Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 09:39:52

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

S troškou šťastia / Sinkadus

S troškou šťastia / Sinkadus

Poslaťod Historik » Ned 6.3.2011 22:23:03 quicklink

Sinkadus.jpg
INFO: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Stanislav Dančiak - Hans Ernback (John Hissing), Zuzana Kronerová - Mona Seilitz (Ros-Marie Larssonová), Peter Debnár, Oldo Hlaváček, Marián Kováč, Eva Rysová, Michal Dočolomanský, Marián Holec, Dušan Tarageľ, Marián Labuda a ďalší.

Preklad: Milan Žitný
Zvuk: Slavomír Straka
Výroba: Daniel Chmúrny
Slovenské dialógy: Zuzana Suchánová
Réžia slovenského znenia: Etela Balgová-Harantová
Vyrobila: Hlavná redakcia programov zo zahraničia ČST Bratislava 1984
Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15

Re: S trochou šťastia / Sinkadus

Poslaťod Historik » Ned 6.3.2011 22:23:17 quicklink

Nevím, jestli patří spíše do filmů nebo seriálů. Dle IMDB šestidílný televizní seriál, ČST podle mých poznámek uvedla jako pětidílný televizní film. Kdyžtak to prosím rovnou přehoďte.
O krádeži zlatých cihel, víc si nepamatuju :). Údaje pocházejí z televizní premiéry na českých televizních okruzích v roce 1984 (S trochou štěstí).
Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15

Re: S trochou šťastia / Sinkadus

Poslaťod anderson » Ned 6.3.2011 22:27:27 quicklink

Jednoznačne patrí medzi seriály. Ďakujem za originálny názov Historik. Nemohol som to na ČSFD nájsť, ale teraz už môžem pridať link. A mám jednu otázku, nevolalo sa to náhodou "S TROŠKOU ŠŤASTIA" ? Ja to mám zafixované pod takým názvom.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: S trochou šťastia / Sinkadus

Poslaťod Historik » Ned 6.3.2011 22:46:12 quicklink

Ano, je to možné. I filmy a seriály se slovenským dabingem jsem si zaznamenával podle českých názvů (v programu českých okruhů), slovenský název jsem jen v některých případech ověřoval v redukovaném programu slovenských okruhů v českých mutacích časopisů, kde ale bývaly redakční chyby i chyby v mechanických překladech (např. v českém programu českých okruhů byl název Krabice, v slovenském programu slovenských okruhů Škatula a v českém programu slovenských okruhů Škatule. A to je velmi jednoduchý příklad. Takže bylo třeba mít k dispozici detailnější informaci o pořadu nebo disponovat jistými kombinačními schopnostmi, aby se potvrdilo, že jde o tentýž pořad :)).

Tedy ke 100% potvrzení nutné prověření v neredukovaném slovenském programu slovenských okruhů.
Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15

Re: S trochou šťastia / Sinkadus

Poslaťod cár ???? Hrozný » Str 16.3.2011 22:37:29 quicklink

Seriál S troškou šťastia mal 6 dielov.Myslím,že hlavnú postavu daboval S.Dančiak a nie Dočolomanský.

Robert Bintje - P.Debnár
cár ???? Hrozný
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 7.2.2011 01:33:35

Re: S trochou šťastia / Sinkadus

Poslaťod Historik » Pon 21.3.2011 21:42:22 quicklink

cár ???? Hrozný píše:Myslím, že hlavnú postavu daboval S.Dančiak a nie Dočolomanský.

Je to možné, po tolika letech nemohu prokázat, jak k asociaci došlo. Hlasy slovenských herců jsem však na rozdíl od mnohých českých neznal a proto jsem je ani nespojoval s herci. Pokud je tedy v mých poznámkách asociace slovenských dabérů na herce, nejspíš byli na společném titulku (tehdy obvykle psaném nebo psaném originále a čteném v dabingu). Ale i v nich bývaly chyby.
Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15

Re: S troškou šťastia / Sinkadus

Poslaťod piedone » Štv 7.4.2011 13:24:12 quicklink

Potvrdzujem, že hlavnú postavu daboval Stanislav Dančiak.
piedone
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str 2.2.2011 23:13:56


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.