Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:18:27

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Akty X - Návrat / The X-Files (2015)

Akty X - Návrat / The X-Files (2015)

Poslaťod PeterSD » Štv 28.1.2016 01:27:07 quicklink

Akty X Návrat.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB

MINISÉRIA

1. ČASŤ

V slovenskom znení: Miloslav Kráľ - David Duchovny (Fox Mulder), Henrieta Mičkovicová - Gillian Anderson (Dana Scullyová), Peter Rúfus - Mitch Pileggi (Walter Skinner), Juraj Kemka - Joel McHale (Tad O'Malley), Andrea Somorovská - Annet Mahendru (Sveta), Ivan Šandor - Giacomo Baessato (doktor), Peter Sklár - Hiro Kanagawa (Garner), Dušan Jamrich - Rance Howard (starý muž), Ján Mistrík - William B. Davis (muž s cigaretou), Tibor Vokoun - Gardiner Millar (chlap v plášti), Lenka Prokopová - Aliza Vellani (sestrička), Dušan Szabó - George W. Bush (George W. Bush), Ivan Vojtek st. - Barack Obama (Barack Obama), Martin Kaprálik, Peter Kollárik (komentáre)

2. ČASŤ

V slovenskom znení: Miloslav Kráľ - David Duchovny (Fox Mulder), Henrieta Mičkovicová - Gillian Anderson (Dana Scullyová), Peter Rúfus - Mitch Pileggi (Walter Skinner), Lucia Vráblicová - Rebecca Wisocky (Jackie Goldmanová), Peter Sklár - Doug Savant (Augustus Goldman), Matúš Krátky - Vik Sahay (Gupta), Monika Radványiová - Christine Willes (sestra Mary), Lenka Prokopová - Kacey Rohl (Agnes), Ján Tréger - Christopher Logan (Dr. Sanjay), Martin Kaprálik - Omari Newton (Rogers), Jaroslav Žvásta - Nikolai Witschl (Dr. Hill), Alžbeta Dvoranová - Megan Peta Hill (Molly), Ivan Vojtek st. - Craig March (detektív Gordon), Marek Suchitra - Jaiven Natt (Adam + Kyle), Renáta Rundová - Amanda Burke (Rebecca Gulliganová), Michal Kaprálik (William), Zuzana Kyzeková, Tibor Vokoun, Dušan Szabó, Jozef Domonkoš, Peter Kollárik (komentáre)

3. ČASŤ

V slovenskom znení: Miloslav Kráľ - David Duchovny (Fox Mulder), Henrieta Mičkovicová - Gillian Anderson (Dana Scullyová), Peter Sklár - Rhys Darby (Jašterolak / Guy Mann), Matúš Krátky - Kumail Nanjiani (odchytávač zvierat), František Kovár - Richard Newman (Dr. Rumanovitch), Lenka Prokopová, Lucia Vráblicová, Ivan Vojtek st., Peter Kollárik (komentáre)

4. ČASŤ

V slovenskom znení: Miloslav Kráľ - David Duchovny (Fox Mulder), Henrieta Mičkovicová - Gillian Anderson (Dana Scullyová), Ivan Vojtek st. - Tim Armstrong (Smetiar), Dušan Szabó - Daryl Shuttleworth (Daryl Landry), Renáta Rundová - Peggy Jo Jacobs (Nancy Huffová), Eva Matejková - Sheila Larken (Margaret Scullyová), Ján Tréger - Alessandro Juliani (Joseph Cutler), Martin Hronský - Chris Shields (detektív Gross), Lucia Vráblicová - Veena Sood (Dr. Louise Colquittová), Ivan Šandor - Andrew Morgado (hlas Charlieho v telefóne), Martin Kaprálik, Lenka Prokopová, Jakub Gécz, Zuzana Kyzeková, Tibor Vokoun, Peter Kollárik (komentáre)

