Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:12:08

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Esmeralda / Esmeralda

Esmeralda / Esmeralda

Poslaťod Jandro » Sob 24.9.2011 19:05:27 quicklink

Obrázok
INFO: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení:

V hlavných úlohách: Daniela Kuffelová - Leticia Calderón (Esmeralda Rosales-Penarrealová), Pavel Višňovský - Fernando Colunga (José Armando Penarreal De Velasco), Matej Landl - Enrique Lizalde (Don Rodolfo Penarreal), Marta Sládečková - Laura Zapata (Fátima Linares Viuda de Penarrealová), Soňa Norisová - Ana Patricia Rojo (Georgina Pérez-Montalvová), Dušan Jamrich - Salvador Pineda (Dr. Lucio Malaver), Vladimír Černý - Ignacio López Tarso (Melesio)

Ďalej hrajú: František Kovár / Ivan Vojtek st. - Gustavo Rojo (Dr. Bernardo Pérez-Montalvo), Viera Strnisková - Irán Eory (Sor Piedad), Eduard Bindas - Noé Murayama (Fermín), Szidi Tobias / Monika Radványiová - Elsa Cardenas (Hortencia), Vladimír Bartoň - Raúl Padilla (Trolebús), Zuzana Frenglová - Nicky Mondellini (Dr. Rosario Munozová), Eva Krížiková - Dina de Marco (Crisanta), Silvia Šuvadová - Esther Rinaldi (Flor de la Caridad 'Florecita' Lucerová), Michaela Čobejová - Elsa Navarrete (Aurora), Helena Geregová - Rosita Pelayo (Hilda), Ivan Laca - Juan Carlos Serrán (Dionisio Lucero), Ján Tréger - Juan Pablo Gamboa (Dr. Álvaro Lazcano), Iveta Kožková - María Luisa Alcalá (Dona Socorra 'Socorrito'), Dušan Szabó - Alejandro Ruiz (Adrián Lucero), Silvia Petöová - Nora Salinas (Graciela 'Gracielita' Penarreal Linares de Valverdeová), Marek Majeský - Rafael del Villar (Sebastián Robles-Gil), Peter Sklár - Sergio Jurado (Estrada), Tatiana Radeva - Raquel Morell (Blanca De Velasco de Penarrealová), Lucia Vráblicová - Raquel Pankowsky (Juana), Zuzana Kronerová - Raquel Olmedo (Dominga), Pavol Topoľský - Marco Uriel (Emiliano Valverde), Helena Krajčiová/Zuzana Fialová/Ľubica Trégerová - Isadora González (Tania), Zuzana Fialová/Jana Kolesárová/Helena Krajčiová/Ľubica Trégerová - María Morena (Doris Camacho), Anton Vaculík/Peter Marcin - Cuco Sánchez (Don Cuco), Elena Petrovická - Dacia González (Rita Valverde), Jozef Švoňavský - Roberto D'Amico (Gustavo Valverde), Soňa Ulická - Dolores Salomón, Irma Torres (Tula, Altagracia), Andy Timková - Úrsula Murayama (Jacinta), Helena Krajčiová - Gabriela del Valle (Zoila), Miroslav Trnavský - Roberto Ruy, Sergio Jurado (indián Ofelio, Joaquín Estrada), Marek Ťapák/Miroslav Trnavský - José Antonio Coro (Díaz Mirón), Oľga Belešová, Klára Dubovicová, Ivan Šandor, Eva Matejková, Mária Schlosserová - (titulky) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali:

Zvukový majster: Miroslav Lantaj, Marián Ujlaky, Martin Bielik
Produkcia: Zlatica Lauková
Asistentka réžie: Vilma Fančovičová
Preklad: Dagmar Timurová, Erika Mináriková, Martina Slezáková, Elena Kratochvílová, Alžbeta Karasová, Táňa Vladikaninová, Jarmila Pátková, Jarmila Faktorová a iní
Dialógy: Viera Bieliková, Jarmila Dřínovská, Zuzana Suchánová, Eva Grožáková, Danka Kapucianová, Juraj Ronaj, Monika Radványiová, Zuzana Grečnárová a iní
Dramaturgia: Eva Vanková
Réžia slovenského znenia: Eva Galandová, Zdeno Dřínovský
Pripravilo: Štúdio Artefakt pre TV Markíza, 1999
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Esmeralda / Esmeralda

Poslaťod Jandro » Štv 29.9.2011 15:21:26 quicklink

V Telecvokingu bola vtedy vcelku vtipná paródia na túto telenovelu: http://www.youtube.com/watch?v=86XcNL-S ... re=related Aj to svedčí o jej úspešnosti. :)
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Esmeralda / Esmeralda

Poslaťod davidosik » Štv 15.1.2015 19:14:45 quicklink

Inak táto telenovela išla prvý krát na Markíze, (resp., mala premiéru) v roku 1998!!! Takže rok výroby dabingu musí byť 1998 nie 99 ! Ale to len tak pre informáciu...aby sa tu neuvádzali zlé fakty...
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Esmeralda / Esmeralda

Poslaťod Peter » Sob 21.2.2015 19:57:56 quicklink

davidosik píše:Inak táto telenovela išla prvý krát na Markíze, (resp., mala premiéru) v roku 1998!!! Takže rok výroby dabingu musí byť 1998 nie 99 ! Ale to len tak pre informáciu...aby sa tu neuvádzali zlé fakty...

