Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 11:15:58

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Odstrihávanie titulkov

Re: Odstrihávanie titulkov

Poslaťod ladno » Pia 1.5.2015 09:07:58 quicklink

kubikdulik píše:V případě "moderní doby ustřihávání titulků" může studio nechat namluvit endcdredit na začátku, pokud to prostor dovolí, případně na úplném konci před titulky, pokud to prostor dovolí, tzn. nejsou tam dialogy.

Nezodpovězená otázka tedy zní: proč to tak studio tedy nedělá? V případě JOJky Danilela titulky nenamlouvá vůbec, protože některé dabingy už koupila a odvysílala RTVS s JOJka tam neměla vůbec žádné informace.

Osobne v tom vidím finančný problém - nadabovanie titulkov na konci filmu znamená, že je treba nahovoriť o nejaké tie slučky viac aj napriek tomu, že tie titulky nikto neuvidí. Myslím, že štúdio sa tým snaží ušetriť nejaké financie a prerozdeliť ich radšej inak. U začiatočných môžeme uvažovať tak isto, prípadne môžeme vziať do úvahy aj estetický rozmer - načítanie mien môže odkláňať pozornosť od deja, ktorý prebieha počas titulkov, rušiť hudbu, ktoré je za titulkami atď.
To je však iba môj dohad na základe logiky. Po odpoveď si treba dôjsť až do štúdia. Mimochodom, i ja by som radšej, keby na začiatku filmu zazneli mená dabérov.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Odstrihávanie titulkov

Poslaťod kubikdulik » Pia 1.5.2015 11:30:12 quicklink

OK, ušetříme peníze a ochudíme diváka o informace...
kubikdulik
100+
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Pia 14.9.2012 10:27:46

Predchádzajúci

Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.