Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 22:04:19

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Automaticka oprava mien a nazvov

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Jandro » Pon 15.8.2011 18:21:21 quicklink

Bibiána Ondrejková neexistuje ... je len Bibiana ;)
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Piri » Pon 15.8.2011 18:51:16 quicklink

Mam to overene a potvrdene. Je to tak, V. Kobielský je spravne s dlhym "y".

Co sa tyka mena Bibiana, spravne ma byt samozrejme Bibiána. Takze asi aj ju si budeme musiet overit.

Tie zlozene mena otestujeme. Nepouzivali sme poradie fraz (priorita slov), mohol by to uz zobrazovat spravne. Vyskusame.
-> vyzera to, ze to bude robit spravne.

Aby system rozlisoval aj povodne kratsie mena a potom dlhsie, musime davat do registra udaje v poradi, v akom ich ma system uplatnit.

Priklad:

  1. Ivan Vojtek st.
  2. Ivan Vojtek ml.
  3. Ivan Vojtek
System najprv preveri prve meno, potom druhe a nakoniec tretie. Takto vytvori odkaz tam, kde ma. Najprv sa musia vyhladat tie najdlhsie verzie a az nakoniec tie kratsie.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Hurvino » Pon 15.8.2011 20:04:50 quicklink

Ještě pak "Gabriela Škrabáková" versus "Gabriela Škrabáková-Kreutz" - psát to všude tou druhou formou je blbost, stejně tak, jako Bajnoková versus Bruckmayerová. Když nebyla vdaná, tak byla první forma, pak druhá. Je to stejná osoba, jen kdysi figurovala pod dívčím jménem. Takže nějak do toho zapracovat použití obou forem.

Co ale uděláte v případě jména "Hera Turban", resp. obecně u používání pseudonymů... to bude asi složité.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Piri » Pon 15.8.2011 20:20:57 quicklink

Hurvino píše:Ještě pak "Gabriela Škrabáková" versus "Gabriela Škrabáková-Kreutz" - psát to všude tou druhou formou je blbost, stejně tak, jako Bajnoková versus Bruckmayerová. Když nebyla vdaná, tak byla první forma, pak druhá. Je to stejná osoba, jen kdysi figurovala pod dívčím jménem. Takže nějak do toho zapracovat použití obou forem.

Co ale uděláte v případě jména "Hera Turban", resp. obecně u používání pseudonymů... to bude asi složité.


ak ide o ine priezviska s tym nie je ziaden problem. pridelime obom menam ten isty odkaz.
co sa tyka Skrabakovej, tam uz tiez nebude problem s tym jej menom. mali by sme mena uvadzat v popise tak, ako v tom case figurovali. vsetky tieto variacie budu obsiahnute v systeme a budu presmerovane na ten isty odkaz. nevidim tam problem. skor vidim problem s cenzurou - opravou mien. v cenzure este nefiguruje Skrabakova. nechame to na uzivatela. v profile samozrejme bude mat aktualne meno. k pseudonymom. pseudonym moze uzivatel zapisat do obsahu dabingu, ak bol tak uvedeny, potom toto meno pridame k tomu istemu odkazu. s poctom ani pridelenim nie je problem.

vsetky zmeny treba vsak nahlasit vzdy administratorom. tie odkazy a klucove slova sa tam sami nepridaju 8-)
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Piri » Uto 16.8.2011 06:32:19 quicklink

este k tomu Kobielskemu a spol. ked si on sam dava kratke "y", mali by sme to tak pisat aj my. pretoze by sa to mohlo tiez povazovat za umelecke meno, ked sa mu tak paci kratka vyslovnost (ani sa necudujem), to by sme museli overovat kazde meno herca, ake ma skutocne obcianske meno. v profile by samozrejme mal kazdy napisanu poznamku, ake ma skutocne meno (ak budeme vediet).
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Piri » Uto 16.8.2011 06:38:41 quicklink

Jandro píše:u zien je bezne, ze sa meni priezvisko ... mame ale uvadzat pri starsom dabingu ich vtedajsie priezvisko alebo len to sucasne? napr. pisat Dagmar Bruckmayerová, ked uz sa teraz vola Bajnoková? Podla mna by bolo optimalne pisat Dagmar Bajnoková-Bruckmayerová ... co si myslite ostatni?


to urcite nie. zapisu sa tak, ako v tom case figurovala. odkaz bude prepojeny na obe mena.
aby sme ju pisali Dagmar Bajnoková-Bruckmayerová, musela by to tam mat na matrike.
zmena mien je dost striktna podla zakona.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Jandro » Str 17.8.2011 09:29:30 quicklink