Buď taký láskavý a prestaň tu uvádzať zavádzajúce fakty. Premiéra Esmeraldy bola 20. apríla 1999, takže je každému jasné, kedy dabing vznikol. Prosím o návrat pôvodného roka. Ďakujem.
Peter
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 2.1.2012 22:09:46

Re: Esmeralda / Esmeralda

Poslaťod davidosik » Pon 23.2.2015 16:17:00 quicklink

Ospravedlňujem sa. Esmeralda išla naozaj v roku 1999, nakoniec som si to lepšie overil, tu je dôkaz: http://www.sme.sk/c/2193905/tv-pondelok.html
Myslel som si, že rok dabingu bude 98, keďže viac mojich mediálnych faktov, čo vlastním, uvádzali príchod Esmeraldy v r. 1998.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Esmeralda / Esmeralda

Poslaťod Peter » Pon 23.2.2015 16:19:56 quicklink

davidosik píše:Ospravedlňujem sa. Esmeralda išla naozaj v roku 1999, nakoniec som si to lepšie overil, tu je dôkaz: http://www.sme.sk/c/2193905/tv-pondelok.html
Myslel som si, že rok dabingu bude 98, keďže viac mojich mediálnych faktov, čo vlastním, uvádzali príchod Esmeraldy v r. 1998.

Som rád, že si to pochopil, hoci ma to stálo veľa námahy. Takže poprosím o opravu roku vzniku dabingu.
Peter
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 2.1.2012 22:09:46

Re: Esmeralda / Esmeralda

Poslaťod davidosik » Pon 23.2.2015 17:06:51 quicklink

Peter píše:
davidosik píše:Ospravedlňujem sa. Esmeralda išla naozaj v roku 1999, nakoniec som si to lepšie overil, tu je dôkaz: http://www.sme.sk/c/2193905/tv-pondelok.html
Myslel som si, že rok dabingu bude 98, keďže viac mojich mediálnych faktov, čo vlastním, uvádzali príchod Esmeraldy v r. 1998.

Som rád, že si to pochopil, hoci ma to stálo veľa námahy. Takže poprosím o opravu roku vzniku dabingu.


Ale len v tomto prípade. Čo sa týka titulkov Rosalindy, viem naisto, že ide o Schlosserovú.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Esmeralda / Esmeralda

Poslaťod Peter » Pon 23.2.2015 19:38:54 quicklink

davidosik píše:
Peter píše:
davidosik píše:Ospravedlňujem sa. Esmeralda išla naozaj v roku 1999, nakoniec som si to lepšie overil, tu je dôkaz: http://www.sme.sk/c/2193905/tv-pondelok.html
Myslel som si, že rok dabingu bude 98, keďže viac mojich mediálnych faktov, čo vlastním, uvádzali príchod Esmeraldy v r. 1998.

Som rád, že si to pochopil, hoci ma to stálo veľa námahy. Takže poprosím o opravu roku vzniku dabingu.


Ale len v tomto prípade. Čo sa týka titulkov Rosalindy, viem naisto, že ide o Schlosserovú.

Nie je to Schlosserová, je to Mackovičová. Už to tam napísal aj anderson, že je to ten istý hlas ako vo Frasierovi. A to isté sa týka aj Keď budeš moja.
Peter
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 2.1.2012 22:09:46

Re: Esmeralda / Esmeralda

Poslaťod Peter » Pia 27.2.2015 20:30:15 quicklink

Znovu tu niekto niečo nepochopil. Esmeraldu čítala Mária Schlosserová, nie Ľubica Mackovičová. My sme sa v tejto téme o Rosalinde len zmienili. Mária Schlosserová bola správne uvedená, teraz je to chybné. Takže treba to vrátiť späť. Ďakujem.
Peter
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 2.1.2012 22:09:46

Re: Esmeralda / Esmeralda

Poslaťod janecek » Uto 13.2.2018 14:35:31 quicklink

Helena Krajčiová/Zuzana Fialová/Ľubica Trégerová - Isadora González (Tania), Zuzana Fialová/Jana Kolesárová/Helena Krajčiová/Ľubica Trégerová - María Morena (Doris Camacho), Anton Vaculík/Peter Marcin - Cuco Sánchez (Don Cuco), Elena Petrovická - Dacia González (Rita Valverde), Jozef Švoňavský - Roberto D'Amico (Gustavo Valverde), Soňa Ulická - Dolores Salomón, Irma Torres (Tula, Altagracia), Andy Timková - Úrsula Murayama (Jacinta), Helena Krajčiová - Gabriela del Valle (Zoila), Miroslav Trnavský - Roberto Ruy, Sergio Jurado (indián Ofelio, Joaquín Estrada), Marek Ťapák/Miroslav Trnavský - José Antonio Coro (Díaz Mirón), Oľga Belešová, Klára Dubovicová, Ivan Šandor, Eva Matejková
janecek
100+
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Štv 21.7.2011 12:20:40


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 12 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.