Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 16:11:21

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Napoleon / Napoléon / Napoleon

Napoleon / Napoléon / Napoleon

Poslaťod Piri » Uto 11.10.2011 11:03:41 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD

ŠTVORDIELNA MINI-SÉRIA

V slovenskom znení: Pavol Topoľský - Christian Clavier (Napoléon), Anna Javorková - Isabella Rossellini (Joséphine de Beauharnais), Ján Kroner - Gérard Depardieu (Joseph Fouché), Marián Geišberg - John Malkovich (Charles Talleyrand), Emília Vášáryová, Jozef Vajda, Ivo Gogál, Lenka Košická, Miroslav Trnavský, Boris Farkaš, Stanislav Král, Gabriela Škrabáková, Zuzana Marošová, Tatiana Pauhofová, Ján Gallovič, Vladimír Jedľovský, Anton Vaculík, Elo Romančík, Judita Bilá, Ivan Romančík, Dušan Tarageľ, Ivan Krivosudský, Peter Sklár, Daniel Dangl, Ivo Hlaváček, Helena Geregová, Vanda Růžičková, Henrieta Mičkovicová, Mária Landlová a ďalší.

Zvuk: Miroslav Mlynka
Produkcia:Jana Mareková
Asistentka réžie: Zdenka Večerná
Preklad:Elena Flašková
Dialógy: Katarína Lužáková
Odborná spolupráca: Vladimír Segeš
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia slovenského znenia: Peter Mikulík
Vyrobila: Spoločnosť MAYA pre Slovenskú televíziu

Pozn.: Informácie sú priamo z nahrávky. Obsadenie a výroba sú pre všetky časti identické. Rok nebol uvedený.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Napoleon / Napoleon

Poslaťod Vavrinec » Uto 11.10.2011 11:29:17 quicklink

bol Topoľský lepší ako Landl vo filmovom Napoleonovi?
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Napoleon / Napoleon

Poslaťod Piri » Uto 11.10.2011 11:44:17 quicklink

Vavrinec píše:bol Topoľský lepší ako Landl vo filmovom Napoleonovi?


neviem posudit. serial som videl ako prvy (STV vysiela od 2005) a film s Philippom Torretonom som este nevidel. Topolsky bol dobry, celkovo dabing bol doslova "nabuchany" hlasmi, o com svedci aj obsadenie... pripomenulo mi to dabing na Grofa Monte Cristo s G. Depardieu.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Napoleon / Napoleon

Poslaťod Vavrinec » Uto 11.10.2011 11:50:47 quicklink

Piri píše:
Vavrinec píše:bol Topoľský lepší ako Landl vo filmovom Napoleonovi?


neviem posudit. serial som videl ako prvy (STV vysiela od 2005) a film s Philippom Torretonom som este nevidel. Topolsky bol dobry, celkovo dabing bol doslova "nabuchany" hlasmi, o com svedci aj obsadenie... pripomenulo mi to dabing na Grofa Monte Cristo s G. Depardieu.

ja vidím že dabing je nabuchany hlasmi ale to neznamená či sa hodili lebo Ladnl bol skvelý ako aj celý dabing znel skvelo len tam bolo jedno sklamanie a práve to bol Topoľský ktorý sa vôbec nehodil trocha to aj rezalo uši ale zase neviem koho by dali namiesto neho inak odporúčam ti ten film ak chceš poskytnem ti audio
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: ladno a 13 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.