
https://www.audiolibrix.com/sk/Director ... hlosserova
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod davidosik » Sob 10.1.2015 12:42:03 quicklink

Áno, pane bože, JASNÉ, že JE TO ONA!!! Ibaže tu je už staršia. Ona je vlastne v súčasnosti už na dôchodku, preto ju už ani nepočuť v seriáloch na titulkách. Tak ak mi neveríte, puste si začiatočné znelky všetkých tých titulov, ktoré som menoval v mojom predšlom príspevku a porovnajte to aj s touto ukážkou. Inak on bola svojho času dosť známa hlásateľka- kedysi uvádzala na STV programy (tak ako niekedy dnes K. Brychtová), keď sa išli začať, takže je to ona! Naozaj! Pre istotu posielam slovensku zvučku Rosalindy- no v nej mala ešte taký akoby tenší hlas, keďže bola mladšia a dnes je už dôchodkyňa, iba občas nahovorí rozhlasové hry, keď ju zavolajú.

Nech sa páči : https://www.youtube.com/watch?v=lLes8XeBjRA
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod anderson » Sob 10.1.2015 12:56:21 quicklink

Ja tú osobu z titulkov ROSALINDY poznám pod menom MÁRIA DACEJOVÁ. V Slovenskom rozhlase som ju casto pocul ucinkovat v roznych literarnych pasmach a v hrach bola obvykle obsadzovana - napriek veku - do uloh deti. Vzdy som si ju pri titulkoch mylil s Lubou Mackovicovou, nakolko obe obcas vedia dostat hlas do rovnakej polohy.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Ďalší

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.