Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:45:14

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Ako si vycvičiť drakov / Dragons: Riders of Berk

Ako si vycvičiť drakov / Dragons: Riders of Berk

Poslaťod PeterSD » Str 18.2.2015 00:13:35 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. SÉRIA

V slovenskom znení: Frencien Bauer (Štikút), Ivan Gogál (náčelník), Peter Rúfus (Pahlt), Miroslava Belancová - America Ferrera (Astrid), Marek Fašiang - Zack Pearlman (Soplinos), Ondrej Kaprálik - T.J. Miller (Tresk), Rebeka Poláková - Julie Marcus (Vreska), Dávid Hartl - Christopher Mintz-Plasse (Rybonoh), Dušan Kaprálik - Stephen Root (Plesnivec), Pavol Topoľský - Thomas F. Wilson (Kýbeľ), Jozef Švoňavský - Tim Conway (Mulch), Martin Vitek, Jozef Domonkoš, Ján Tréger (titulky) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Radomír Zuzula
Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Patrícia Kubovská
Preklad a dialógy: Miroslava Brezovská
Dramaturgia: Daniela Krausová
Réžia slovenského znenia: Michal Domonkoš
Vyrobila: RTVS v roku 2014

Premiéra od: 14.2.2015
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Ako si vycvičiť drakov / Dragons: Riders of Berk

Poslaťod Dado » Pia 6.3.2015 16:21:40 quicklink

Miroslava Belancová - America Ferrera (Astrid), Marek Fašiang - Zack Pearlman (Soplinos), Ondrej Kaprálik - T.J. Miller (Tresk), Rebeka Poláková - Julie Marcus (Vreska), Dávid Hartl - Christopher Mintz-Plasse (Rybonoh), Dušan Kaprálik - Stephen Root (Plesnivec), Pavol Topoľský - Thomas F. Wilson (Kýbeľ), Jozef Švoňavský - Tim Conway (Mulch), Martin Vitek

Tešil som sa na to, kedy začne niektorá z našich televízií vysielať tento seriál, keďže pôvodné znenie nemám veľmi v láske, a to najmä kvôli Jayovi Baruchelovi, ktorého dabing hlavného hrdinu je neuveriteľne otravný. O to viac som teda bohužiaľ sklamaný z preobsadenia Štikúta, nakoľko Daniel Fischer je v tejto úlohe vynikajúci. Astrid sa tiež dočkala zmeny dabérky, no tam to aspoň nie je také zreteľné.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Ako si vycvičiť drakov / Dragons: Riders of Berk

Poslaťod Jack2410 » Sob 15.4.2017 12:45:45 quicklink

Ako je to s druhou sériou? Obsadenie zostalo rovnaké alebo došlo k nejakým zmenám (možno k lepšiemu)? :-)
Jack2410
100+
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Ako si vycvičiť drakov / Dragons: Riders of Berk

Poslaťod Dado » Ned 16.4.2017 18:39:25 quicklink

Pozrel som dve náhodné časti z druhej série, ktoré sa dajú ľahko nájsť na internete. Obsadenie zostalo nezmenené, to isté platí aj o štábe. Na konci titulkov je navyše uvedený rok výroby 2014, takže predpokladám, že druhá séria mala premiéru už pred dvoma rokmi krátko po tej prvej (priamo v TV som však videl len pár častí prvej série, takže ma opravte, ak sa mýlim).
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: 2327 a 9 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.