5. ČASŤ

V slovenskom znení: Miloslav Kráľ - David Duchovny (Fox Mulder), Henrieta Mičkovicová - Gillian Anderson (Dana Scullyová), Peter Rúfus - Mitch Pileggi (Walter Skinner), Lenka Košická - Lauren Ambrose (agentka Einsteinová), Tomáš Horváth - Robbie Amell (agent Miller), Ján Mistrík - William B. Davis (Fajčiar), Lucia Vráblicová - Nina Nayebi (Noora), Zuzana Kyzeková, Jaroslav Žvásta, František Kovár, Lenka Prokopová, Miroslav Málek, Roman Matisko, Jozef Domonkoš, Peter Kollárik (komentáre)

6. ČASŤ

V slovenskom znení: Miloslav Kráľ - David Duchovny (Fox Mulder), Henrieta Mičkovicová - Gillian Anderson (Dana Scullyová), Peter Rúfus - Mitch Pileggi (Walter Skinner), Lenka Košická - Lauren Ambrose (agentka Einsteinová), Tomáš Horváth - Robbie Amell (agent Miller), Ján Mistrík - William B. Davis (Fajčiar), Juraj Kemka - Joel McHale (Tad O'Malley), Dušan Jamrich - Rance Howard (starý muž), Lenka Prokopová - Aliza Vellani (sestrička), Andrea Somorovská - Annet Mahendru (Sveta), Renáta Rundová - Annabeth Gish (Monica Reyesová), Dušan Szabó - Julian D. Christopher (Dr. Oscar Griffiths), Bianka Bucková, Jakub Gécz, Peter Kollárik (komentáre)

Preklad: Peter Sirovec
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre Televíziu JOJ - 2016

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na JOJ Plus - informácie o štúdiu sú zo stránky JOJ Plus


Premiéra: od 27.01.2016
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Akty X - Návrat / The X-Files (2015)

Poslaťod Dado » Pia 29.1.2016 20:24:00 quicklink

Dnes som na FB stránke Daniely narazil v diskusii ohľadom neobsadenia ústrednej dvojice z pôvodného dabingu Markízy na zaujímavé vyjadrenie štúdia, podľa ktorého "Ťapák či Mandžárová sú už hlasovo trošku niekde inde...". Ak tomu teda správne rozumiem, tak Marek Ťapák je príliš starý na to, aby prepožičal hlas hercovi, ktorý je narodený v tom istom roku ako on a ktorého len pred dvoma rokmi bezchybne nadaboval vo filme Jonesovci. :lol: Ja samozrejme chápem, že tu išlo v prvom rade o dodržanie hlasov z novšieho dabingu pôvodného seriálu, len mi akosi uniká pointa toho, prečo to kompetentní nevysvetlia ľuďom práve takto a radšej používajú argumenty, ktoré sa nielenže nezakladajú na pravde, ale sú navyše v rozpore s ich staršími vyjadreniami.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Akty X - Návrat / The X-Files (2015)

Poslaťod PeterSD » Pia 29.1.2016 22:06:11 quicklink

V novom čase sa vyjadril Ťapák, že by rad daboval opat Muldera, no Mandzarova povedala, ze ona by uz Scullyovu dabovat nechcela. Vraj je uz ,,babicka'' 63 rocna a uz by ju nezvladla. Je uz stara na to.
Avsak, Tapak sa aj sam vyjadril davnejsie, ze mal problem s reziou pri starych aktoch x. Takze sa obsadenie zmenilo aj na zaklade toho.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Akty X - Návrat / The X-Files (2015)

Poslaťod Shawn15 » Pia 29.1.2016 22:19:37 quicklink

Štúdio v prvom rade muselo zachovať obsadenie televízie JOJ, tak nerobme zbytočne drámu. A keby aj nemuselo, hoc uznávam pôvodný dabing, Mandžárovú si ja osobne už neviem predstaviť na Gillian Anderson, ktorá vyzerá lepšie ako kedysi, a, dalo by sa povedať, že aj mladšie. Mandžárovej hlas, ktorá robí Meryl Streep a ďalšie staré herečky, by jej práve preto vôbec nelichotil. Áno, Ťapák by bol stále v pohode, ale keď už nie Mandžárová, tak radšej kompletne nová dvojica.
Shawn15
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned 15.3.2015 13:44:06

Re: Akty X - Návrat / The X-Files (2015)

Poslaťod mato46 » Pia 29.1.2016 22:35:42 quicklink

DJRoccoiNc píše:V novom čase sa vyjadril Ťapák, že by rad daboval opat Muldera, no Mandzarova povedala, ze ona by uz Scullyovu dabovat nechcela. Vraj je uz ,,babicka'' 63 rocna a uz by ju nezvladla. Je uz stara na to.
Avsak, Tapak sa aj sam vyjadril davnejsie, ze mal problem s reziou pri starych aktoch x. Takze sa obsadenie zmenilo aj na zaklade toho.