Bibiána s dĺžňom je blbosť podľa mňa .... ani Jana sa nepíše s dĺžňom
hoci Ján áno a Diana je tiež bez dĺžňa, ako by to vyzeralo? ... naopak
Šándor sa píše s dĺžňom a nie bez neho, hoci to znie všelijako ... u
Kobielskeho si nie som istý ... mali by sme ale používať zaužívané
mená, také ktoré používajú samotní herci ... Bibiana Ondrejkova je
vždy v titulkoch (Famílie) bez dĺžňa

Stanislav Král nezvykne byť nikde ako Stanislav, všade dokonca aj na
osobnosti.sk je len Stano a tak by to asi aj malo byť na dabingfóre, Král by mal dostať od nás špeciálnu výnimku :D
... kvôli nezrovnalostiam som nemohol vytvoriť profily Krála, Šándora a
Kobielskeho, pretože musí byť ujasnené, kto a ako sa presne volá, aby
to vyhľadávač našiel a označil ružovým ... podľa mňa by tam mal byť
teda Stano (Král) a Ivan Šandor s dĺžňom a nie tak, ako to máme doteraz ... Hera Turban je blbosť ... najlepšie by bolo ju nechať ako Henrietu Jančišinovú, s tým, že keď bola uvedená v titulkoch ako Hera Turban, tak ju dáte ako Hera Turban, ale s odkazom na profil Henriety Jančišinovej
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Hurvino » Str 17.8.2011 10:45:25 quicklink

Jandro píše:Bibiána s dĺžňom je blbosť podľa mňa .... ani Jana sa nepíše s dĺžňom
hoci Ján áno a Diana je tiež bez dĺžňa, ako by to vyzeralo? ... naopak
Šándor sa píše s dĺžňom a nie bez neho, hoci to znie všelijako ... u
Kobielskeho si nie som istý ... mali by sme ale používať zaužívané
mená, také ktoré používajú samotní herci ... Bibiana Ondrejkova je
vždy v titulkoch (Famílie) bez dĺžňa

Stanislav Král nezvykne byť nikde ako Stanislav, všade dokonca aj na
osobnosti.sk je len Stano a tak by to asi aj malo byť na dabingfóre, Král by mal dostať od nás špeciálnu výnimku :D
... kvôli nezrovnalostiam som nemohol vytvoriť profily Krála, Šándora a
Kobielskeho, pretože musí byť ujasnené, kto a ako sa presne volá, aby
to vyhľadávač našiel a označil ružovým ... podľa mňa by tam mal byť
teda Stano (Král) a Ivan Šandor s dĺžňom a nie tak, ako to máme doteraz ... Hera Turban je blbosť ... najlepšie by bolo ju nechať ako Henrietu Jančišinovú, s tým, že keď bola uvedená v titulkoch ako Hera Turban, tak ju dáte ako Hera Turban, ale s odkazom na profil Henriety Jančišinovej


Teda ne že bych chtěl být hnidopich, ale "Stano" je blbost. To by pak mohl být Miroslav Noga, Slavo Drozd, Tuli Vojtek... Jednou se to už probíralo.
Já osobně jsem zásadně proti zkracování jmen na familiární. Jednou se to čte tak, jindy zase jinak - podle toho, kdo je kde jakej kámoš s kým. Ať to čtou jak chtějí, pořád je za tím ta stejná osobnost, která má určitou vážnost a důležitost a zaslouží si zachovat si ji.

Bibána - aspoň podle toho, co jsem zjistil - se píše s "á", stejně jako Maximilián, Florián, jen je to ženské jméno. Další podobného charakteru jsou Kornélia, Antónia, Marína, Dáša, Valentína, Valéria, Justína, Juliána... všude tady se zvykne psát s krátkým písmenem, ale oficiálně to je takhle.

Pokud tady to má mít aspoň nějakou antologickou váhu, mělo by se všechno psát co nejpřesněji. Aby se nesklouzlo do nevěrohodného zdroje.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Hurvino » Str 17.8.2011 10:46:22 quicklink

Hurvino píše:...Miroslav Noga...


Toho "Mira" mi opravilo.... :) :D
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Jandro » Str 17.8.2011 11:15:10 quicklink

Tuli Vojtek je uplne nieco ine ... neplietol by som hrusky s jablkami ... ide o to, ze niektori sa uvadzaju vsade rovnako, nie ako Kroner je raz s dlznom inokedy bez neho ... Král je písaný takmer všade Stano a Šandor má tiež všade dľžeň, takisto ako ho Bibiana Ondrejková vo svojom mene nikde nemá ... čo ak ani v občianskom nemá napísané Bibiána? ;) ale dobre, Stano (Král)môže byť teda Stanislav ... so Šandorom a Bibianou bez dlznou mam vacsi problem ;)
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novinky a oznamy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.