Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:57:46

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Andrea Kiráľová-Somorovská

Andrea Kiráľová-Somorovská

Poslaťod PeterSD » Pia 17.4.2015 20:04:14 quicklink

Andrea Somorovská Kiráľová - Copy.jpg
Milí fanúšikovia!
Oslovili sme herečku a dabérku Andrea Kiráľová-Somorovská, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie a najviac obsadzované herečky v dabingu, v dnešnej dobe a to formou menšieho rozhovoru, ktorý si môžete prečítať.

1. Kedy ste začali pôsobiť v dabingu a ktorý film alebo seriál bol prvý, v ktorom ste boli obsadená?

K dabingu som sa dostala až na strednej škole, na Konzervatóriu. Mala som vtedy 17 rokov. Čiže pomerne neskoro. :D
Nemala som tú možnosť dabovať, ako dieťa, keďže som bývala mimo Bratislavy. Keď som sa dostala na Konzervatórium,
tak sme, ako študenti šli do dabingoveho štúdia, kde si nás otestovali a pár aj vybrali na spoluprácu. Nezačínala som hneď veľkými postavami. Začala som od zborov. Vtedy leteli telenovely :D, tak, ak si dobre spomínam, bola to Skrytá vášeň a dabovala som tam postavu Domingu :)

2. Ako to celé začína s tvorbou dabingu? Prídete do štúdia s tým, že chcete dabovať alebo Vás niekto vyzve k spolupráci?

Nie som ten typ, ktorý by chodil po štúdiách a vyklopkával, že „Dajte mi prácu.” alebo „Mám dobrý hlas, nechcete má vyskúšať?”
Som zástanca toho, že ak na sebe človek pracuje, tak to potom príde ku vám aj samo. Keď som začínala, nemala som za sebou nikoho a nikto ma nepoznal. Teraz som rada, že mi štúdia zavolajú a môžem si už vybrať, či chcem daný film dabovať alebo nie. Keďže som momentálne na materskej a venujem sa deťom, tak toho času naozaj nemám veľa a dosť veľa práce aj odmietam. Ale verím, že ak deti vyrastú, budem sa môcť opäť naplno dabingu venovať, pretože je to práca, ktorá má veľmi baví.

3. Aké postavy dabujete najčastejšie?

Čo sa týka postáv, je to rôznorodé. Skôr tie hlavné postavy, ale samozrejme sa nebránim, ani tým menším.
Veľakrát sú pre diváka zapamätatelnejšie, ako tie hlavné. :)

4. Aký charakter postáv a ktorú herečku dabujete najradšej?

Mám rada charakterové postavy. A samozrejme, aj tie komické. Mám rada humor, takže sa vždy poteším, ak môžem dabovať herečku, ktorá ho v sebe aj má.Tým, že som blondína :) mi prischli tie blonďavé krásky :D Reese Witherspoon, Kate Hudson, Cameron Diaz. Fú, je ich viacej :D

5. Dabujete rada aj horory?
No, ak mám byť úprimná, horory moc nemusím. Ani, ako herečka a ani, ako diváčka. Pred nedávnom som jeden dabovala a miestami mi to bolo až smiešne :D, ale keď som večer odchádzala zo štúdia, tak mi nebolo všetko jedno. :D

6. Vyskytne sa niekedy aj situácia v dabingu, že si v duchu poviete „Nechcem to dabovať.”?

Povedzme si otvorene, je veľmi málo kvalitných filmov a seriálov. Väčšinou sú peniaze na veci, ktoré nie sú až také dobré. Ale nepamätám si, že by som si povedala, že toto nechcem robiť. V poslednej dobe mám asi šťastie, robím celkom slušné filmy a aj seriály :D

7. Čo sa Vám na tvorbe dabingu páči a čo nie?

Čo sa mi na tvorbe páči? Tak v prvom rade je úžasné to, že pomerne v krátkom čase si dokážete zadabovať niekoľko postáv :D, čo v divadle sa stať nemôže :) Naskúšanie trvá dva mesiace :D Baví ma byť stále niekto iný :D Mám rada pohotových a rýchlych ľudí a to pri dabingu je veľmi potrebné v dnešnej dobe. Vedieť robiť kvalitne, ale aj rýchlo :D.
A čo rada nemám? Ak si, ako herečka musíte upravovať sama texty, pretože nie vždy to sedí vám do úst :) Mám rada, keď to skrátka frčí :D Ale pozor! Nie, na úkor kvality.

8. Čo by ste všetkým fanúšikom slovenského dabingu odkázali?

A čo by som odkázala slovenským fanúšikom? Nech nás i naďalej podporujú , pozerajú a kritizujú. Pretože bez kritiky sa človek neposunie :D

Týmto pani Somorovskej-Kiráľovej ďakujeme veľmi pekne a prajeme jej ešte veľa veľa dabingových úspechov :)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Späť na Rozhovory s dabérmi a tvorcami

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.