Problém s réžiou? To znamená čo? Problém s režisérom? :lol: Ved v JOJkarsky dabing robil úplne iný team ako ten pôvodný.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Akty X - Návrat / The X-Files (2015)

Poslaťod Dado » Pia 29.1.2016 22:41:09 quicklink

O Mandžárovej som sa ani nevyjadroval, len som ju ponechal v presnej citácii. V jej prípade súhlasím, na Gillian Anderson by sa už nehodila, to však rozhodne nie je prípad Ťapáka ako dabéra jej hereckého kolegu. Aby bolo jasné, nechcel som naznačovať, že som sklamaný z jeho neobsadenia v novom seriáli, veď sám som už v predchádzajúcom príspevku spomínal, že veľmi dobre poznám hlavný dôvod obsadenia hlavnej dvojice. Len nerozumiem, prečo štúdio v reakcii na komentár diváka, ktorý bol sklamaný z neobsadenia Ťapáka a Mandžárovej, na rovinu nenapísalo práve tento dôvod, ale uchýlilo sa k odpovedi, ktorú som už citoval v predchádzajúcom príspevku. Pretože keď už by sme sa mali baviť o vhodnosti obsadenia, tak by som si dovolil tvrdiť, že práve Miloslav Kráľ, hoci s jeho obsadením v pôvodnom seriáli a dokonca v Californication nemám najmenší problém, znie v tomto prípade podľa mňa až príliš mlado.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Akty X - Návrat / The X-Files (2015)

Poslaťod PeterSD » Sob 30.1.2016 00:19:16 quicklink

mato46 píše:Problém s réžiou? To znamená čo? Problém s režisérom? :lol: Ved v JOJkarsky dabing robil úplne iný team ako ten pôvodný.


Ospravedlňujem sa, zle som sa vyjadril. Problém s réžiou bolo myslené to, že Ťapák sa nevedel prispôsobiť tak, ako to od neho požadoval pán Mandžár. S tým bol vraj najčastejšie problém. A aj to bol jeden z dôvodov, prečo nebol obsadený. Hlavný dôvod bol uvedený v príspevku od shawn15.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Akty X - Návrat / The X-Files (2015)

Poslaťod anderson » Sob 30.1.2016 10:03:23 quicklink

Nechápem o čom tu diskutujete. Pôvodná téma Aktov X prešla brutálnou "očistou" a všetky kritické príspevky na margo sfušovaného druhého dabingu zmizli do nenávratna. A teraz azda niekto čakal, že si všemocné JOJ-kárske štúdio dovolí obsadiť Ťapáka? Veď nie je zachovaná kontinuita ani jednej kultovej postavy. Tak buďme vďační, že aspoň nepreobsadili Kráľa a Mičkovicovú. Lebo ja som to veru očakával. A vôbec, buďme vďační, že to vôbec zakúpili. :lol:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Akty X - Návrat / The X-Files (2015)

Poslaťod Dado » Sob 30.1.2016 12:42:14 quicklink

Ja osobne tiež nerozumiem, akým smerom sa táto diskusia pohla. :D Jediné, na čo som sa snažil poukázať, je to, že samotné štúdio ľuďom na FB píše, že Ťapák sa už hlasovo na Duchovneho nehodí (čo je, pri všetkej úcte k práci, ktorú odvádzajú, podľa mňa skrátka nezmysel) namiesto toho, aby im na rovinu vysvetlilo, že sa v prvom rade snažilo zachovať spojenia z jojkárskeho dabingu pôvodného seriálu.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron