Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 14:41:07

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Fast & Furious 7

Filmy, ku ktorým sa už dabing vyrobil.

Re: Fast & Furious 7

Poslaťod anderson » Ned 5.4.2015 19:53:51 quicklink

Existuje logický dôvod prečo by Kaprálik nemohol dabovať Diesela ? Nemyslím. A na Kurta je u mňa jediná voľba - podobne ako u Sutherlanda - jedine Maroš Kramár. Súdiac ale podľa doteraz odvysielaných - skrz naskrz - nedôstojných až dehonestujúcich slovenských dabingov k tejto sérii, je to lotéria.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Fast & Furious 7

Poslaťod Dado » Ned 5.4.2015 21:01:51 quicklink

V návrhu sa ani nikde nepíše, že by Kaprálik nemohol Diesela dabovať. Práve naopak, z môjho pohľadu je to prvá voľba. Dangl však v prvom filme podľa mňa nebol o nič horší a bol vtedy najsvetlejšou stránkou inak priemerného dabingu. Inokedy by som zostal pri jednoznačnej voľbe Kaprálika, no je tu opäť Dwayne Johnson, pri ktorom mnohým asi Majeský vyhovoval, no ja som mal pri tomto spojení asi rovnaký pocit, ako keď dabuje Krajčovič Jasona Stathama - čiastočne si na to dokážem zvyknúť, no nikdy sa s tým nestotožním. Keďže Kaprálik oboch dabovať nemôže, musí prísť znova ku kompromisu a mne osobne sa spojenie Dangl - Diesel pozdáva viac, než Majeský - Johnson. Preto som Dangla pridal do návrhov ako alternatívu. Preferujem však Kaprálika, už len kvôli tomu, že okrem skvelého dabingu štvrtého dielu ho daboval aj v tom piatom, kde takpovediac držal nad vodou celý spackaný dabing, a dokonca aj v Tokijskej jazde na Markíze aj napriek tomu, že tam mal len pár slov konci.

Čo sa týka Russella, mne osobne sa práve Kramár pri ňom nikdy veľmi nepozdával. Už v tých starších filmoch, kde ho daboval, by som radšej volil niekoho s nižšie položeným hlasom, tým smerom som sa preto vybral aj v prípade vyššie uvedených návrhov.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Fast & Furious 7

Poslaťod anderson » Ned 5.4.2015 21:08:00 quicklink

Ja s tebou nepolemizujem, napísal som iba svoj názor a za ním si stojím. Či s ním niekto súhlasí alebo nesúhlasí je irelevantné, pretože posledné dianie okolo slovenského dabingu naznačuje, že aj tak budú obsadení úplne iní dabéri.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Fast & Furious 7

Poslaťod Dado » Ned 5.4.2015 21:24:09 quicklink

Chápem, tvoj komentár som ani nebral ako pokus o vyvolanie polemiky (aj keď ako tak po sebe čítam ten predchádzajúci príspevok, z mojej prvej vety to tak mohlo vyznieť :D). Zareagoval som preto, aby som tie návrhy objasnil, keďže sám nemám rád, ak niekto príde s niečím, k čomu napokon ani nedokáže podať vysvetlenie.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Fast & Furious 7

Poslaťod padrick » Ned 5.4.2015 21:41:28 quicklink

Podla mna Vin Diesel - Martin Kaprálik, Dwayne Johnson - Marek Majeský (toto spojenie sa mne osobne páčilo), Jason Statham - tam nemam rad Krajcovica, aj ked ho dabuje dobre, ale hlasovo mi k Stathamovi nesedí, nikdy nededel a ani nebude sedieť. Tam by som volil Mila Kráľa, ale keďže to asi bude vysielať Markíza, tak by tam mal byť Maštalír. Kurt Russell - tam buď Gogál alebo Vajda. Ostatné je v pohode.
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Fast & Furious 7

Poslaťod m09 » Pon 6.4.2015 08:19:50 quicklink

navrhujem:
Diesel - Daniel Dangl
Statham - Stanislav Král
Rodrigues - Judita Bilá
Hounsou - Martin Kaprálik
ostatné je podľa mňa celkom v pohode :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Fast & Furious 7

Poslaťod PeterSD » Pon 6.4.2015 14:27:50 quicklink

m09 píše:navrhujem:
Diesel - Daniel Dangl
Statham - Stanislav Král
Rodrigues - Judita Bilá
Hounsou - Martin Kaprálik
ostatné je podľa mňa celkom v pohode :)


súhlasím
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Fast & Furious 7

Poslaťod mato46 » Pon 6.4.2015 14:50:43 quicklink

Pridám sa aj ja:

Martin Kaprálik - Vin Diesel (Dominic Toretto)
Peter Krajčovič - Jason Statham (Deckard Shaw)
Kristína Turjanová / Judita Bilá - Michelle Rodriguez (Letty)
Roman Ferienčík - Ludacris (Tej)
Marek Majeský - Dwayne Johnson (Hobbs)
Ivan Gogál - Kurt Russell (Mr. Nobody)
Lenka Prokopová - Elsa Pataky (Elena)
Pavol Plevčík - John Brotherton (Sheppard)
Vanda Růžičková / Daniela Mackovičová - Ronda Rousey (Kara)

Tony Jaa a Hounsou sú u mňa na otáznik. Vo zvyšku súhlasím Dadom.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31


Ďalší

Späť na Kôš

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.