Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 21:28:55

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Desideria a dračí prsteň / Desideria e ľanello del drago

Desideria a dračí prsteň / Desideria e ľanello del drago

Poslaťod davidosik » Str 31.8.2016 14:41:44 quicklink

Ahojte, už dlhšiu dobu zháňam Slovenský dabing k tomuto filmu. Vysielala ho pravdepodobne Markíza a na CSFD som našiel jedného užívateľa, ktorý má tento film nahratý z TV na hd karte - uvedený v SK dabingu. Samozrejme som sa s ním aj skontaktoval, no tento užívateľ tam nechodí často a čo sme si písali, pravdepodobne žije v zahraničí a film nemá so sebou.
Bol by som veľmi rád, keby mi sem napíšu aspoň ľudia, ktorí to na vlastné oči videli a počuli v SK a pamätajú si nejakých dabérov (prípadne o tom niečo vedia).
Film je dostupný len v CZ - podľa môjho názoru je ten český dabing hrozne upišťaný a nie celkom vydarený, viď odkaz na českú verziu http://www.dabingforum.cz/viewtopic.php ... %AD+prsten
a na nete som sa dopátral len k vysielaniam z rokov 2002 a 2003 na Prime a okrem toho to v roku 1998 vydal DAVAY na originálnych VHS.
Nijaká stopa po zázname na slovenskej TV stanici.
Vedel by o tom niekto niečo?
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Desideria a dračí prsteň / Desideria e ľanello del drago

Poslaťod davidosik » Štv 27.10.2016 22:48:13 quicklink

Takže - konečne sa mi podarilo vypátrať, kedy bol film uvedený v premiére prvý krát na Markíze.
Bolo to 1. a 2.Januára 1998 o 17:15 na Markíze. Druhý krát to bolo v auguste 1999 a zároveň aj naposledy. Ešte keby sa mi podarilo niekde natrafiť na ten slovenský dabing, resp. aspoň na čiastočné obsadenie hercov.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06


Späť na Hľadám dabing

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.